Home Page
 
Home Page
 
Home Page
CHAMPION OF CHAMPIONS
2004
Round Robin Draw & Results
Teams Updated - 27th October
Group 1 P W D F A Pts
Cygnet Ind 2 1 0 14 14 2 Cygnet Ind 10-4 Shears Supreme
Shears Supreme 2 1 0 13 15 2 Afford Baize 5-9 Shears Supreme
Afford Baize 2 1 0 15 13 2 Cygnet Ind 4-10 Afford Baize
Group 2 P W D F A Pts
Leather 'D' 2 1 1 16 12 3 Leather 'D' 7-7 Rowley Green WMC
Rowley Green WMC 2 1 1 17 10 3 Rileys 'A' 5-9 Leather 'D'
Rileys 'A' 2 0 0 8 19 0 Rowley Green WMC 10-3 Rileys 'A'
Group 3 P W D F A Pts
Dog & Partridge 2 0 1 12 16 1 Dog & Partridge 5-9 Carlton Club
Carlton Club 2 1 1 16 7 3 Bushey Hill Breakers 7-7 Dog & Partridge
Bushey Hill Breakers 2 0 1 9 14 1 Carlton Club 7-2 Bushey Hill Breakers
Group 4 P W D F A Pts
Cookham Social Club 2 1 0 12 16 2 Cookham Social Club 9-5 Kingsley Park WMC
Kingsley Park WMC 2 0 0 9 19 0 John O'Gaunt 10-4 Kingsley Park WMC
John O'Gaunt 2 2 0 21 7 4 Cookham Social Club 3-11 John O'Gaunt
Group 5 P W D F A Pts
Kirkburton Liberal 2 2 0 18 10 4 Kirkburton Liberal 8-6 Cattawade Crown
Cattawade Crown 2 1 0 15 13 2 Conservative Club 5-9 Cattawade Crown
Conservative Club 2 0 0 9 19 0 Kirkburton Liberal 10-4 Conservative Club
Group 6 P W D F A Pts
Skinners 2 0 0 9 19 0 Skinners 4-10 The Queens 'A'
The Queens Aireborough 'A' 2 2 0 18 5 4 The Peacock 9-5 Skinners
The Peacock 2 1 0 10 13 2 The Queens 'A' 8-1 The Peacock
Group 7 P W D F A Pts
Rileys (Wigan) 2 1 0 15 11 2 Rileys (Wigan) 11-3 Smallfield Sports A
Smallfield Sports A 2 0 0 9 19 0 Premier Pool Badgers 8-6 Smallfield Sports A
Premier Pool Badgers 2 2 0 16 10 4 Rileys (Wigan) 4-8 Premier Pool Badgers
Group 8 P W D F A Pts
Willow Wanderers 2 1 0 14 14 2 Willow Wanderers 6-8 Shire 'A'
Shire 'A' 2 1 1 15 12 3 Friar Tuck 6-8 Willow Wanderers
Friar Tuck 2 0 0 12 15 0 Shire 'A' 7-6 Friar Tuck
Group 9 P W D F A Pts
Levers Alone 2 0 0 9 19 0 Levers Alone 4-10 Irish Aces
Irish Aces 2 1 0 16 12 2 Morley International 9-5 Levers Alone
Morley International 2 2 0 17 11 4 Irish Aces 6-8 Morley International
Group 10 P W D F A Pts
Mr Pools 2 0 0 10 18 0 Mr Pools 6-8 Avon Mill 'A'
Avon Mill 'A' 2 1 0 13 13 2 The Alloa's 10-4 Mr Pools
The Alloa's 2 1 1 17 9 3 Avon Mill 'A' 5-7 The Alloa's
Group 11 P W D F A Pts
Deans 'X' 2 0 1 8 14 1 Deans 'X' 7-7 Cherrytree
Cherrytree 2 0 1 10 18 1 DJ's Wine Bar 11-3 Cherrytree
DJ's Wine Bar 2 1 1 18 4 3 Deans 'X' 1-7 DJ's Wine Bar
Group 12 P W D F A Pts
New Inn 2 0 0 8 20 0 New Inn 5-9 The Bull 'C'
The Bull 'C' 2 2 0 17 9 4 Club 147 'A' 11-3 New Inn
Club 147 'A' 2 1 0 15 11 2 The Bull 'C' 8-4 Club 147 'A'
Group 13 P W D F A Pts
Cannibals 2 1 0 11 12 2 Cannibals 9-5 Highlanders
Highlanders 2 0 0 9 19 0 Beechdale 10-4 Highlanders
Beechdale 2 1 1 17 6 3 Cannibals 2-7 Beechdale
Group 14 P W D F A Pts
Weavers 'B' 2 0 0 10 18 0 Weavers 'B' 4-10 Mad Dogs
Mad Dogs 2 2 0 18 7 4 Supercue 8-6 Weavers 'B'
Supercue 2 1 0 11 14 2 Mad Dogs 8-3 Supercue
Group 15 P W D F A Pts
Golden Guinea 2 1 1 20 8 3 Golden Guinea 13-1 Top Club
Top Club 2 0 0 7 21 0 Hove Park Tavern 8-6 Top Club
Hove Park Tavern 2 1 1 15 13 3 Golden Guinea 7-7 Hove Park Tavern
Group 16 P W D F A Pts
White Lion 'A' 2 2 0 18 5 4 White Lion 'A' 10-4 Riverside 'A'
Riverside 'A' 2 1 0 15 13 2 Bronx Bullets 3-11 Riverside 'A'
Bronx Bullets 2 0 0 4 19 0 White Lion 'A' 8-1 Bronx Bullets
Group 17 P W D F A Pts
The King Street Run 2 0 0 10 18 0 The King Street Run 5-9 Royal Mortar
Royal Mortar 2 1 0 12 13 2 Prince of Wales 9-5 The King Street Run
Prince of Wales 2 2 0 17 8 4 Royal Mortar 3-8 Prince of Wales
Group 18 P W D F A Pts
The Queens Aireborough 'B' 2 0 0 11 17 0 The Queens Aireborough 'B' 6-8 Birkdale Labour Club
Birkdale Labour Club 2 2 0 16 10 2 Slip End Social Club 9-5 The Queens 'B'
Slip End Social Club 2 1 0 13 13 2 Birkdale Labour Club 8-4 Slip End Social Club
Group 19 P W D F A Pts
White Rose 2 0 0 12 16 0 White Rose 6-8 NESSA Gliderol Dorset
NESSA Gliderol Dorset 2 1 0 12 14 2 Trent Trophies 8-6 White Rose
Trent Trophies 2 2 0 16 10 4 NESSA Gliderol Dorset 4-8 Trent Trophies
Group 20 P W D F A Pts
Peacock 2 1 0 14 14 2 Peacock 6-8 Windmill
Windmill 2 1 1 15 9 3 Sydney Arms 'A' 6-8 Peacock
Sydney Arms 'A' 2 0 0 9 11 0 Windmill 7-3 Sydney Arms 'A'
Group 21 P W D F A Pts
P J's 'B' 2 0 0 11 17 0 P J's 'B' 5-9 Green Dragon Low 'C'
Green Dragon Low 'C' 2 1 0 14 13 2 The PLC 8-6 P J's 'B'
The PLC 2 2 0 16 11 4 Green Dragon Low 'C' 5-8 The PLC
Group 22 P W D F A Pts
Worcester Dream Team 2 1 1 16 12 3 Worcester Dream Team 9-5 Queens Head
Queens Head 2 0 0 7 21 0 Falcon 'B' 12-2 Queens Head
Falcon 'B' 2 1 1 19 9 3 Worcester Dream Team 7-7 Falcon 'B'
Group 23 P W D F A Pts
Peel Park 2 1 0 9 13 2 Peel Park 8-6 Robert Town 'A'
Robert Town 'A' 2 0 0 11 17 0 Chatham Pool & Snooker 'A' 9-5 Robert Town 'A'
Chatham Pool & Snooker 'A' 2 1 1 16 6 3 Peel Park 1-7 Chatham P & S 'A'
Group 24 P W D F A Pts
Hustlers 'X' 2 1 1 18 10 3 Hustlers 'X' 11-3 Pioneers 'B'
Pioneers 'B' 2 0 0 8 20 0 Tables 'A' 9-5 Pioneers 'B'
Tables 'A' 2 1 1 16 12 3 Hustlers 'X' 7-7 Tables 'A'
Group 25 P W D F A Pts
Milford Club 2 0 1 13 15 1 Milford Club 6-8 P J's 'A'
P J's 'A' 2 2 0 16 9 4 Ole Frank 7-7 Milford Club
Ole Frank 2 0 1 10 15 1 P J's 'A' 8-3 Ole Frank
Group 26 P W D F A Pts
Coopers 'B' 2 0 0 11 17 0 Coopers 'B' 6-8 Nomads
Nomads 2 1 0 8 13 2 The Golden Cue 9-5 Coopers 'B'
The Golden Cue 2 1 1 16 5 3 Nomads 0-7 The Golden Cue
Group 27 P W D F A Pts
Epsom RBL 2 1 1 20 8 3 Epsom RBL 13-1 147 'A'
147 'A' 2 0 0 5 23 0 Horse & Jockey 'A' 10-4 147 'A'
Horse & Jockey 'A' 2 1 1 17 11 3 Epsom RBL 7-7 Horse & Jockey 'A'
Group 28 P W D F A Pts
Battle of Trafalgar 'Z' 2 1 0 15 5 2 Battle of Trafalgar 'Z' 11-3 Coronation Regs
Coronation Regs 2 1 0 13 15 2 Pockets 4-10 Coronation Regs
Pockets 2 0 0 6 14 0 Battle of Trafalgar 'Z' 4-2 Pockets
Group 29 P W D F A Pts
Alpina Bush Cutters 2 0 0 9 19 0 Alpina Bush Cutters 6-8 Railway
Railway 2 1 0 12 13 2 The Crown Jewels 11-3 Alpina Bush Cutters
The Crown Jewels 2 1 1 18 7 3 Railway 4-7 The Crown Jewels
Group 30 P W D F A Pts
Classic Queens 2 0 0 7 21 0 Classic Queens 3-11 R' Squad
R' Squad 2 2 0 21 7 4 R' Squad 10-4 Classic Queens
Bye 0 0 0 0 0 0      
Group 31 P W D F A Pts
Shades Hertford 2 1 1 15 2 3 Shades Hertford 8-1 The Anchor Inn
The Anchor Inn 2 0 0 2 15 0 The Anchor Inn 1-7 Shades Hertford
Bye 0 0 0 0 0 0      
Group 32 P W D F A Pts
Eccles Snooker Centre 'B' 2 1 1 18 3 3 Eccles Snooker Centre 'B' 11-3 March Hare
March Hare 2 0 1 3 18 1 March Hare 0-7 Eccles Snooker Centre 'B'
Bye 0 0 0 0 0 0      
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.