Home Page
Home Page
Home Page
CHAMPION OF CHAMPIONS

November 2009
Team Championship 2009
Round Robin

Round Robin Draw

Interleague RoundRobin
Group 1 P W D F A Pts      
Irish Club 2 2 0 16 9 4 Humber Keel Over 6-8 Irish Club
Cherry Tree 2 1 0 13 12 2 Cherry Tree 10-4 Humber Keel Over
Humber Keel Over 2 0 0 10 18 0 Irish Club 8-3 Cherry Tree
Group 2 P W D F A Pts      
Club 147 A (Tue) 2 1 1 16 10 3 Club 147 A (Tue) 9-5 Rocket Robbies
Man on the Moon 2 1 0 13 13 2 Man on the Moon 8-6 Rocket Robbies
Rocket Robbies 2 0 0 11 17 0 Club 147 A (Tue) 7-5 Man on the Moon
Group 3 P W D F A Pts      
Midland Snooker C 2 1 1 15 11 3 M S C Seven 5-9 R Free Gardeners
R Free Gardeners 2 1 0 13 13 2 Midland Snooker C 7-7 M S C Seven
M S C Seven 2 0 1 12 16 1 R Free Gardeners 4-8 Midland Snooker C
Group 4 P W D F A Pts      
Rileys A (Cannock) 2 1 0 16 5 2 Fox U 2-12 Rileys A (Cannock)
Fox U 2 1 0 12 16 2 The Tuesdays 4-10 Fox U
The Tuesdays 2 0 0 7 14 0 Rileys A (Cannock) 4-3 The Tuesdays
Group 5 P W D F A Pts      
Bridge Inn A 2 1 1 18 8 3 King Street Run 6-8 Milford Club
Milford Club 2 1 0 13 13 2 Bridge Inn A 11-3 King Street Run
King Street Run 2 0 0 9 19 0 Milford Club 5-7 Bridge Inn A
Group 6 P W D F A Pts      
Ox and Plough 2 1 0 16 4 2 Foresters Arms 3-11 Ox and Plough
Foresters Arms 2 1 0 11 17 2 Bulls Head W Stone 6-8 Foresters Arms
Bulls Head W Stone 2 0 0 7 13 0 Ox and Plough 5-1 Bulls Head W Stone
Group 7 P W D F A Pts      
The Ratpack 2 1 1 19 8 3 Club147 A (Thur) 9-5 Pottery 'A'
Club147 A (Thur) 2 1 0 15 12 2 The Ratpack 12-2 Pottery 'A'
Pottery 'A' 2 0 0 7 21 0 Club147 A (Thur) 6-7 The Ratpack
Group 8 P W D F A Pts      
Jolly Fenman 2 1 1 15 12 3 Social 8's 7-7 Q Club Premier
Social 8's 2 0 1 13 15 1 Jolly Fenman 8-6 Social 8's
Q Club Premier 2 0 1 13 14 1 Q Club Premier 6-7 Jolly Fenman
Group 9 P W D F A Pts      
BPC Sharks 2 1 1 20 8 3 BPC Sharks 7-7 Fairways
Fairways 2 0 1 10 9 1 Lion & Dragon A 1-13 BPC Sharks
Lion & Dragon A 2 0 0 3 16 0 Fairways 3-2 Lion & Dragon A
Group 10 P W D F A Pts      
Centurions 2 1 1 18 10 3 Bay Horse A 3-11 Centurions
D & M Badgers 2 0 2 14 14 2 D & M Badgers 7-7 Bay Horse A
Bay Horse A 2 0 1 10 18 1 Centurions 7-7 D & M Badgers
Group 11 P W D F A Pts      
Nomads 2 1 1 15 8 3 Our Lady's A 7-7 Lord Nelson
Our Lady's A 2 0 1 13 15 1 Nomads 8-6 Our Lady's A
Lord Nelson 2 0 1 9 14 1 Lord Nelson 2-7 Nomads
Group 12 P W D F A Pts      
Old Farmers Boys 2 1 1 15 10 3 B Globe Trotters 6-8 Old Farmers Boys
B Globe Trotters 2 1 0 15 13 2 Aldo's Hounds 5-9 B Globe Trotters
Aldo's Hounds 2 0 0 9 16 0 Old Farmers Boys 7-4 Aldo's Hounds
Group 13 P W D F A Pts      
Squirrel A 2 1 1 15 8 3 Rose&Crown (Wall) 6-8 Squirrel A
Rose&Crown (Wall) 2 0 1 13 15 1 Post Office 7-7 Rose&Crown (Wall)
Post Office 2 0 1 9 14 1 Squirrel A 7-2 Post Office
Group 14 P W D F A Pts      
Summerhouse B 2 1 0 15 5 2 JFK's 5-9 Summerhouse B
JFK's 2 1 0 14 14 2 Ole Frank 5-9 JFK's
Ole Frank 2 0 0 5 15 0 Summerhouse B 6-0 Ole Frank
Group 15 P W D F A Pts      
Limetree Mavericks 2 1 0 15 8 2 Railway Volunteers 5-9 Limetree Mavericks
Railway Volunteers 2 1 0 13 15 2 X Workers 6-8 Railway Volunteers
X Workers 2 0 0 9 14 0 Limetree Mavericks 6-3 X Workers
Group 16 P W D F A Pts      
Shades 2 1 1 15 10 3 Shades 8-6 PJ's B
PJ's B 2 1 0 14 14 2 George IV 6-8 PJ's B
George IV 2 0 0 10 15 0 Shades 7-4 George IV
Group 17 P W D F A Pts      
Grapes (Colchester) 2 1 1 15 13 3 Grapes (Colchester) 8-6 Benels
Benels 2 1 0 15 13 2 Legends of Lees 5-9 Benels
Legends of Lees 2 0 1 12 16 1 Grapes (Colchester) 7-7 Legends of Lees
Group 18 P W D F A Pts      
Snooks 2 2 0 17 10 4 Dishers C 10-4 The Stow
Dishers C 2 1 0 15 12 2 Snooks 9-5 The Stow
The Stow 2 0 0 9 19 0 Dishers C 5-8 Snooks
Group 19 P W D F A Pts      
Midland Snooker A 2 1 1 17 10 3 W Dream Team 8-6 Lady Haig RBL
W Dream Team 2 1 0 14 13 2 Midland Snooker A 10-4 Lady Haig RBL
Lady Haig RBL 2 0 0 10 18 0 W Dream Team 6-7 Midland Snooker A
Group 20 P W D F A Pts      
Players 2 2 0 18 8 4 The Eagles 13-1 Sports Barbarians
The Eagles 2 1 0 17 9 2 Players 10-4 Sports Barbarians
Sports Barbarians 2 0 0 5 23 0 The Eagles 4-8 Players
Group 21 P W D F A Pts      
Spot on Rams 2 1 1 19 7 3 Spot on Rams 12-2 Woodcombe Z
Junction 2 1 0 15 11 2 Junction 10-4 Woodcombe Z
Woodcombe Z 2 0 0 6 22 0 Spot on Rams 7-5 Junction
Group 22 P W D F A Pts      
Q Room ASBO'S 2 1 1 16 8 3 Q Room ASBO'S 9-5 Whittley Muppets
Whittley Muppets 2 1 0 13 15 2 The Queens Head 6-8 Whittley Muppets
The Queens Head 2 0 0 9 15 0 Q Room ASBO'S 7-3 The Queens Head
Group 23 P W D F A Pts      
Epsom RBL 2 2 0 17 9 4 G Gardens Potters 9-5 Witney S Club D
G Gardens Potters 2 1 0 13 13 2 Epsom RBL 9-5 Witney S Club D
Witney S Club D 2 0 0 10 18 0 G Gardens Potters 4-8 Epsom RBL
Group 24 P W D F A Pts      
Station Street A 2 1 1 15 13 3 H.Park International 7-7 Station Street A
Riverside C 2 0 1 13 13 1 Riverside C 6-8 Station Street A
H.Park International 2 0 1 12 14 1 H.Park International 5-7 Riverside C
Group 25 P W D F A Pts      
Rileys One 2 2 0 18 8 4 Rileys B (Park St) 4-10 Rileys One
Parkfield Giants 2 1 0 14 12 2 Parkfield Giants 10-4 Rileys B (Park St)
Rileys B (Park St) 2 0 0 8 20 0 Rileys One 8-4 Parkfield Giants
Group 26 P W D F A Pts      
Labour Rockets 2 2 0 17 11 4 Ollies 4-10 Lake Lothing
Lake Lothing 2 1 0 16 12 2 Labour Rockets 9-5 Ollies
Ollies 2 0 0 9 19 0 Lake Lothing 6-8 Labour Rockets
Group 27 P W D F A Pts      
Empire B 2 1 1 16 9 3 Pineapple 8-6 Mr Pools Elite
Pineapple 2 1 0 12 13 2 Empire B 9-5 Mr Pools Elite
Mr Pools Elite 2 0 0 11 17 0 Pineapple 4-7 Empire B
Group 28 P W D F A Pts      
Ley Inn 5 Cues 2 2 0 17 8 4 H Snooker Club 5-9 Ley Inn 5 Cues
Arches 2 1 0 12 13 2 Arches 9-5 H Snooker Club
H Snooker Club 2 0 0 10 18 0 Ley Inn 5 Cues 8-3 Arches
Group 29 P W D F A Pts      
PJ's A 2 1 0 17 2 2 PJ's A 12-2 3 Crowns
3 Crowns 2 1 0 10 18 2 Rileys Ipswich 6-8 3 Crowns
Rileys Ipswich 2 0 0 6 13 0 PJ's A 5-0 Rileys Ipswich
Group 30 P W D F A Pts      
W Ex Wanderers 2 1 1 15 9 3 Parkstone T & LA 6-8 W Ex Wanderers
Parkstone T & LA 2 0 1 13 15 1 Chequers Zeds 7-7 Parkstone T & LA
Chequers Zeds 2 0 1 10 14 1 W Ex Wanderers 7-3 Chequers Zeds
Group 31 P W D F A Pts      
W Catholic Club 2 1 1 18 10 3 Birkdale Labour 7-7 W Catholic Club
Birkdale Labour 2 0 2 14 11 2 Pailton A 3-11 W Catholic Club
Pailton A 2 0 0 7 18 0 Birkdale Labour 7-4 Pailton A
Group 32 P W D F A Pts      
Steelmelters 2 1 1 15 10 3 Glenhills S & SC 6-8 Steelmelters
Glenhills S & SC 2 0 1 13 15 1 Football Club 7-7 Glenhills S & SC
Football Club 2 0 1 11 14 1 Steelmelters 7-4 Football Club
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2017 English Pool Association. All rights reserved.