Home Page
Home Page
Home Page
 
INTERLEAGUE KNOCKOUT CUP 2007

Round Robin Draw

Group numbers also refer to table numbers, i.e. Group 1 plays on Table 1

Group 1 P W D F A Pts      
Sun Valley 2 1 0 19 16 2 Sun Valley 11-7 Cambridge Elite
Cambridge Elite 2 1 0 18 18 2 Tolworth II 7-11 Cambridge Elite
Tolworth II 2 0 1 16 19 1 Sun Valley 8-9 Tolworth II
Group 2 P W D F A Pts      
Grove Elite 2 0 0 15 21 0 Grove Elite 8-10 Bracknell & Ascot B
Bracknell & Ascot B 2 1 0 17 17 2 Lye & Stourbridge 11-7 Grove Elite
Lye & Stourbridge 2 1 1 20 14 3 Bracknell & Ascot B 7-9 Lye & Stourbridge
Group 3 P W D F A Pts      
Bicester Select 2 1 0 19 17 2 Bicester Select 7-11 Ely
Ely 2 1 0 17 19 2 Bracknell & Ascot A 6-12 Bicester Select
Bracknell & Ascot A 2 1 0 18 18 2 Ely 6-12 Bracknell & Ascot A
Group 4 P W D F A Pts      
Cambridge S.C. 2 1 0 17 18 2 Cambridge S.C. 10-8 Glossop
Glossop 2 0 0 16 20 0 Macmillan 10-8 Glossop
Macmillan 2 2 0 20 15 4 Cambridge S.C. 7-10 Macmillan
Group 5 P W D F A Pts      
Pocket Rockets B 2 1 0 19 12 2 Pocket Rockets B 13-5 Portsmouth Snooker
Portsmouth Snooker 2 1 0 18 18 2 E.H.P.L. 5-13 Portsmouth Snooker
E.H.P.L. 2 0 0 12 18 0 Pocket Rockets B 6-7 E.H.P.L.
Group 6 P W D F A Pts      
Northwich 2 1 0 18 18 2 Northwich 10-8 Folkstone A
Folkstone A 2 1 0 22 14 2 Luton Elite 4-14 Folkstone A
Luton Elite 2 1 0 14 22 2 Northwich 8-10 Luton Elite
Group 7 P W D F A Pts      
Battersea A 2 0 0 11 25 0 Battersea A 5-13 Coventry Reds
Coventry Reds 2 1 1 22 13 3 Barking Phoenix 12-6 Battersea A
Barking Phoenix 2 1 0 20 15 2 Coventry Reds 9-8 Barking Phoenix
Group 8 P W D F A Pts      
Riverside Elite 2 1 1 20 16 3 Riverside Elite 9-9 Andover
Andover 2 1 1 20 16 3 Leek B 7-11 Andover
Leek B 2 0 0 14 22 0 Riverside Elite 11-7 Leek B
Group 9 P W D F A Pts      
Derby 2 0 1 17 19 1 Derby 8-10 Brighton M
Brighton M 2 1 0 16 18 2 East Leeds 9-9 Derby
East Leeds 2 1 1 19 15 3 Brighton M 6-10 East Leeds
Group 10 P W D F A Pts      
N.V.P.L. A 2 1 0 12 17 2 N.V.P.L. A 10-8 Preston City
Preston City 2 0 0 15 21 0 Rochester 11-7 Preston City
Rochester 2 1 1 19 9 3 N.V.P.L. A 2-9 Rochester
Group 11 P W D F A Pts      
Leek A 2 1 0 18 17 2 Leek A 10-8 Penrith
Penrith 2 0 0 12 24 0 Brighton B 14-4 Penrith
Brighton B 2 1 1 23 12 3 Leek A 8-9 Brighton B
Group 12 P W D F A Pts      
High Wycombe 2 2 0 21 18 4 High Wycombe 10-8 Chesterfield
Chesterfield 2 0 0 16 20 0 Surrey Warriors 10-8 Chesterfield
Surrey Warriors 2 1 0 20 19 2 High Wycombe 11-10 Surrey Warriors
Group 13 P W D F A Pts      
Preston South 2 0 1 12 12 1 Preston South 9-9 Frank Smith
Frank Smith 2 1 1 25 11 3 Redditch A 2-16 Frank Smith
Redditch A 2 0 0 5 19 0 Preston South 3-3 Redditch A
Group 14 P W D F A Pts      
Clitheroe 2 1 0 19 17 2 Clitheroe 7-11 Brighton A
Brighton A 2 1 1 20 8 3 Leicester Lions 6-12 Clitheroe
Leicester Lions 2 0 0 7 21 0 Brighton A 9-1 Leicester Lions
Group 15 P W D F A Pts      
Kettering 2 1 1 22 10 3 Kettering 13-5 Gosport A
Gosport A 2 0 0 12 24 0 Ipswich 11-7 Gosport A
Ipswich 2 1 0 16 16 2 Kettering 9-5 Ipswich
Group 16 P W D F A Pts      
Great Yarmouth 2 1 0 15 18 2 Great Yarmouth 10-8 Hinckley
Hinckley 2 0 0 16 20 0 Godalming A 10-8 Hinckley
Godalming A 2 2 0 20 13 4 Great Yarmouth 5-10 Godalming A
Group 17 P W D F A Pts      
St Johns 2 0 0 10 26 0 St Johns 3-15 Tolworth
Tolworth 2 1 1 24 11 3 Corn Exchange 11-7 St Johns
Corn Exchange 2 1 0 19 16 2 Tolworth 9-8 Corn Exchange
Group 18 P W D F A Pts      
Newbold 2 2 0 24 11 4 Newbold 14-4 Brighton S
Brighton S 2 0 0 7 29 0 Colchester A 15-3 Brighton S
Colchester A 2 1 0 22 13 2 Newbold 10-7 Colchester A
Group 19 P W D F A Pts      
Gravesham A 2 0 1 11 13 1 Gravesham A 9-9 Weston A
Weston A 2 1 1 24 12 3 City of Leicester 3-15 Weston A
City of Leicester 2 0 0 7 17 0 Gravesham A 2-4 City of Leicester
Group 20 P W D F A Pts      
Leeds 2 1 1 19 10 3 Leeds 10-8 Dawley A
Dawley A 2 1 0 22 14 2 Gosport B 4-14 Dawley A
Gosport B 2 0 0 6 23 0 Leeds 9-2 Gosport B
Group 21 P W D F A Pts      
Reds 1 2 1 0 17 19 2 Reds 1 5-13 Trent Trophies A
Trent Trophies A 2 1 0 19 7 2 Renegade B 6-12 Reds 1
Renegade B 2 0 0 8 18 0 Trent Trophies A 6-2 Renegade B
Group 22 P W D F A Pts      
Waterloo 2 2 0 0 15 21 0 Waterloo 2 7-11 Trent Trophies Tuesday
Trent Trophies Tuesday 2 1 0 14 17 2 Norwich A 10-8 Waterloo 2
Norwich A 2 2 0 20 15 4 Trent Trophies Tuesday 3-10 Norwich A
Group 23 P W D F A Pts      
Shrewsbury B 2 0 0 15 21 0 Shrewsbury B 8-10 Ipswich B
Ipswich B 2 1 0 15 17 2 Chorlton 11-7 Shrewsbury B
Chorlton 2 1 1 20 12 3 Ipswich B 5-9 Chorlton
Group 24 P W D F A Pts      
Medway 2 1 1 19 17 3 Medway 10-8 Wallsall A
Wallsall A 2 0 0 15 21 0 Shakespeare 11-7 Wallsall A
Shakespeare 2 1 1 20 16 3 Medway 9-9 Shakespeare
Group 25 P W D F A Pts      
Crewe A 2 2 0 20 15 4 Crewe A 10-8 Worcester Hotshots
Worcester Hotshots 2 0 0 16 20 0 Renegade A 10-8 Worcester Hotshots
Renegade A 2 1 0 17 18 2 Crewe A 10-7 Renegade A
Group 26 P W D F A Pts      
Holderness 2 1 0 20 16 2 Holderness 7-11 P.J.'s Stourbridge
P.J.'s Stourbridge 2 2 0 21 11 4 Riverside 5-13 Holderness
Riverside 2 0 0 9 23 0 P.J.'s Stourbridge 10-4 Riverside
Group 27 P W D F A Pts      
Cherry Tree 2 2 0 20 13 4 Cherry Tree 10-8 North Wolds
North Wolds 2 0 0 14 22 0 Waterloo 12-6 North Wolds
Waterloo 2 1 0 17 16 2 Cherry Tree 10-5 Waterloo
Group 28 P W D F A Pts      
Littlehampton Select 2 0 1 13 13 1 Littlehampton Select 4-14 Wigan
Wigan 2 1 1 23 7 3 Wolverhampton Wed B 9-9 Littlehampton Select
Wolverhampton Wed B 2 0 1 12 18 1 Wigan 9-3 Wolverhampton Wed B
Group 29 P W D F A Pts      
Railway 2 1 1 19 14 3 Railway 10-8 Reds Elite
Reds Elite 2 1 0 19 17 2 Braintree A 7-11 Reds Elite
Braintree A 2 0 0 13 20 0 Railway 9-6 Braintree A
Group 30 P W D F A Pts      
Lowestoft T.S. 2 2 0 20 15 4 Lowestoft T.S. 10-8 Heywood
Heywood 2 0 0 16 20 0 Weston B 10-8 Heywood
Weston B 2 1 0 17 18 0 Lowestoft T.S. 10-7 Weston B
Group 31 P W D F A Pts      
Nuneaton A 2 1 0 19 13 2 Nuneaton A 15-3 Premier P.L.
Premier P.L. 2 0 0 8 28 0 Leicester 13-5 Premier P.L.
Leicester 2 2 0 23 9 4 Nuneaton A 4-10 Leicester
Group 32 P W D F A Pts      
Milton Keynes 2 1 0 19 17 2 Milton Keynes 8-10 South Norfolk
South Norfolk 2 1 1 19 12 3 Dawley B 7-11 Milton Keynes
Dawley B 2 0 0 11 20 0 South Norfolk 9-4 Dawley B
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.