Home Page
 
Home Page
 
Home Page
NATIONAL LADIES KNOCKOUT CUP 2006
Draw
Scroll down for match information
Main Hall - 9.00am
Group 1
Match 1 Cambridgeshire Ladies(R4) 8 v 2 Padiham ELC (R2)
Match 2 Hampshire Miss-fits (R7) 8 v 4 Derbyshire Ladies (R3)
Match 3 Padiham ELC (R2) 8 v 5 Derbyshire Ladies (R3)
Match 4 Cambridgeshire Ladies(R4) 9 v 8 Hampshire Miss-fits (R7)
Match 5 Hampshire Miss-fits (R7) 8 v 2 Padiham ELC (R2)
Group 2
Match 1 Mercury ladies (R4) 2 v 8 Padiham Kiwi's (R2)
Match 2 London Devils (R7) 8 v 4 Leicester Ladies (R3)
Match 3 Mercury ladies (R4) 4 v 8 Leicester Ladies (R3)
Match 4 Padiham Kiwi's (R2) 8 v 2 London Devils (R7)
Match 5 Leicester Ladies (R3) 3 v 8 London Devils (R7)
Group 3
Match 1 Preston Piranhas (R2) 8 v 5 Norfolk (R4)
Match 2 Alpha Ladies (R3) 8 v 6 Oxfordshire Ladies (R5)
Match 3 Norfolk (R4) 5 v 8 Oxfordshire Ladies (R5)
Match 4 Preston Piranhas (R2) 8 v 6 Alpha Ladies (R3)
Match 5 Oxfordshire Ladies (R5) 4 v 8 Alpha Ladies (R3)
Group4
Match 1 Preston X (R2) 5 v 8 Bucks Bunnies (R5)
Match 2 Leicester Foxes (R3) 2 v 8 Berkshire Ladies (R7)
Match 3 Preston X (R2) 8 v 6 Leicester Foxes (R3)
Match 4 Bucks Bunnies (R5) 8 v 6 Berkshire Ladies (R7)
Match 5 Berkshire Ladies (R7) 3 v 8 Preston X (R2)
Group 5
Match 1 Cheshire Ladies (R2) 3 v 8 Tolworth Ladies (R7)
Match 2 Miscues (R1) 8 v 6 Wolverhampton Misfits (R3)
Match 3 Wolverhampton Misfits (R3) 7 v 9 Cheshire Ladies (R2)
Match 4 Tolworth Ladies (R7) 6 v 8 Miscues (R1)
Match 5 Tolworth Ladies (R7) 8 v 0 Cheshire Ladies (R2)
Group 6
Match 1 Redrose Ravers (R2) 7 v 9 Tolworth Tigers (R7)
Match 2 Hemel Hustlers (R4) 3 v 8 West Yorkshire Ladies (R2)
Match 3 Redrose Ravers (R2) 9 v 7 Hemel Hustlers (R4)
Match 4 West Yorkshire Ladies (R2) 8 v 5 Tolworth Tigers (R7)
Match 5 Tolworth Tigers (R7) 8 v 9 Redrose Ravers (R2)
Games Room - 9.00am
Group 7
Match 1 GMC Bears (R2) 6 v 8 Nonuts (R7)
Match 2 Suffolk Rude Girls (R4) 8 v 3 Notts Ladies (R3)
Match 3 Dorset Ladies (R6) 7 v 7 GMC Bears (R2)
Match 4 Nonuts (R7) 7 v 7 Suffolk Rude Girls (R4)
Match 5 Dorset Ladies (R6) 8 v 1 Notts Ladies (R3)
Match 6 Suffolk Rude Girls (R4) 8 v 2 GMC Bears (R2)
Match 7 Suffolk Rude Girls (R4) 8 v 6 Dorset Ladies (R6)
Match 8 Notts Ladies (R3) 6 v 8 Nonuts (R7)
Match 9 GMC Bears (R2) 6 v 8 Notts Ladies (R3)
Match 10 Nonuts (R7) 8 v 4 Dorset Ladies (R6)
Group 8
Match 1 Shrewsbury Ladies (R3) 8 v 6 Bedford Ladies (R4)
Match 2 Pilky's Interleague (R2) 3 v 8 Northants Saints (R5)
Match 3 Medway Meercats (R7) 8 v 1 Shrewsbury Ladies (R3)
Match 4 Bedford Ladies (R4) 3 v 8 Northants Saints (R5)
Match 5 Medway Meercats (R7) 8 v 1 Pilky's Interleague (R2)
Match 6 Northants Saints (R5) 4 v 8 Shrewsbury Ladies (R3)
Match 7 Northants Saints (R5) 1 v 8 Medway Meercats (R7)
Match 8 Pilky's Interleague (R2) 8 v 6 Bedford Ladies (R4)
Match 9 Shrewsbury Ladies (R3) 8 v 5 Pilky's Interleague (R2)
Match 10 Bedford Ladies (R4) 1 v 8 Medway Meercats (R7)
Knockout Stage
Last 16   Q/F   S/F   FINAL  
Bucks Bunnies (R5) 8 Bucks Bunnies 5 Alpha Ladies 2 Medway Meercats 8
Redrose Ravers (R2) 6
Miscues (R1) 2 Alpha Ladies 8
Alpha Ladies (R3) 8
West Yorkshire Ladies (R2) 8 West Yorkshire Ladies 5 Medway Meercats 8
Hampshire Miss-fits (R7) 4
Medway Meercats (R7) 8 Medway Meercats 8
Preston X (R2) 1
Preston Piranhas (R2) 5 Tolworth Ladies 8 Tolworth Ladies 7 Suffolk Rude Girls 5
Tolworth Ladies (R7) 8
Nonuts (R7) 8 Nonuts 6
London Devils (R7) 4
Cambridgeshire Ladies(R4) 5 Suffolk Rude Girls 8 Suffolk Rude Girls 9
Suffolk Rude Girls (R4) 8
Padiham Kiwi's (R2) 8 Padiham Kiwi's 2
Shrewsbury Ladies (R3) 6
MEDWAY MEERCATS - CHAMPIONS 2006
Match Information Summary
Full details will be issued to teams on registering
1 The draw was made at the Grand Final of the Ladies International Pool Tour by Emma Cunningham, Polly Gillgrass and Claire Pilkington.
2 Groups 1 to 6 will play in the Main Hall, best of 14 frames. These groups will be played to the Inter-County format with two teams progressing to the Knockout stages.
Matches will initially be played on 1 table but expanded to 2 tables as tables become available.
3 Groups 7 & 8 will play in the Games Room, first to 8 frames. These groups will be played on a Round Robin basis with all teams playing each other. The top two teams in the group will progress to the Knockout stages.
Matches will be played on 3 tables.
4 The draw for the Knockout stages will be done early Saturday afternoon, with the last 16 stage of the knockout being played on Saturday afternoon.
5 The quarter final stages will commence at 9.00am on Sunday 5th November in the Main Hall.
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.