Home Page
 
Home Page
 
Home Page
 
ENGLAND TEAM TRIALS
Ladies Trials 2005
ROUND 1
DEBBIE BURCHELL (11) (Region 3) 2 v 3 ALLISON PARKES (88) (Region 2)
LISA CONLIN (21) (Retrialists) 3 v 2 RENA MARSDEN (78) (Region 1)
TERESA SAMUEL (31) (Region 6) 3 v 1 CHRIS JONES (68) (Region 5)
MEL CLEMENTS (41) (Region 7) 3 v 1 FRAN CALVERT (58) (Region 4)
JOANNE GILBERT (51) (Region 4) 1 v 3 CANDACE WRIGHT (48) (Region 7)
KERRY ALDERSON (61) (Region 5) 1 v 3 CAROLE YOUNG (38) (Region 6)
HEATHER MORTON (71) (Region 1) 3 v 0 BYE (28) (Retrialists)
MICHELLE RODERICK (81) (Region 2) 2 v 3 DELLA LIGHTFOOT (18) (Region 3)
CHRIS KIRK (12) (Region 3) 3 v 2 LOUISE HALE (67) (Region 5)
HAZEL DABROWSKI (22) (Retrialists) 3 v 1 SALLY BURGESS (57) (Region 4)
MARIE ROSKILLY (32) (Region 6) 1 v 3 EMMA-JANE BILLINGTON (47) (Region 7)
JULIE FANE (42) (Region 7) 3 v 0 ASHLEY BIRD (37) (Region 6)
HALEY HARDING (52) (Region 4) 3 v 0 BYE (27) (Retrialists)
KERRY-ANN HUNT (62) (Region 5) 3 v 2 LORRAINE FIVEY (17) (Region 3)
SONIA CHAPMAN (72) (Region 1) 3 v 1 ALANA RICHARDSON (87) (Region 2)
LINDSAY LLOYD (82) (Region 2) 3 v 1 KATE WRINGE (77) (Region 1)
SARAH DAY (13) (Region 3) 1 v 3 VANESSA LEDGER (26) (Retrialists)
ANNE-LOUISE EATON (23) (Retrialists) 2 v 3 MICHELLE GREEN (16) (Region 3)
SUE RAMSBOTTOM (33) (Region 6) 3 v 1 CINDY RAPINCZUK (86) (Region 2)
ALISON MOSS (43) (Region 7) 3 v 1 VANESSA PAUL (76) (Region 1)
LEAH WILLETT (53) (Region 4) 3 v 1 SALLY KENT (66) (Region 5)
STACEY McCONNELL (63) (Region 5) 3 v 1 TRACEY LEESON (56) (Region 4)
MARIE WAITE (73) (Region 1) 3 v 2 SARAH SMITH (46) (Region 7)
EVA PINDER (83) (Region 2) 2 v 3 CATHERINE BAILEY (36) (Region 6)
TARA JACKSON (14) (Region 3) 2 v 3 LYNNE EMERTON (35) (Region 6)
LOUISE ELVIN (24) (Retrialists) 3 v 2 LAUREN STRIVENS (45) (Region 7)
TRACY DOWNIE (34) (Region 6) 0 v 3 LOUISE ETHERINGTON (75) (Region 1)
JANET SPINNER (44) (Region 7) 2 v 3 STEPHANIE CLARKE (85) (Region 2)
HAZEL MILLER (54) (Region 4) 2 v 3 SARAH O'DONNEL (15) (Region 3)
SARAH KELLY (64) (Region 5) 1 v 3 DONNA WILLIAMS (25) (Retrialists)
HELEN LITTLEWOOD (74) (Region 1) 3 v 2 SUE OSBORN (55) (Region 4)
ANITA GOODMAN (84) (Region 2) 2 v 3 CLAIRE McKEE (65) (Region 5)
ROUND 2
ALLISON PARKES (88) (Region 2) 2 v 3 TERESA SAMUEL (31) (Region 6)
LISA CONLIN (21) (Retrialists) 3 v 1 MEL CLEMENTS (41) (Region 7)
CANDACE WRIGHT (48) (Region 7) 3 v 1 HEATHER MORTON (71) (Region 1)
CAROLE YOUNG (38) (Region 6) 3 v 2 DELLA LIGHTFOOT (18) (Region 3)
CHRIS KIRK (12) (Region 3) 2 v 3 EMMA-JANE BILLINGTON (47) (Region 7)
HAZEL DABROWSKI (22) (Retrialists) 0 v 3 JULIE FANE (42) (Region 7)
HALEY HARDING (52) (Region 4) 2 v 3 SONIA CHAPMAN (72) (Region 1)
KERRY-ANN HUNT (62) (Region 5) 3 v 1 LINDSAY LLOYD (82) (Region 2)
VANESSA LEDGER (26) (Retrialists) 0 v 3 SUE RAMSBOTTOM (33) (Region 6)
MICHELLE GREEN (16) (Region 3) 3 v 1 ALISON MOSS (43) (Region 7)
LEAH WILLETT (53) (Region 4) 3 v 2 MARIE WAITE (73) (Region 1)
STACEY McCONNELL (63) (Region 5) 0 v 3 CATHERINE BAILEY (36) (Region 6)
LYNNE EMERTON (35) (Region 6) 2 v 3 LOUISE ETHERINGTON (75) (Region 1)
LOUISE ELVIN (24) (Retrialists) 3 v 0 STEPHANIE CLARKE (85) (Region 2)
SARAH O'DONNEL (15) (Region 3) 1 v 3 HELEN LITTLEWOOD (74) (Region 1)
DONNA WILLIAMS (25) (Retrialists) 3 v 1 CLAIRE McKEE (65) (Region 5)
 
DEBBIE BURCHELL (11) (Region 3) 3 v 2 CHRIS JONES (68) (Region 5)
RENA MARSDEN (78) (Region 1) 0 v 3 FRAN CALVERT (58) (Region 4)
JOANNE GILBERT (51) (Region 4) 3 v 0 BYE (28) (Retrialists)
KERRY ALDERSON (61) (Region 5) 1 v 3 MICHELLE RODERICK (81) (Region 2)
LOUISE HALE (67) (Region 5) 3 v 1 MARIE ROSKILLY (32) (Region 6)
SALLY BURGESS (57) (Region 4) 0 v 3 ASHLEY BIRD (37) (Region 6)
BYE (27) (Retrialists) 0 v 3 ALANA RICHARDSON (87) (Region 2)
LORRAINE FIVEY (17) (Region 3) 3 v 1 KATE WRINGE (77) (Region 1)
SARAH DAY (13) (Region 3) 3 v 2 CINDY RAPINCZUK (86) (Region 2)
ANNE-LOUISE EATON (23) (Retrialists) 3 v 0 VANESSA PAUL (76) (Region 1)
SALLY KENT (66) (Region 5) 1 v 3 SARAH SMITH (46) (Region 7)
TRACEY LEESON (56) (Region 4) 2 v 3 EVA PINDER (83) (Region 2)
TARA JACKSON (14) (Region 3) 3 v 2 TRACY DOWNIE (34) (Region 6)
LAUREN STRIVENS (45) (Region 7) 1 v 3 JANET SPINNER (44) (Region 7)
HAZEL MILLER (54) (Region 4) 0 v 3 SUE OSBORN (55) (Region 4)
SARAH KELLY (64) (Region 5) 2 v 3 ANITA GOODMAN (84) (Region 2)
ROUND 3
TERESA SAMUEL (31) (Region 6) 3 v 1 CANDACE WRIGHT (48) (Region 7)
LISA CONLIN (21) (Retrialists) 3 v 1 CAROLE YOUNG (38) (Region 6)
EMMA-JANE BILLINGTON (47) (Region 7) 1 v 3 SONIA CHAPMAN (72) (Region 1)
JULIE FANE (42) (Region 7) 0 v 3 KERRY-ANN HUNT (62) (Region 5)
SUE RAMSBOTTOM (33) (Region 6) 3 v 2 LEAH WILLETT (53) (Region 4)
MICHELLE GREEN (16) (Region 3) 2 v 3 CATHERINE BAILEY (36) (Region 6)
LOUISE ETHERINGTON (75) (Region 1) 3 v 0 HELEN LITTLEWOOD (74) (Region 1)
LOUISE ELVIN (24) (Retrialists) 3 v 2 DONNA WILLIAMS (25) (Retrialists)
 
CHRIS JONES (68) (Region 5) 3 v 0 BYE (28) (Retrialists)
RENA MARSDEN (78) (Region 1) 2 v 3 KERRY ALDERSON (61) (Region 5)
MARIE ROSKILLY (32) (Region 6) 3 v 0 BYE (27) (Retrialists)
SALLY BURGESS (57) (Region 4) 0 v 3 KATE WRINGE (77) (Region 1)
CINDY RAPINCZUK (86) (Region 2) 3 v 2 SALLY KENT (66) (Region 5)
VANESSA PAUL (76) (Region 1) 3 v 0 TRACEY LEESON (56) (Region 4)
TRACY DOWNIE (34) (Region 6) 1 v 3 HAZEL MILLER (54) (Region 4)
LAUREN STRIVENS (45) (Region 7) 3 v 1 SARAH KELLY (64) (Region 5)
 
ALLISON PARKES (88) (Region 2) 3 v 1 SARAH DAY (13) (Region 3)
MEL CLEMENTS (41) (Region 7) 1 v 3 ANNE-LOUISE EATON (23) (Retrialists)
HEATHER MORTON (71) (Region 1) 1 v 3 SARAH SMITH (46) (Region 7)
DELLA LIGHTFOOT (18) (Region 3) 3 v 1 EVA PINDER (83) (Region 2)
CHRIS KIRK (12) (Region 3) 1 v 3 TARA JACKSON (14) (Region 3)
HAZEL DABROWSKI (22) (Retrialists) 3 v 2 JANET SPINNER (44) (Region 7)
HALEY HARDING (52) (Region 4) 1 v 3 SUE OSBORN (55) (Region 4)
LINDSAY LLOYD (82) (Region 2) 1 v 3 ANITA GOODMAN (84) (Region 2)
VANESSA LEDGER (26) (Retrialists) 0 v 3 DEBBIE BURCHELL (11) (Region 3)
ALISON MOSS (43) (Region 7) 1 v 3 FRAN CALVERT (58) (Region 4)
MARIE WAITE (73) (Region 1) 3 v 0 JOANNE GILBERT (51) (Region 4)
STACEY McCONNELL (63) (Region 5) 1 v 3 MICHELLE RODERICK (81) (Region 2)
LYNNE EMERTON (35) (Region 6) 3 v 2 LOUISE HALE (67) (Region 5)
STEPHANIE CLARKE (85) (Region 2) 2 v 3 ASHLEY BIRD (37) (Region 6)
SARAH O'DONNEL (15) (Region 3) 2 v 3 ALANA RICHARDSON (87) (Region 2)
CLAIRE McKEE (65) (Region 5) 1 v 3 LORRAINE FIVEY (17) (Region 3)
ROUND 4
TERESA SAMUEL (31) (Region 6) 3 v 1 SONIA CHAPMAN (72) (Region 1)
LISA CONLIN (21) (Retrialists) 2 v 3 KERRY-ANN HUNT (62) (Region 5)
SUE RAMSBOTTOM (33) (Region 6) 3 v 0 LOUISE ETHERINGTON (75) (Region 1)
CATHERINE BAILEY (36) (Region 6) 1 v 3 LOUISE ELVIN (24) (Retrialists)
 
CANDACE WRIGHT (48) (Region 7) 2 v 3 HAZEL DABROWSKI (22) (Retrialists)
EMMA-JANE BILLINGTON (47) (Region 7) 3 v 1 ANITA GOODMAN (84) (Region 2)
LEAH WILLETT (53) (Region 4) 1 v 3 FRAN CALVERT (58) (Region 4)
HELEN LITTLEWOOD (74) (Region 1) 3 v 1 MICHELLE RODERICK (81) (Region 2)
ALLISON PARKES (88) (Region 2) 3 v 1 ASHLEY BIRD (37) (Region 6)
SARAH SMITH (46) (Region 7) 1 v 3 LORRAINE FIVEY (17) (Region 3)
TARA JACKSON (14) (Region 3) 2 v 3 CAROLE YOUNG (38) (Region 6)
SUE OSBORN (55) (Region 4) 1 v 3 JULIE FANE (42) (Region 7)
DEBBIE BURCHELL (11) (Region 3) 3 v 1 MICHELLE GREEN (16) (Region 3)
MARIE WAITE (73) (Region 1) 1 v 3 DONNA WILLIAMS (25) (Retrialists)
LYNNE EMERTON (35) (Region 6) 1 v 3 ANNE-LOUISE EATON (23) (Retrialists)
ALANA RICHARDSON (87) (Region 2) 1 v 3 DELLA LIGHTFOOT (18) (Region 3)
 
CHRIS JONES (68) (Region 5) 1 v 3 JANET SPINNER (44) (Region 7)
MARIE ROSKILLY (32) (Region 6) 1 v 3 LINDSAY LLOYD (82) (Region 2)
CINDY RAPINCZUK (86) (Region 2) 3 v 2 ALISON MOSS (43) (Region 7)
HAZEL MILLER (54) (Region 4) 1 v 3 STACEY McCONNELL (63) (Region 5)
SARAH DAY (13) (Region 3) 1 v 3 STEPHANIE CLARKE (85) (Region 2)
HEATHER MORTON (71) (Region 1) 3 v 1 CLAIRE McKEE (65) (Region 5)
CHRIS KIRK (12) (Region 3) 1 v 3 KERRY ALDERSON (61) (Region 5)
HALEY HARDING (52) (Region 4) 3 v 2 KATE WRINGE (77) (Region 1)
VANESSA LEDGER (26) (Retrialists) 3 v 1 VANESSA PAUL (76) (Region 1)
JOANNE GILBERT (51) (Region 4) 3 v 1 LAUREN STRIVENS (45) (Region 7)
LOUISE HALE (67) (Region 5) 0 v 3 MEL CLEMENTS (41) (Region 7)
SARAH O'DONNEL (15) (Region 3) 3 v 1 EVA PINDER (83) (Region 2)
ROUND 5
TERESA SAMUEL (31) (Region 6) 3 v 1 SUE RAMSBOTTOM (33) (Region 6)
KERRY-ANN HUNT (62) (Region 5) 3 v 1 LOUISE ELVIN (24) (Retrialists)
 
SONIA CHAPMAN (72) (Region 1) 3 v 1 DELLA LIGHTFOOT (18) (Region 3)
LISA CONLIN (21) (Retrialists) 3 v 1 LOUISE ETHERINGTON (75) (Region 1)
HAZEL DABROWSKI (22) (Retrialists) 3 v 0 CATHERINE BAILEY (36) (Region 6)
EMMA-JANE BILLINGTON (47) (Region 7) 3 v 2 FRAN CALVERT (58) (Region 4)
ALLISON PARKES (88) (Region 2) 1 v 3 HELEN LITTLEWOOD (74) (Region 1)
LORRAINE FIVEY (17) (Region 3) 3 v 0 CAROLE YOUNG (38) (Region 6)
DEBBIE BURCHELL (11) (Region 3) 3 v 0 JULIE FANE (42) (Region 7)
DONNA WILLIAMS (25) (Retrialists) 3 v 0 ANNE-LOUISE EATON (23) (Retrialists)
 
CANDACE WRIGHT (48) (Region 7) 2 v 3 STACEY McCONNELL (63) (Region 5)
LEAH WILLETT (53) (Region 4) 3 v 1 HALEY HARDING (52) (Region 4)
ASHLEY BIRD (37) (Region 6) 1 v 3 HEATHER MORTON (71) (Region 1)
TARA JACKSON (14) (Region 3) 1 v 3 JOANNE GILBERT (51) (Region 4)
MICHELLE GREEN (16) (Region 3) 3 v 1 SARAH O'DONNEL (15) (Region 3)
LYNNE EMERTON (35) (Region 6) 0 v 3 ANITA GOODMAN (84) (Region 2)
JANET SPINNER (44) (Region 7) 2 v 3 MICHELLE RODERICK (81) (Region 2)
CINDY RAPINCZUK (86) (Region 2) 3 v 1 SARAH SMITH (46) (Region 7)
STEPHANIE CLARKE (85) (Region 2) 1 v 3 SUE OSBORN (55) (Region 4)
KERRY ALDERSON (61) (Region 5) 3 v 2 MARIE WAITE (73) (Region 1)
VANESSA LEDGER (26) (Retrialists) 3 v 1 ALANA RICHARDSON (87) (Region 2)
MEL CLEMENTS (41) (Region 7) 1 v 3 LINDSAY LLOYD (82) (Region 2)
ROUND 6
TERESA SAMUEL (31) (Region 6) 0 v 3 KERRY-ANN HUNT (62) (Region 5)
 
SUE RAMSBOTTOM (33) (Region 6) 3 v 0 DONNA WILLIAMS (25) (Retrialists)
LISA CONLIN (21) (Retrialists) 3 v 2 EMMA-JANE BILLINGTON (47) (Region 7)
HAZEL DABROWSKI (22) (Retrialists) 3 v 1 LORRAINE FIVEY (17) (Region 3)
DEBBIE BURCHELL (11) (Region 3) 2 v 3 SONIA CHAPMAN (72) (Region 1)
HELEN LITTLEWOOD (74) (Region 1) 1 v 3 LOUISE ELVIN (24) (Retrialists)
         
DELLA LIGHTFOOT (18) (Region 3) 1 v 3 JOANNE GILBERT (51) (Region 4)
CATHERINE BAILEY (36) (Region 6) 3 v 1 ANITA GOODMAN (84) (Region 2)
ALLISON PARKES (88) (Region 2) 2 v 3 CINDY RAPINCZUK (86) (Region 2)
JULIE FANE (42) (Region 7) 3 v 2 KERRY ALDERSON (61) (Region 5)
STACEY McCONNELL (63) (Region 5) 2 v 3 LINDSAY LLOYD (82) (Region 2)
HEATHER MORTON (71) (Region 1) 3 v 2 LOUISE ETHERINGTON (75) (Region 1)
MICHELLE GREEN (16) (Region 3) 2 v 3 FRAN CALVERT (58) (Region 4)
MICHELLE RODERICK (81) (Region 2) 3 v 1 CAROLE YOUNG (38) (Region 6)
SUE OSBORN (55) (Region 4) 2 v 3 ANNE-LOUISE EATON (23) (Retrialists)
VANESSA LEDGER (26) (Retrialists) 3 v 1 LEAH WILLETT (53) (Region 4)
ROUND 7
KERRY-ANN HUNT (62) (Region 5)       Qualified
 
TERESA SAMUEL (31) (Region 6) 1 v 3 LOUISE ELVIN (24) (Retrialists)
LISA CONLIN (21) (Retrialists) 3 v 2 HAZEL DABROWSKI (22) (Retrialists)
SONIA CHAPMAN (72) (Region 1) 0 v 3 SUE RAMSBOTTOM (33) (Region 6)
ROUND ROBIN
DONNA WILLIAMS (25) (Retrialists)       WON
EMMA-JANE BILLINGTON (47) (Region 7)        
LORRAINE FIVEY (17) (Region 3)        
DEBBIE BURCHELL (11) (Region 3)       WON
HELEN LITTLEWOOD (74) (Region 1)        
JOANNE GILBERT (51) (Region 4)        
CATHERINE BAILEY (36) (Region 6)        
CINDY RAPINCZUK (86) (Region 2)        
JULIE FANE (42) (Region 7)       WON
LINDSAY LLOYD (82) (Region 2)       WON
HEATHER MORTON (71) (Region 1)        
FRAN CALVERT (58) (Region 4)        
MICHELLE RODERICK (81) (Region 2)        
ANNE-LOUISE EATON (23) (Retrialists)       WON
VANESSA LEDGER (26) (Retrialists)        
ROUND 8
ANNE-LOUISE EATON (23) (Retrialists) 3 v 0 JULIE FANE (42) (Region 7)
LINDSAY LLOYD (82) (Region 2) 3 v 0 DEBBIE BURCHELL (11) (Region 3)
TERESA SAMUEL (31) (Region 6) 1 v 3 DONNA WILLIAMS (25) (Retrialists)
SONIA CHAPMAN (72) (Region 1) 1 v 3 HAZEL DABROWSKI (22) (Retrialists)
Qualifiers

KERRY-ANN HUNT

LOUISE ELVIN

LIESA CONLIN

SUE RAMSBOTTOM

ANNE-LOUISE EATON

LINDSAY LLOYD

DONNA WILLIAMS

HAZEL DABROWSKI
       
       
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.