Home Page
 
Home Page
 
Home Page
INTERLEAGUE CHAMPIONSHIP 2003

Round Robin

Last 32

Timetable


'Le Patron'
Tom Fahy - Tournament Director

Press Release

Overview

Full Report

Round Robin Results
 
 
 
 
 
 
  Group Winners
1 Trent Trophies A
12
v
6
Radstock   Ulverston
6
v
10
Trent Trophies A   Radstock
6
v
12
Ulverston   Trent Trophies A
2 Nuneaton
7
v
11
Goole   Rochester
12
v
6
Nuneaton   Goole
10
v
7
Rochester   Goole
3 Tolworth
8
v
10
Grantham   Hoddesdon
7
v
11
Tolworth   Grantham
9
v
2
Hoddesdon   Grantham
4 Hyndburn
11
v
7
St Neots   Coventry A
10
v
7
Hyndburn   St Neots
9
v
9
Coventry A   Coventry A
5 Ipswich
10
v
8
Club 147   Sheffield IPL
4
v
9
Ipswich   Club 147
11
v
7
Sheffield IPL   Ipswich
6 Swanage
12
v
6
Rothbury   Bedford A
10
v
3
Swanage   Rothbury
4
v
14
Bedford A   Bedford A
7 Dawley A
11
v
7
Wisbech   Winchester
2
v
10
Dawley A   Wisbech
5
v
12
Winchester   Dawley A
8 Friar Tuck
11
v
7
C.O.B.H.P.L. B   Lowestoft A
5
v
9
Friar Tuck   C.O.B.H.P.L. B
8
v
10
Lowestoft A   Friar Tuck
9 Reigate A
9
v
9
Holderness   Gainsborough
9
v
9
Reigate A   Holderness
9
v
9
Gainsborough   Gainsborough
10 C.O.B.H.P.L. A
10
v
8
Lowestoft B   Shildon
6
v
12
C.O.B.H.P.L. A   Lowestoft B
9
v
9
Shildon   C.O.B.H.P.L. A
11 Horden
14
v
4
Chalk Farm   Colchester
8
v
9
Horden   Chalk Farm
8
v
10
Colchester   Horden
12 Leeds
8
v
10
Godalming A   Bicester A
5
v
13
Leeds   Godalming A
9
v
4
Bicester A   Godalming A
13 Surrey Warriors
14
v
4
Desborough   Leicester
10
v
6
Surrey Warriors   Desborough
5
v
13
Leicester   Leicester
14 Rugby
12
v
6
Romney Marsh   Coalville
8
v
9
Rugby   Romney Marsh
7
v
11
Coalville   Rugby
15 Prince of Wales
7
v
11
Sudbury   Hinckley
10
v
8
Prince of Wales   Sudbury
9
v
6
Hinckley   Sudbury
16 Wallsall A
9
v
9
Crawley   Crawley
6
v
10
Wallsall A    
v
    Wallsall A
17 Ollerton
10
v
8
Didcot   Wigan
3
v
10
Ollerton   Didcot
4
v
14
Wigan   Ollerton
18 Village Pool League
4
v
14
Walsall Select   Walsall Select
5
v
3
Village Pool League  
v
    Walsall Select
19 Chesterfield
15
v
3
East Northants   Southhampton Riverside
3
v
10
Chesterfield   East Northants
3
v
15
Southhampton Riverside   Chesterfield
20 Medway
8
v
10
Barnet II   Sun Valley
16
v
2
Medway   Barnet II
2
v
9
Sun Valley   Sun Valley
21 Truro
6
v
12
P.J.'s Stourbridge   Maidstone A
7
v
11
Truro   P.J.'s Stourbridge
9
v
7
Maidstone A   P.J.'s Stourbridge
22 Kettering
11
v
6
Bedford C   Bedford C
7
v
8
Kettering    
v
    Kettering
23 Luton
8
v
10
Preston   Wolverhampton Wednesday
11
v
4
Luton   Preston
9
v
9
Wolverhampton Wednesday   Wolverhampton Wednesday
24 Trent Trophies B
14
v
4
Amble   Exeter
4
v
10
Trent Trophies B   Amble
3
v
15
Exeter   Trent Trophies B
25 Ramsbottom
6
v
12
Dawley B   Imperial
12
v
6
Ramsbottom   Dawley B
3
v
10
Imperial   Imperial
26 Bude
11
v
7
Penrith   City of Leicester
9
v
9
Bude   Penrith
12
v
6
City of Leicester   Bude
27 Littlehampton
8
v
10
P.J.'s Birmingham   Morley Int
16
v
2
Littlehampton   P.J.'s Birmingham
2
v
9
Morley Int   Morley Int
28 Coventry B
7
v
11
Alloa's   Alloa's
8
v
2
Coventry B    
v
    Alloa's
29 Gilberdyke
2
v
16
Sutton   Taunton L.V.A.
14
v
4
Gilberdyke   Sutton
9
v
9
Taunton L.V.A.   Sutton
30 Leek
5
v
13
Bradford   Gosport
10
v
8
Leek   Bradford
5
v
10
Gosport   Gosport
31 Ely
10
v
8
Cannock   Alan Davis
3
v
9
Ely   Cannock
11
v
7
Alan Davis   Ely
32 Sheppey A
11
v
7
Central Cars   East Herts
9
v
3
Sheppey A   Central Cars
6
v
12
East Herts   East Herts
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.