Home Page
 
Home Page
 
Home Page
 
ENGLAND TEAM TRIALS
Mens Trials 2003
Round 1
DARREN HENSHALL (Region 3) 2 v 3 PAUL BURROWS (Region 2)
KEITH BREWER (Retrialists) 3 v 2 JOHN WALLER (Region 1)
GARETH MANNING (Region 6) 3 v 2 ARRON SIMPSON (Region 5)
DEAN WISHER (Region 7) 3 v 1 PAUL THRAXTON (Region 4)
NED ACTON (Region 4) 2 v 3 KELVIN ARNOLD (Region 7)
ADAM MARLOW (Region 5) 3 v 2 RICH HARLING (Region 6)
MARK QUIGLEY (Region 1) 3 v 0 BYE (Retrialists)
LEE CLOUGH (Region 2) 2 v 3 LEE ROSS (Region 3)
STEVE ROBERTSHAW (Region 3) 3 v 1 ROGER HUNT (Region 5)
KEVIN SEAMAN (Retrialists) 3 v 1 PAUL FRITH (Region 4)
KEVIN SMITH (Region 6) 3 v 1 JOHN STEADMAN (Region 7)
ANDREW BREEN (Region 7) 1 v 3 DAVE WILLIAMS (Region 6)
PAUL KEEBLE (Region 4) 3 v 0 CHRIS MELLING (Retrialists)
SCOTT WILLERS (Region 5) 1 v 3 DARREN LIGHTFOOT (Region 3)
NEIL ROOKES (Region 1) 2 v 3 LEE GOULDING (Region 2)
ANDREW SUDWORTH (Region 2) 3 v 1 JULIAN HEATLEY (Region 1)
BAYDEN JACKSON (Region 3) 1 v 3 CARL MORRIS (Retrialists)
GRAHAM BERRUTO (Retrialists) 0 v 3 NEIL JONES (Region 3)
BEN FLACK (Region 6) 3 v 1 JOHN TURNER (Region 2)
CHRIS HEARNDON (Region 7) 1 v 3 DAVE HARROP (Region 1)
SAM BEMMENT (Region 4) 1 v 3 CHRIS CHAPMAN (Region 5)
JAMIE BURNS (Region 5) 3 v 1 DARREN PRICE (Region 4)
ALAN ROBINSON (Region 1) 3 v 0 RAY SCOTT (Region 7)
STEVE ALMOND (Region 2) 3 v 2 JAMIE GRAHAM (Region 6)
NICK WELLER (Region 3) 3 v 1 JEZ GRAHAM (Region 6)
JAMIE ZAMBUNI (Retrialists) 3 v 0 ROB McGOWAN (Region 7)
MATT BULL (Region 6) 3 v 1 TONY KAY (Region 1)
JASON NORRIS (Region 7) 3 v 1 NATHAN BRIDGES (Region 2)
STEPHEN LISH (Region 4) 3 v 1 MATT HIGHWAY (Region 3)
PAUL SEDMAN (Region 5) 2 v 3 ALAN MOWER (Retrialists)
KARL WHITTNER (Region 1) 3 v 2 STEVE ADAMS (Region 4)
DAMIEN MILNES (Region 2) 2 v 3 STEVE BELL (Region 5)
Round 2
PAUL BURROWS (Region 2) 0 v 3 GARETH MANNING (Region 6)
KEITH BREWER (Retrialists) 3 v 2 DEAN WISHER (Region 7)
KELVIN ARNOLD (Region 7) 3 v 1 MARK QUIGLEY (Region 1)
ADAM MARLOW (Region 5) 0 v 3 LEE ROSS (Region 3)
STEVE ROBERTSHAW (Region 3) 3 v 1 KEVIN SMITH (Region 6)
KEVIN SEAMAN (Retrialists) 3 v 2 DAVE WILLIAMS (Region 6)
PAUL KEEBLE (Region 4) 3 v 1 LEE GOULDING (Region 2)
DARREN LIGHTFOOT (Region 3) 3 v 0 ANDREW SUDWORTH (Region 2)
CARL MORRIS (Retrialists) 3 v 2 BEN FLACK (Region 6)
NEIL JONES (Region 3) 3 v 1 DAVE HARROP (Region 1)
CHRIS CHAPMAN (Region 5) 0 v 3 ALAN ROBINSON (Region 1)
JAMIE BURNS (Region 5) 3 v 2 STEVE ALMOND (Region 2)
NICK WELLER (Region 3) 3 v 1 MATT BULL (Region 6)
JAMIE ZAMBUNI (Retrialists) 3 v 1 JASON NORRIS (Region 7)
STEPHEN LISH (Region 4) 0 v 3 KARL WHITTNER (Region 1)
ALAN MOWER (Retrialists) 3 v 2 STEVE BELL (Region 5)
     
DARREN HENSHALL (Region 3) 1 v 3 ARRON SIMPSON (Region 5)
JOHN WALLER (Region 1) 1 v 3 PAUL THRAXTON (Region 4)
NED ACTON (Region 4) 3 v 0 BYE (Retrialists)
RICH HARLING (Region 6) 0 v 3 LEE CLOUGH (Region 2)
ROGER HUNT (Region 5) 1 v 3 JOHN STEADMAN (Region 7)
PAUL FRITH (Region 4) 2 v 3 ANDREW BREEN (Region 7)
CHRIS MELLING (Retrialists) 0 v 3 NEIL ROOKES (Region 1)
SCOTT WILLERS (Region 5) 0 v 3 JULIAN HEATLEY (Region 1)
BAYDEN JACKSON (Region 3) 3 v 1 JOHN TURNER (Region 2)
GRAHAM BERRUTO (Retrialists) 3 v 1 CHRIS HEARNDON (Region 7)
SAM BEMMENT (Region 4) 0 v 3 RAY SCOTT (Region 7)
DARREN PRICE (Region 4) 3 v 2 JAMIE GRAHAM (Region 6)
JEZ GRAHAM (Region 6) 1 v 3 TONY KAY (Region 1)
ROB McGOWAN (Region 7) 3 v 0 NATHAN BRIDGES (Region 2)
MATT HIGHWAY (Region 3) 3 v 1 STEVE ADAMS (Region 4)
PAUL SEDMAN (Region 5) 0 v 3 DAMIEN MILNES (Region 2)
Round 3
GARETH MANNING (Region 6) 3 v 0 KELVIN ARNOLD (Region 7)
KEITH BREWER (Retrialists) 3 v 1 LEE ROSS (Region 3)
STEVE ROBERTSHAW (Region 3) 3 v 0 PAUL KEEBLE (Region 4)
KEVIN SEAMAN (Retrialists) 2 v 3 DARREN LIGHTFOOT (Region 3)
CARL MORRIS (Retrialists) 3 v 2 ALAN ROBINSON (Region 1)
NEIL JONES (Region 3) 3 v 2 JAMIE BURNS (Region 5)
NICK WELLER (Region 3) 3 v 2 KARL WHITTNER (Region 1)
JAMIE ZAMBUNI (Retrialists) 2 v 3 ALAN MOWER (Retrialists)
     
DARREN HENSHALL (Region 3) 3 v 0 BYE (Retrialists)
JOHN WALLER (Region 1) 3 v 0 RICH HARLING (Region 6)
ROGER HUNT (Region 5) 3 v 0 CHRIS MELLING (Retrialists)
PAUL FRITH (Region 4) 2 v 3 SCOTT WILLERS (Region 5)
JOHN TURNER (Region 2) 0 v 3 SAM BEMMENT (Region 4)
CHRIS HEARNDON (Region 7) 0 v 3 JAMIE GRAHAM (Region 6)
JEZ GRAHAM (Region 6) 3 v 2 STEVE ADAMS (Region 4)
NATHAN BRIDGES (Region 2) 3 v 0 PAUL SEDMAN (Region 5)
     
PAUL BURROWS (Region 2) 1 v 3 BAYDEN JACKSON (Region 3)
DEAN WISHER (Region 7) 3 v 1 GRAHAM BERRUTO (Retrialists)
MARK QUIGLEY (Region 1) 3 v 0 RAY SCOTT (Region 7)
ADAM MARLOW (Region 5) 0 v 3 DARREN PRICE (Region 4)
KEVIN SMITH (Region 6) 3 v 0 TONY KAY (Region 1)
DAVE WILLIAMS (Region 6) 1 v 3 ROB McGOWAN (Region 7)
LEE GOULDING (Region 2) 2 v 3 MATT HIGHWAY (Region 3)
ANDREW SUDWORTH (Region 2) 3 v 0 DAMIEN MILNES (Region 2)
BEN FLACK (Region 6) 3 v 1 ARRON SIMPSON (Region 5)
DAVE HARROP (Region 1) 0 v 3 PAUL THRAXTON (Region 4)
CHRIS CHAPMAN (Region 5) 0 v 3 NED ACTON (Region 4)
STEVE ALMOND (Region 2) 3 v 0 LEE CLOUGH (Region 2)
MATT BULL (Region 6) 3 v 2 JOHN STEADMAN (Region 7)
JASON NORRIS (Region 7) 0 v 3 ANDREW BREEN (Region 7)
STEPHEN LISH (Region 4) 2 v 3 NEIL ROOKES (Region 1)
STEVE BELL (Region 5) 0 v 3 JULIAN HEATLEY (Region 1)
Round 4
GARETH MANNING (Region 6) 1 v 3 STEVE ROBERTSHAW (Region 3)
KEITH BREWER (Retrialists) 3 v 0 DARREN LIGHTFOOT (Region 3)
CARL MORRIS (Retrialists) 3 v 1 NICK WELLER (Region 3)
NEIL JONES (Region 3) 0 v 3 ALAN MOWER (Retrialists)
     
KELVIN ARNOLD (Region 7) 3 v 2 ROB McGOWAN (Region 7)
PAUL KEEBLE (Region 4) 3 v 2 ANDREW SUDWORTH (Region 2)
ALAN ROBINSON (Region 1) 3 v 1 PAUL THRAXTON (Region 4)
KARL WHITTNER (Region 1) 3 v 1 STEVE ALMOND (Region 2)
BAYDEN JACKSON (Region 3) 3 v 0 ANDREW BREEN (Region 7)
MARK QUIGLEY (Region 1) 3 v 0 JULIAN HEATLEY (Region 1)
KEVIN SMITH (Region 6) 1 v 3 LEE ROSS (Region 3)
MATT HIGHWAY (Region 3) 0 v 3 KEVIN SEAMAN (Retrialists)
BEN FLACK (Region 6) 3 v 2 JAMIE BURNS (Region 5)
NED ACTON (Region 4) 1 v 3 JAMIE ZAMBUNI (Retrialists)
MATT BULL (Region 6) 3 v 2 DEAN WISHER (Region 7)
NEIL ROOKES (Region 1) 2 v 3 DARREN PRICE (Region 4)
     
DARREN HENSHALL (Region 3) 0 v 3 DAVE WILLIAMS (Region 6)
ROGER HUNT (Region 5) 3 v 2 DAMIEN MILNES (Region 2)
SAM BEMMENT (Region 4) 0 v 3 DAVE HARROP (Region 1)
JEZ GRAHAM (Region 6) 3 v 2 LEE CLOUGH (Region 2)
PAUL BURROWS (Region 2) 2 v 3 JASON NORRIS (Region 7)
RAY SCOTT (Region 7) 2 v 3 STEVE BELL (Region 5)
TONY KAY (Region 1) 0 v 3 JOHN WALLER (Region 1)
LEE GOULDING (Region 2) 2 v 3 SCOTT WILLERS (Region 5)
ARRON SIMPSON (Region 5) 3 v 0 JAMIE GRAHAM (Region 6)
CHRIS CHAPMAN (Region 5) 3 v 0 NATHAN BRIDGES (Region 2)
JOHN STEADMAN (Region 7) 1 v 3 GRAHAM BERRUTO (Retrialists)
STEPHEN LISH (Region 4) 2 v 3 ADAM MARLOW (Region 5)
Round 5
STEVE ROBERTSHAW (Region 3) 2 v 3 CARL MORRIS (Retrialists)
KEITH BREWER (Retrialists) 3 v 1 ALAN MOWER (Retrialists)
     
GARETH MANNING (Region 6) 3 v 2 DARREN PRICE (Region 4)
DARREN LIGHTFOOT (Region 3) 3 v 1 NICK WELLER (Region 3)
KELVIN ARNOLD (Region 7) 2 v 3 NEIL JONES (Region 3)
PAUL KEEBLE (Region 4) 0 v 3 ALAN ROBINSON (Region 1)
BAYDEN JACKSON (Region 3) 3 v 2 KARL WHITTNER (Region 1)
MARK QUIGLEY (Region 1) 0 v 3 LEE ROSS (Region 3)
BEN FLACK (Region 6) 3 v 2 KEVIN SEAMAN (Retrialists)
JAMIE ZAMBUNI (Retrialists) 2 v 3 MATT BULL (Region 6)
     
ROB McGOWAN (Region 7) 1 v 3 JEZ GRAHAM (Region 6)
PAUL THRAXTON (Region 4) 3 v 0 STEVE BELL (Region 5)
ANDREW BREEN (Region 7) 3 v 1 SCOTT WILLERS (Region 5)
KEVIN SMITH (Region 6) 1 v 3 CHRIS CHAPMAN (Region 5)
JAMIE BURNS (Region 5) 0 v 3 ADAM MARLOW (Region 5)
DEAN WISHER (Region 7) 0 v 3 ANDREW SUDWORTH (Region 2)
DAVE WILLIAMS (Region 6) 3 v 0 STEVE ALMOND (Region 2)
DAVE HARROP (Region 1) 3 v 0 JULIAN HEATLEY (Region 1)
JASON NORRIS (Region 7) 3 v 1 MATT HIGHWAY (Region 3)
JOHN WALLER (Region 1) 3 v 0 NED ACTON (Region 4)
ARRON SIMPSON (Region 5) 3 v 2 NEIL ROOKES (Region 1)
GRAHAM BERRUTO (Retrialists) 3 v 1 ROGER HUNT (Region 5)
Round 6
CARL MORRIS (Retrialists) 1 v 3 KEITH BREWER (Retrialists)
     
STEVE ROBERTSHAW (Region 3) 1 v 3 MATT BULL (Region 6)
GARETH MANNING (Region 6) 3 v 1 ALAN ROBINSON (Region 1)
NEIL JONES (Region 3) 3 v 1 LEE ROSS (Region 3)
BEN FLACK (Region 6) 3 v 0 DARREN LIGHTFOOT (Region 3)
BAYDEN JACKSON (Region 3) 3 v 2 ALAN MOWER (Retrialists)
     
DARREN PRICE (Region 4) 2 v 3 CHRIS CHAPMAN (Region 5)
KELVIN ARNOLD (Region 7) 3 v 1 ANDREW SUDWORTH (Region 2)
KARL WHITTNER (Region 1) 1 v 3 DAVE HARROP (Region 1)
KEVIN SEAMAN (Retrialists) 1 v 3 JOHN WALLER (Region 1)
JEZ GRAHAM (Region 6) 2 v 3 GRAHAM BERRUTO (Retrialists)
ANDREW BREEN (Region 7) 3 v 1 NICK WELLER (Region 3)
ADAM MARLOW (Region 5) 1 v 3 PAUL KEEBLE (Region 4)
DAVE WILLIAMS (Region 6) 3 v 0 MARK QUIGLEY (Region 1)
JASON NORRIS (Region 7) 3 v 0 PAUL THRAXTON (Region 4)
ARRON SIMPSON (Region 5) 0 v 3 JAMIE ZAMBUNI (Retrialists)
Round 7
KEITH BREWER (Retrialists)       Qualified
5 wins 1 lose  
CARL MORRIS (Retrialists) 0 v 3 MATT BULL (Region 6)
GARETH MANNING (Region 6) 0 v 3 NEIL JONES (Region 3)
BEN FLACK (Region 6) 2 v 3 BAYDEN JACKSON (Region 3)
4 wins 2 lose  
Round Robin
STEVE ROBERTSHAW (Region 3) Out      
ALAN ROBINSON (Region 1) Out      
LEE ROSS (Region 3) Out      
DARREN LIGHTFOOT (Region 3)        
ALAN MOWER (Retrialists) Out      
CHRIS CHAPMAN (Region 5) Out      
KELVIN ARNOLD (Region 7) Out      
DAVE HARROP (Region 1) Out      
JOHN WALLER (Region 1) Out      
GRAHAM BERRUTO (Retrialists)        
ANDREW BREEN (Region 7)        
PAUL KEEBLE (Region 4) Out      
DAVE WILLIAMS (Region 6)        
JASON NORRIS (Region 7) Out      
JAMIE ZAMBUNI (Retrialists)        
Round 8
CARL MORRIS (Retrialists) 3 v 0 ANDREW BREEN (Region 7)
GARETH MANNING (Region 6) 3 v 0 GRAHAM BERRUTO (Retrialists)
BEN FLACK (Region 6) 0 v 3 DAVE WILLIAMS (Region 6)
DARREN LIGHTFOOT (Region 3) 3 v 2 JAMIE ZAMBUNI (Retrialists)
Congratulations to the Qualifiers
KEITH BREWER (Retrialists)    
MATT BULL (Region 6)    
NEIL JONES (Region 3)    
BAYDEN JACKSON (Region 3)    
CARL MORRIS (Retrialists)    
GARETH MANNING (Region 6)    
DAVE WILLIAMS (Region 6)    
DARREN LIGHTFOOT (Region 3)    
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.