Home Page
 
Home Page
 
Home Page
 
INTERLEAGUE KNOCKOUT CUP 2005

Round Robin Draw

Group numbers also refer to table numbers, i.e. Group 1 plays on Table 1

To see the counties and regions teams are from
follow this link

Group 1 P W D F A Pts      
TRIANGLE 2 2 0 19 6 4 TRIANGLE 13-5 ST JOHNS
ST JOHNS 2 1 0 18 18 2 FOLKSTONE 'A' 5-13 ST JOHNS
FOLKSTONE 'A' 2 0 0 6 19 0 TRIANGLE 6-1 FOLKSTONE 'A'
Group 2 P W D F A Pts      
LEICESTER CITY 2 1 0 17 19 2 LEICESTER CITY 7-11 CARLISLE
CARLISLE 2 1 0 15 18 2 MEDWAY 8-10 LEICESTER CITY
MEDWAY 2 1 0 19 14 2 CARLISLE 4-11 MEDWAY
Group 3 P W D F A Pts      
SUN VALLEY 2 1 1 24 12 3 SUN VALLEY 9-9 HOLDERNESS
HOLDERNESS 2 1 1 19 13 3 SHEPPEY 'B' 3-15 SUN VALLEY
SHEPPEY 'B' 2 0 0 7 25 0 HOLDERNESS 10-4 SHEPPEY 'B'
Group 4 P W D F A Pts      
IPSWICH 2 0 0 16 20 0 IPSWICH 8-10 McCLUSKEYS
McCLUSKEYS 2 2 0 21 17 4 ALLOA'S 10-8 IPSWICH
ALLOA'S 2 1 0 19 19 2 McCLUSKEYS 11-9 ALLOA'S
Group 5 P W D F A Pts      
SPONDON 'A' 2 0 0 11 25 0 SPONDON 'A' 7-11 BEDFORD 'B'
BEDFORD 'B' 2 1 0 14 17 2 CITY OF COVENTRY 14-4 SPONDON 'A'
CITY OF COVENTRY 2 2 0 24 7 4 BEDFORD 'B' 3-10 CITY OF COVENTRY
Group 6 P W D F A Pts      
FRIAR TUCK 2 1 0 21 15 2 FRIAR TUCK 13-5 NEW BARNET
NEW BARNET 2 0 0 10 26 0 PRESTON CITY 13-5 NEW BARNET
PRESTON CITY 2 2 0 23 13 4 FRIAR TUCK 8-10 PRESTON CITY
Group 7 P W D F A Pts      
CITY OF LEICESTER 2 1 0 14 22 2 CITY OF LEICESTER 4-14 WESTON
WESTON 2 2 0 21 6 4 BRACKNELL & ASCOT 8-10 CITY OF LEICESTER
BRACKNELL & ASCOT 2 0 0 10 17 0 WESTON 7-2 BRACKNELL & ASCOT
Group 8 P W D F A Pts      
N.V.P.L. 'A' 2 1 0 16 16 2 N.V.P.L. 'A' 12-6 ALSAGER
ALSAGER 2 0 0 14 22 0 IMPERIAL 1 10-8 ALSAGER
IMPERIAL 1 2 2 0 20 12 4 N.V.P.L. 'A' 4-10 IMPERIAL 1
Group 9 P W D F A Pts      
M.H.D.P.L. 'B' 2 1 0 13 16 2 M.H.D.P.L. 'B' 11-7 BEVERLEY 'A'
BEVERLEY 'A' 2 0 0 12 24 0 LEICESTER 13-5 BEVERLEY 'A'
LEICESTER 2 2 0 22 7 4 M.H.D.P.L. 'B' 2-9 LEICESTER
Group 10 P W D F A Pts      
BUCKINGHAM 2 0 0 11 25 0 BUCKINGHAM 5-13 ILKESTON
ILKESTON 2 2 0 23 10 4 E.H.P.L. 12-6 BUCKINGHAM
E.H.P.L. 2 1 0 17 16 2 ILKESTON 10-5 E.H.P.L.
Group 11 P W D F A Pts      
ROMNEY MARSH 2 1 1 20 7 3 ROMNEY MARSH 11-7 LEICESTER DYNAMOS
LEICESTER DYNAMOS 2 0 1 16 20 1 BARNSLEY 9-9 LEICESTER DYNAMOS
BARNSLEY 2 0 2 18 18 2 ROMNEY MARSH 9-9 BARNSLEY
Group 12 P W D F A Pts      
ROCHESTER 2 2 0 19 4 4 ROCHESTER 15-3 WALSALL 'A'
WALSALL 'A' 2 1 0 17 19 2 DRIFFIELD 4-14 WALSALL 'A'
DRIFFIELD 2 0 0 5 19 0 ROCHESTER 4-1 DRIFFIELD
Group 13 P W D F A Pts      
OLLERTON 2 2 0 21 10 4 OLLERTON 11-7 LUTON
LUTON 2 0 0 12 24 0 GOSPORT 'A' 13-5 LUTON
GOSPORT 'A' 2 1 0 16 15 2 OLLERTON 10-3 GOSPORT 'A'
Group 14 P W D F A Pts      
TOLWORTH 2 2 0 21 7 4 TOLWORTH 12-6 SHREWSBURY 'A'
SHREWSBURY 'A' 2 0 0 13 23 0 EAST NORTHANTS 11-7 SHREWSBURY 'A'
EAST NORTHANTS 2 1 0 11 16 2 TOLWORTH 9-1 EAST NORTHANTS
Group 15 P W D F A Pts      
COLCHESTER 'C' 2 1 0 15 13 2 COLCHESTER 'C' 5-13 ANDOVER SWALLOWS
ANDOVER SWALLOWS 2 2 0 20 9 4 WOLVERHAMPTON WED 'A' 8-10 COLCHESTER 'C'
WOLVERHAMPTON WED 'A' 2 0 0 12 17 0 ANDOVER SWALLOWS 7-4 WOLVERHAMPTON WED 'A'
Group 16 P W D F A Pts      
STOCKPORT 2 0 1 15 21 1 STOCKPORT 9-9 GRAVESHAM 'A'
GRAVESHAM 'A' 2 0 1 13 18 1 ELY 12-6 STOCKPORT
ELY 2 2 0 21 10 4 GRAVESHAM 'A' 4-9 ELY
Group 17 P W D F A Pts      
NUNEATON 'A' 2 2 0 21 15 4 NUNEATON 'A' 10-8 LUTON ELITE
LUTON ELITE 2 0 0 15 21 0 C.O.B.H.P.L. 'A' 11-7 LUTON ELITE
C.O.B.H.P.L. 'A' 2 1 0 18 18 2 NUNEATON 'A' 11-7 C.O.B.H.P.L. 'A'
Group 18 P W D F A Pts      
REIGATE 'A' 2 1 0 20 16 2 REIGATE 'A' 6-12 DAWLEY 'A'
DAWLEY 'A' 2 2 0 22 10 4 THURSDAY CLUB LEAGUE 4-14 REIGATE 'A'
THURSDAY CLUB LEAGUE 2 0 0 8 24 0 DAWLEY 'A' 10-4 THURSDAY CLUB LEAGUE
Group 19 P W D F A Pts      
ANDOVER SAINTS 2 1 0 16 17 2 ANDOVER SAINTS 10-8 WORCESTER HOTSHOTS
WORCESTER HOTSHOTS 2 0 0 12 24 0 TRENT TROPHIES 'A' 14-4 WORCESTER HOTSHOTS
TRENT TROPHIES 'A' 2 2 0 23 10 4 ANDOVER SAINTS 6-9 TRENT TROPHIES 'A'
Group 20 P W D F A Pts      
M.H.D.P.L. 'A' 2 1 0 17 19 2 M.H.D.P.L. 'A' 6-12 COVENTRY
COVENTRY 2 2 0 19 8 4 SMALL HEATH 7-11 M.H.D.P.L. 'A'
SMALL HEATH 2 0 0 9 18 0 COVENTRY 7-2 SMALL HEATH
Group 21 P W D F A Pts      
MILTON KEYNES 'B' 2 0 0 10 16 0 MILTON KEYNES 'B' 4-14 NOTTINGHAM
NOTTINGHAM 2 1 0 18 14 2 PRESTON 12-6 MILTON KEYNES 'B'
PRESTON 2 2 0 22 10 4 NOTTINGHAM 4-10 PRESTON
Group 22 P W D F A Pts      
COUNTY CLUB 2 0 0 17 19 0 COUNTY CLUB 7-11 MEXBOROUGH
MEXBOROUGH 2 2 0 21 15 4 AFFORD 'A' 12-6 COUNTY CLUB
AFFORD 'A' 2 1 0 20 16 2 MEXBOROUGH 10-8 AFFORD 'A'
Group 23 P W D F A Pts      
TRENT TROPHIES 'B' 2 2 0 20 15 4 TRENT TROPHIES 'B' 10-8 CROYDON
CROYDON 2 0 0 14 22 0 BARKING PHOENIX 12-6 CROYDON
BARKING PHOENIX 2 1 0 19 16 2 TRENT TROPHIES 'B' 10-7 BARKING PHOENIX
Group 24 P W D F A Pts      
RENEGADE 'A' 2 1 0 21 15 2 RENEGADE 'A' 8-10 STAFFORD
STAFFORD 2 1 0 18 18 2 MILTON KEYNES 'A' 5-13 RENEGADE 'A'
MILTON KEYNES 'A' 2 1 0 15 21 2 STAFFORD 8-10 MILTON KEYNES 'A'
Group 25 P W D F A Pts      
RUGBY 2 1 0 17 15 2 RUGBY 13-5 ST NEOTS 'A'
ST NEOTS 'A' 2 0 1 14 22 0 REIGATE 'B' 9-9 ST NEOTS 'A'
REIGATE 'B' 2 1 1 19 14 3 RUGBY 5-10 REIGATE 'B'
Group 26 P W D F A Pts      
LEEDS 2 1 0 17 15 2 LEEDS 13-5 FINCHLEY
FINCHLEY 2 0 0 11 25 0 KETTERING 12-6 FINCHLEY
KETTERING 2 2 0 22 10 4 LEEDS 4-10 KETTERING
Group 27 P W D F A Pts      
IMPERIAL 2 2 2 0 25 9 4 IMPERIAL 2 16-2 LONG EATON
LONG EATON 2 0 0 7 29 0 BARKING ELITE 13-5 LONG EATON
BARKING ELITE 2 1 0 20 14 2 IMPERIAL 2 9-7 BARKING ELITE
Group 28 P W D F A Pts      
NEWBOLD 2 0 0 14 22 0 NEWBOLD 7-11 WIGAN
WIGAN 2 2 0 21 11 4 SURREY WARRIORS 11-7 NEWBOLD
SURREY WARRIORS 2 1 0 15 17 2 WIGAN 10-4 SURREY WARRIORS
Group 29 P W D F A Pts      
DINNINGTON 2 1 0 23 15 2 DINNINGTON 14-4 WAREHAM
WAREHAM 2 0 0 8 28 0 WORCESTER DREAM TEAM 14-4 WAREHAM
WORCESTER DREAM TEAM 2 2 0 25 13 4 DINNINGTON 11-9 WORCESTER DREAM TEAM
Group 30 P W D F A Pts      
GODALMING 'A' 2 2 0 22 11 4 GODALMING 'A' 13-5 LYE & STOURBRIDGE
LYE & STOURBRIDGE 2 0 1 13 22 1 MIRFIELD 9-9 LYE & STOURBRIDGE
MIRFIELD 2 0 1 15 18 1 GODALMING 'A' 9-6 MIRFIELD
Group 31 P W D F A Pts      
DAWLEY 'B' 2 0 1 11 18 1 DAWLEY 'B' 9-9 BEDFORD 'A'
BEDFORD 'A' 2 0 1 14 22 1 PRINCE OF WALES 13-5 BEDFORD 'A'
PRINCE OF WALES 2 2 0 22 7 4 DAWLEY 'B' 2-9 PRINCE OF WALES
Group 32 P W D F A Pts      
NUNEATON 'B' 2 1 0 15 21 2 NUNEATON 'B' 5-13 P.J.'s STOURBRIDGE
P.J.'s STOURBRIDGE 2 2 0 22 9 4 WATERLOO 8-10 NUNEATON 'B'
WATERLOO 2 0 0 12 19 0 P.J.'s STOURBRIDGE 9-4 WATERLOO
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.