Home Page
Home Page
Home Page
 
INTERLEAGUE KNOCKOUT CUP 2008

PREVIOUS WINNERS

Triangle x2
Trent Trophies x1
Imperial 1 x 5
Sun Valley x1







Round Robin Draw

Last 32

2008 Match & Player Stats

2008 Rankings

2008 Player Rankings

National Individuals


'Le Patron'
Tom Fahy - Tournament Director

 Draw Overview

 Pre Event Report

 Timetable

 Booking Form

Images

 Team Locations

 
The
Cup

Results of previous years are within the Archive Section
 

Round Robin Draw

Group numbers also refer to table numbers, i.e. Group 1 plays on Table 1

Group 1 P W D F A Pts      
Trent Trophies A 2 1 1 21 7 3 Trent Trophies A 12-6 Barnett II
Barnett II 2 1 0 21 15 2 Buckingham 3-15 Barnett II
Buckingham 2 0 0 4 24 0 Trent Trophies A 9-1 Buckingham
Group 2 P W D F A Pts      
Leek A 2 1 1 21 15 3 Leek A 12-6 Crawley
Crawley 2 0 1 15 21 1 Raywood 9-9 Crawley
Raywood 2 0 2 18 18 2 Leek A 9-9 Raywood
Group 3 P W D F A Pts      
Redditch A 2 0 1 15 21 1 Redditch A 6-12 Renegade B
Renegade B 2 1 0 16 16 2 Hinckley 9-9 Redditch A
Hinckley 2 1 1 19 13 3 Renegade B 4-10 Hinckley
Group 4 P W D F A Pts      
Brighton A 2 1 1 22 9 3 Brighton A 13-5 Cambridge K.S.R.
Cambridge K.S.R. 2 0 1 14 22 1 Penrith 9-9 Cambridge K.S.R.
Penrith 2 0 1 13 18 1 Brighton A 9-4 Penrith
Group 5 P W D F A Pts      
Medway 2 0 1 12 19 1 Medway 9-9 Dinnington
Dinnington 2 0 2 18 18 2 Normans Elite 9-9 Dinnington
Normans Elite 2 1 1 19 12 3 Medway 3-10 Normans Elite
Group 6 P W D F A Pts      
Littlehampton Select 2 0 0 12 24 0 Littlehampton Select 6-12 Leicester
Leicester 2 2 0 22 12 4 Bicester Select 12-6 Littlehampton Select
Bicester Select 2 1 0 18 16 2 Leicester 10-6 Bicester Select
Group 7 P W D F A Pts      
Snooks 2 1 0 17 19 2 Snooks 6-12 Luton Lions
Luton Lions 2 1 0 19 10 2 Long Eaton 7-11 Snooks
Long Eaton 2 0 0 11 18 0 Luton Lions 7-4 Long Eaton
Group 8 P W D F A Pts      
Biggleswade 2 0 0 9 27 0 Biggleswade 3-15 Preston South
Preston South 2 1 1 24 7 3 Small Heath 12-6 Biggleswade
Small Heath 2 1 0 16 15 2 Preston South 9-4 Small Heath
Group 9 P W D F A Pts      
Leicester Bulls 2 1 0 18 18 2 Leicester Bulls 8-10 Holderness
Holderness 2 1 0 15 21 2 Hammersmith 8-10 Leicester Bulls
Hammersmith 2 1 0 21 15 2 Holderness 5-13 Hammersmith
Group 10 P W D F A Pts      
Andover 2 0 1 15 21 1 Andover 6-12 Whitehaven
Whitehaven 2 1 1 21 15 3 Braintree A 9-9 Andover
Braintree A 2 0 2 18 18 2 Whitehaven 9-9 Braintree A
Group 11 P W D F A Pts      
Q Club 2 1 1 19 16 3 Q Club 9-9 Ely
Ely 2 0 1 14 22 1 Godalming A 13-5 Ely
Godalming A 2 1 0 20 15 2 Q Club 10-7 Godalming A
Group 12 P W D F A Pts      
South Norfolk A 2 1 0 19 17 2 South Norfolk A 4-14 Weston A
Weston A 2 1 0 20 4 2 N.V.P.L. B 3-15 South Norfolk A
N.V.P.L. B 2 0 0 3 21 0 Weston A 6-0 N.V.P.L. B
Group 13 P W D F A Pts      
Dorking 2 0 1 16 18 1 Dorking 9-9 Stockport Sharks
Stockport Sharks 2 0 1 17 19 1 Weston B 10-8 Stockport Sharks
Weston B 2 1 1 19 15 3 Dorking 7-9 Weston B
Group 14 P W D F A Pts      
Wallingford 2 0 0 13 23 0 Wallingford 7-11 Chorlton
Chorlton 2 1 1 20 16 3 Chesterfield 12-6 Wallingford
Chesterfield 2 1 1 21 15 3 Chorlton 9-9 Chesterfield
Group 15 P W D F A Pts      
Dawley B 2 1 0 17 19 2 Dawley B 5-13 Romney Marsh
Romney Marsh 2 1 0 19 9 2 Witney 6-12 Dawley B
Witney 2 0 0 10 18 0 Romney Marsh 6-4 Witney
Group 16 P W D F A Pts      
Lancaster 2 1 0 18 13 2 Lancaster 15-3 Lowestoft T.S.
Lowestoft T.S. 2 0 0 9 27 0 Sun Valley 12-6 Lowestoft T.S.
Sun Valley 2 2 0 22 9 4 Lancaster 3-10 Sun Valley
Group 17 P W D F A Pts      
Riverside 2 1 0 14 17 2 Riverside 11-7 High Wycombe
High Wycombe 2 0 0 15 21 0 Renegade A 10-8 High Wycombe
Renegade A 2 2 0 20 11 4 Riverside 3-10 Renegade A
Group 18 P W D F A Pts      
Shrewsbury A 2 0 0 7 29 0 Shrewsbury A 3-15 Norwich B
Norwich B 2 1 0 22 13 2 Camborne & Redruth 14-4 Shrewsbury A
Camborne & Redruth 2 2 0 24 11 4 Norwich B 7-10 Camborne & Redruth
Group 19 P W D F A Pts      
Gosport A 2 0 1 16 20 1 Gosport A 7-11 East Herts
East Herts 2 1 1 20 14 3 Cherry Tree 9-9 Gosport A
Cherry Tree 2 0 1 16 18 1 East Herts 9-7 Cherry Tree
Group 20 P W D F A Pts      
Brighton M 2 0 0 12 24 0 Brighton M 6-12 Wigan
Wigan 2 1 1 23 15 3 Barking Elite 12-6 Brighton M
Barking Elite 2 1 1 21 15 3 Wigan 11-9 Barking Elite
Group 21 P W D F A Pts      
South Norfolk 2 1 0 18 18 2 South Norfolk 10-8 Accrington
Accrington 2 0 0 16 20 0 Reds 1 10-8 Accrington
Reds 1 2 2 0 20 16 4 South Norfolk 8-10 Reds 1
Group 22 P W D F A Pts      
Clacton 2 0 1 16 20 1 Clacton 7-11 Punchbowl
Punchbowl 2 1 1 20 11 3 Leek B 9-9 Clacton
Leek B 2 0 1 13 18 1 Punchbowl 9-4 Leek B
Group 23 P W D F A Pts      
Trent Trophies B 2 0 1 17 19 1 Trent Trophies B 9-9 Pocket Rockets B
Pocket Rockets B 2 0 1 16 18 1 Cambridge Elite 10-8 Trent Trophies B
Cambridge Elite 2 1 1 19 15 3 Pocket Rockets B 7-9 Cambridge Elite
Group 24 P W D F A Pts      
White Rose OAP's 2 1 1 19 15 3 White Rose OAP's 10-8 Shrewsbury B
Shrewsbury B 2 0 1 17 19 1 Ipswich B 9-9 Shrewsbury B
Ipswich B 2 0 1 16 18 1 White Rose OAP's 9-7 Ipswich B
Group 25 P W D F A Pts      
Norwich A 2 1 0 20 13 2 Norwich A 12-6 Driffield
Driffield 2 1 0 16 20 2 Dawley A 8-10 Driffield
Dawley A 2 0 0 15 18 0 Norwich A 8-7 Dawley A
Group 26 P W D F A Pts      
Surrey Warriors 2 0 1 15 21 1 Surrey Warriors 9-9 Luton Elite
Luton Elite 2 0 1 14 18 1 Corn Exchange 12-6 Surrey Warriors
Corn Exchange 2 1 1 21 11 3 Luton Elite 5-9 Corn Exchange
Group 27 P W D F A Pts      
Nuneaton A 2 1 0 14 22 2 Nuneaton A 4-14 Frank Smith
Frank Smith 2 1 0 22 10 2 Wolverhampton Wed B 8-10 Nuneaton A
Wolverhampton Wed B 2 0 0 14 18 0 Frank Smith 8-6 Wolverhampton Wed B
Group 28 P W D F A Pts      
Leicester City 2 1 0 18 18 2 Leicester City 7-11 Bracknell & Ascot A
Bracknell & Ascot A 2 1 0 19 13 2 St Albans Saints 7-11 Leicester City
St Albans Saints 2 0 0 13 19 0 Bracknell & Ascot A 8-6 St Albans Saints
Group 29 P W D F A Pts      
Worcester Dream Team 2 1 0 19 17 2 Worcester Dream Team 11-7 Nottingham
Nottingham 2 1 0 17 19 2 Barking Phoenix 8-10 Nottingham
Barking Phoenix 2 1 0 18 18 2 Worcester Dream Team 8-10 Barking Phoenix
Group 30 P W D F A Pts      
Truro 2 1 0 19 17 2 Truro 5-13 Tolworth
Tolworth 2 2 0 24 12 4 St Johns 4-14 Truro
St Johns 2 0 0 11 25 0 Tolworth 11-7 St Johns
Group 31 P W D F A Pts      
Reds Elite 2 0 0 11 25 0 Reds Elite 8-10 P.J.'s Stourbridge
P.J.'s Stourbridge 2 2 0 20 11 4 Waterloo 15-3 Reds Elite
Waterloo 2 1 0 18 13 2 P.J.'s Stourbridge 10-3 Waterloo
Group 32 P W D F A Pts      
Ipswich 2 2 0 23 12 4 Ipswich 13-5 East Leeds
East Leeds 2 0 0 9 27 0 N.V.P.L. A 14-4 East Leeds
N.V.P.L. A 2 1 0 21 14 2 Ipswich 10-7 N.V.P.L. A
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2017 English Pool Association. All rights reserved.