Home Page
 
Home Page
 
Home Page
INTERLEAGUE KNOCKOUT CUP 2010

PREVIOUS WINNERS

Trent Trophies A x5
Triangle x2
Wolverhampton Weds x2
Sun Valley
Imperial






Results

Last 32

Statistics

Photos


'Le Patron'
Tom Fahy - Tournament Director

 
'Le Trophée'
 

Results of previous years are within the Archive Section

Winners/Runners up

Congratulations to:

Winners - Trent Trophies A
Winners - Trent Trophies A (Cap: Tony Latham)
 
Runners Up - Weston A
Runners Up - Weston A (Cap: Gareth Manning)
 
Semi-Finalists - PJ’s Stourbridge
Semi-Finalists - PJ’s Stourbridge (Cap: Paul Dunkey)
 
Semi-Finalists - Nuneaton A
Semi-Finalists - Nuneaton A (Cap: Andy West)
 

Group 1 P W D F A Pts      
Sun Valley 2 1 1 22 7 3 Sun Valley 13-5 Wigan
Wigan 2 0 1 14 22 1 Cambridge Bruvs 9-9 Wigan
Cambridge Bruvs 2 0 1 11 18 1 Sun Valley 9-2 Cambridge Bruvs
Group 2 P W D F A Pts      
Premier 2 1 0 20 13 2 Premier 12-6 Witney
Witney 2 1 0 16 20 2 Glossop 8-10 Witney
Glossop 2 0 0 15 18 0 Premier 8-7 Glossop
Group 3 P W D F A Pts      
Preston South 2 1 1 19 11 3 Preston South 10-8 NCPLE A
NCPLE A 2 1 0 18 18 2 Waterloo 2 8-10 NCPLE A
Waterloo 2 2 0 0 11 19 0 Preston South 9-3 Waterloo 2
Group 4 P W D F A Pts      
Ipswich A 2 1 0 21 15 2 Ipswich A 15-3 Beverley Town
Luton Elite 2 1 0 20 16 2 Luton Elite 8-10 Beverley Town
Beverley Town 2 1 0 13 23 2 Ipswich A 6-12 Luton Elite
Group 5 P W D F A Pts      
Milton Keynes C 2 1 1 19 17 3 Milton Keynes C 10-8 Newport (IOW)
Newport (IOW) 2 1 0 20 16 2 Chelmsford 6-12 Newport (IOW)
Chelmsford 2 0 1 15 21 1 Milton Keynes C 9-9 Chelmsford
Group 6 P W D F A Pts      
Notts & District 2 1 1 20 16 3 Lancaster 10-8 Maidenhead C
Lancaster 2 1 1 19 17 3 Notts & District 11-7 Maidenhead C
Maidenhead C 2 0 0 15 21 0 Lancaster 9-9 Notts & District
Group 7 P W D F A Pts      
Norwich B 2 1 1 24 10 3 Norwich B 15-3 Croydon A
Accrington H I P L 2 1 0 19 15 2 Accrington H I P L 12-6 Croydon A
Croydon A 2 0 0 9 27 0 Norwich B 9-7 Accrington H I P L
Group 8 P W D F A Pts      
Medway A 2 1 0 19 10 2 St Neots 7-11 Medway A
St Neots 2 1 0 18 18 2 Shrewsbury B 7-11 St Neots
Shrewsbury B 2 0 0 10 19 0 Medway A 8-3 Shrewsbury B
Group 9 P W D F A Pts      
Reds Elite 2 2 0 20 12 4 Reds Elite 10-8 Workington
Bicester Select 2 1 0 15 17 2 Bicester Select 11-7 Workington
Workington 2 0 0 15 21 0 Reds Elite 10-4 Bicester Select
Group 10 P W D F A Pts      
Liverleague 2 1 1 22 14 3 Gravesham 5-13 Liverleague
NOPL A 2 1 1 19 17 3 NOPL A 10-8 Gravesham
Gravesham 2 0 0 13 23 0 Liverleague 9-9 NOPL A
Group 11 P W D F A Pts      
Romney Marsh A 2 1 1 21 12 3 Romney Marsh A 12-6 Mid Sussex
Mid Sussex 2 1 0 16 20 2 Fritchley 8-10 Mid Sussex
Fritchley 2 0 0 14 19 0 Romney Marsh A 9-6 Fritchley
Group 12 P W D F A Pts      
East Herts 2 1 1 22 5 3 Afford 5-13 East Herts
Afford 2 0 1 14 22 1 Witney Snooker 2 9-9 Afford
Witney Snooker 2 2 0 1 9 18 1 East Herts 9-0 Witney Snooker 2
Group 13 P W D F A Pts      
Surrey Warriors 2 1 1 19 14 3 Surrey Warriors 10-8 Chesterfield
Chesterfield 2 1 0 20 16 2 Brighton B 6-12 Chesterfield
Brighton B 2 0 0 12 21 0 Surrey Warriors 9-6 Brighton B
Group 14 P W D F A Pts      
Bulls Head St 2 1 1 19 11 3 Bulls Head St 10-8 P Shearer
P Shearer 2 1 0 19 17 2 Oldham B 7-11 P Shearer
Oldham B 2 0 0 10 20 0 Bulls Head St 9-3 Oldham B
Group 15 P W D F A Pts      
Nottingham A 2 1 0 19 15 2 Stockport Sharks 8-10 Ipswich B
Stockport Sharks 2 1 0 18 18 2 Nottingham A 8-10 Stockport Sharks
Ipswich B 2 1 0 15 19 2 Ipswich B 5-11 Nottingham A
Group 16 P W D F A Pts      
Trent Trophies A 2 1 1 22 10 3 Trent Trophies A 13-5 E H P L
Kettering Town 2 1 0 15 17 2 Kettering Town 10-8 E H P L
E H P L 2 0 0 13 23 0 Trent Trophies A 9-5 Kettering Town
Group 17 P W D F A Pts      
C W P L 2 1 1 22 10 3 C W P L 13-5 Battersea
Northwich B 2 1 0 16 16 2 Northwich B 11-7 Battersea
Battersea 2 0 0 12 24 0 C W P L 9-5 Northwich B
Group 18 P W D F A Pts      
Cannock Chase 2 2 0 20 16 4 Stockport Aces 8-10 Cannock Chase
Dinnington 2 1 0 22 14 2 Dinnington 14-4 Stockport Aces
Stockport Aces 2 0 0 12 24 0 Cannock Chase 10-8 Dinnington
Group 19 P W D F A Pts      
PJ's Stourbridge 2 1 1 21 10 3 Whitecliffs Dover 10-8 City Of Leicester
Whitecliffs Dover 2 1 0 14 17 2 PJ's Stourbridge 12-6 City Of Leicester
City Of Leicester 2 0 0 14 22 0 Whitecliffs Dover 4-9 PJ's Stourbridge
Group 20 P W D F A Pts      
Tolworth 2 1 1 20 12 3 Tolworth 11-7 Worthing
Worthing 2 0 1 16 20 1 Rileys Coventry 9-9 Worthing
Rileys Coventry 2 0 1 14 18 1 Tolworth 9-5 Rileys Coventry
Group 21 P W D F A Pts      
Weston A 2 1 1 20 12 3 Weston A 11-7 H & District A
H & District A 2 1 0 21 15 2 Alsager 4-14 H & District A
Alsager 2 0 0 9 23 0 Weston A 9-5 Alsager
Group 22 P W D F A Pts      
Leicester 2 2 0 22 14 4 Meltis Club 6-12 Leicester
Normans Elite 2 0 1 17 19 1 Normans Elite 9-9 Meltis Club
Meltis Club 2 0 1 15 21 1 Leicester 10-8 Normans Elite
Group 23 P W D F A Pts      
Dawley 2 1 1 20 14 3 Portsmouth 7-11 Dawley
Portsmouth 2 0 1 16 20 1 East Leeds 9-9 Portsmouth
East Leeds 2 0 1 16 18 1 Dawley 9-7 East Leeds
Group 24 P W D F A Pts      
Milton Keynes A 2 1 1 19 14 3 Milton Keynes A 10-8 Reds 1
Reds 1 2 1 0 23 13 2 Vale Of Belvoir 3-15 Reds 1
Vale Of Belvoir 2 0 0 9 24 0 Milton Keynes A 9-6 Vale Of Belvoir
Group 25 P W D F A Pts      
Corn Exchange 2 1 1 21 12 3 Lye & Stourbridge 7-11 Waterloo
Waterloo 2 1 0 17 16 2 Corn Exchange 12-6 Lye & Stourbridge
Lye & Stourbridge 2 0 0 13 23 0 Waterloo 6-9 Corn Exchange
Group 26 P W D F A Pts      
Nuneaton A 2 1 1 22 8 3 Nuneaton A 13-5 Thurmaston
Thurmaston 2 0 1 14 22 1 CLHPL A 9-9 Thurmaston
CLHPL A 2 0 1 12 18 1 Nuneaton A 9-3 CLHPL A
Group 27 P W D F A Pts      
Norwich A 2 1 0 21 6 2 Dawley B 4-14 Norwich A
Dawley B 2 1 0 14 22 2 Howden 8-10 Dawley B
Howden 2 0 0 10 17 0 Norwich A 7-2 Howden
Group 28 P W D F A Pts      
Barnsley Monday 2 1 1 19 14 3 Frank Smith 6-12 Walsall
Walsall 2 1 0 17 16 2 Barnsley Monday 9-9 Frank Smith
Frank Smith 2 0 1 15 21 1 Walsall 5-10 Barnsley Monday
Group 29 P W D F A Pts      
Halifax A 2 1 0 19 12 2 Halifax A 11-7 Godalming
Godalming 2 1 0 18 18 2 Weston B 7-11 Godalming
Weston B 2 0 0 12 19 0 Halifax A 8-5 Weston B
Group 30 P W D F A Pts      
W Wednesday B 2 1 1 21 11 3 W Wednesday B 12-6 Leeds
Leeds 2 0 1 15 21 1 Lowestoft Town 9-9 Leeds
Lowestoft Town 2 0 1 14 18 1 W Wednesday B 9-5 Lowestoft Town
Group 31 P W D F A Pts      
South Norfolk 2 2 0 21 13 4 Renegade A 6-12 Brighton A
Brighton A 2 1 0 18 16 2 South Norfolk 11-7 Renegade A
Renegade A 2 0 0 13 23 0 Brighton A 6-10 South Norfolk
Group 32 P W D F A Pts      
Whitehaven 2 1 1 24 8 3 Whitehaven 15-3 Leicester Bulls
Lord Nelson A 2 0 1 14 18 1 Lord Nelson A 9-9 Leicester Bulls
Leicester Bulls 2 0 1 12 24 1 Whitehaven 9-5 Lord Nelson A
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.