Home Page
 
Home Page
 
Home Page
 
ENGLAND TEAM TRIALS
Mens Trials 2005
ROUND 1
ADAM DAVIS (Region 3) 3 v 0 GEOFF HARRISON (Region 2)
KEITH BREWER (Retrialists) 2 v 3 KEVIN RAINBOW (Region 1)
PAUL ELLIOTT (Region 6) 3 v 1 SHANE HALL (Region 5)
EDDIE BARKER (Region 7) 3 v 2 SHAUN GODFREY (Region 4)
JAMES GRIFFIN (Region 4) 0 v 3 DAMIAN CAMPSEY (Region 7)
STEVE MULLAN (Region 5) 3 v 1 STEPHEN WHATLEY (Region 6)
DAZ JENNINGS (Region 1) 0 v 3 PHILL HARRISON (Retrialists)
GARETH HIBBOTT (Region 2) 1 v 3 NEIL DAVEY (Region 3)
ANDY WILSON (Region 3) 2 v 3 MATT COOKE (Region 5)
ANDY BREEN (Retrialists) 3 v 0 PETER MULLANEY (Region 4)
DANIEL DARLINGTON (Region 6) 3 v 1 RICHARD LAMBERT (Region 7)
DARREN SUCHLEY (Region 7) 3 v 2 ALEX LEGGATE (Region 6)
NEIL TOMS (Region 4) 3 v 0 IAN HUBBARD (Retrialists)
SCOTT WILLERS (Region 5) 3 v 1 STEVE ROBERTSHAW (Region 3)
STEVE THOMPSON (Region 1) 2 v 3 SIMON ROSS (Region 2)
PHILIP MALAM (Region 2) 1 v 3 PAUL HORNER (Region 1)
NEIL JONES (Region 3) 2 v 3 DAVE WILLIAMS (Retrialists)
ANDY BARNETT (Retrialists) 3 v 1 JASON RIMINGTON (Region 3)
JEZ GRAHAM (Region 6) 3 v 2 MARK McMURDO (Region 2)
DEAN WISHER (Region 7) 3 v 2 LEE STAFFORD (Region 1)
MARK THRUSSELL (Region 4) 2 v 3 DAVYD EVANS (Region 5)
STEVE BELL (Region 5) 3 v 2 STEVE KANE (Region 4)
DAVE HARROP (Region 1) 3 v 2 JASON NORRIS (Region 7)
DAVE PREECE (Region 2) 1 v 3 JASON MILES (Region 6)
CARL ROWE (Region 3) 0 v 3 JAMIE GRAHAM (Region 6)
LEE HOWITT (Retrialists) 3 v 1 DEAN COLE (Region 7)
BEN FLACK (Region 6) 3 v 0 TONY KAY (Region 1)
CHRIS HEARNDON (Region 7) 1 v 3 MARTIN DAVIES (Region 2)
MARTIN VAHEY (Region 4) 3 v 1 SHAUN CALLAGHER (Region 3)
ALAN DOWERS (Region 5) 2 v 3 BAYDON JACKSON (Retrialists)
JAMES EVANS (Region 1) 1 v 3 DANNY MILLER (Region 4)
TONY PYNE (Region 2) 3 v 1 LEE CHALLIS (Region 5)

ROUND 2
ADAM DAVIS (Region 3) 0 v 3 PAUL ELLIOTT (Region 6)
KEVIN RAINBOW (Region 1) 2 v 3 EDDIE BARKER (Region 7)
DAMIAN CAMPSEY (Region 7) 3 v 2 PHILL HARRISON (Retrialists)
STEVE MULLAN (Region 5) 1 v 3 NEIL DAVEY (Region 3)
MATT COOKE (Region 5) 3 v 1 DANIEL DARLINGTON (Region 6)
ANDY BREEN (Retrialists) 2 v 3 DARREN SUCHLEY (Region 7)
NEIL TOMS (Region 4) 3 v 1 SIMON ROSS (Region 2)
SCOTT WILLERS (Region 5) 3 v 1 PAUL HORNER (Region 1)
DAVE WILLIAMS (Retrialists) 1 v 3 JEZ GRAHAM (Region 6)
ANDY BARNETT (Retrialists) 1 v 3 DEAN WISHER (Region 7)
DAVYD EVANS (Region 5) 0 v 3 DAVE HARROP (Region 1)
STEVE BELL (Region 5) 0 v 3 JASON MILES (Region 6)
JAMIE GRAHAM (Region 6) 1 v 3 BEN FLACK (Region 6)
LEE HOWITT (Retrialists) 0 v 3 MARTIN DAVIES (Region 2)
MARTIN VAHEY (Region 4) 2 v 3 DANNY MILLER (Region 4)
BAYDON JACKSON (Retrialists) 0 v 3 TONY PYNE (Region 2)
 
GEOFF HARRISON (Region 2) 1 v 3 SHANE HALL (Region 5)
KEITH BREWER (Retrialists) 3 v 0 SHAUN GODFREY (Region 4)
JAMES GRIFFIN (Region 4) 3 v 0 DAZ JENNINGS (Region 1)
STEPHEN WHATLEY (Region 6) 2 v 3 GARETH HIBBOTT (Region 2)
ANDY WILSON (Region 3) 0 v 3 RICHARD LAMBERT (Region 7)
PETER MULLANEY (Region 4) 3 v 2 ALEX LEGGATE (Region 6)
IAN HUBBARD (Retrialists) 0 v 3 STEVE THOMPSON (Region 1)
STEVE ROBERTSHAW (Region 3) 0 v 3 PHILIP MALAM (Region 2)
NEIL JONES (Region 3) 3 v 1 MARK McMURDO (Region 2)
JASON RIMINGTON (Region 3) 2 v 3 LEE STAFFORD (Region 1)
MARK THRUSSELL (Region 4) 3 v 2 JASON NORRIS (Region 7)
STEVE KANE (Region 4) 3 v 1 DAVE PREECE (Region 2)
CARL ROWE (Region 3) 3 v 2 TONY KAY (Region 1)
DEAN COLE (Region 7) 3 v 2 CHRIS HEARNDON (Region 7)
SHAUN CALLAGHER (Region 3) 3 v 0 JAMES EVANS (Region 1)
ALAN DOWERS (Region 5) 3 v 2 LEE CHALLIS (Region 5)
ROUND 3
PAUL ELLIOTT (Region 6) 3 v 1 DAMIAN CAMPSEY (Region 7)
EDDIE BARKER (Region 7) 3 v 0 NEIL DAVEY (Region 3)
MATT COOKE (Region 5) 0 v 3 NEIL TOMS (Region 4)
DARREN SUCHLEY (Region 7) 3 v 0 SCOTT WILLERS (Region 5)
JEZ GRAHAM (Region 6) 3 v 0 DAVE HARROP (Region 1)
DEAN WISHER (Region 7) 3 v 0 JASON MILES (Region 6)
BEN FLACK (Region 6) 1 v 3 DANNY MILLER (Region 4)
MARTIN DAVIES (Region 2) 1 v 3 TONY PYNE (Region 2)
 
GEOFF HARRISON (Region 2) 1 v 3 DAZ JENNINGS (Region 1)
SHAUN GODFREY (Region 4) 0 v 3 STEPHEN WHATLEY (Region 6)
ANDY WILSON (Region 3) 3 v 0 IAN HUBBARD (Retrialists)
ALEX LEGGATE (Region 6) 2 v 3 STEVE ROBERTSHAW (Region 3)
MARK McMURDO (Region 2) 2 v 3 JASON NORRIS (Region 7)
JASON RIMINGTON (Region 3) 2 v 3 DAVE PREECE (Region 2)
TONY KAY (Region 1) 3 v 0 JAMES EVANS (Region 1)
CHRIS HEARNDON (Region 7) 2 v 3 LEE CHALLIS (Region 5)
 
ADAM DAVIS (Region 3) 2 v 3 NEIL JONES (Region 3)
KEVIN RAINBOW (Region 1) 3 v 1 LEE STAFFORD (Region 1)
PHILL HARRISON (Retrialists) 0 v 3 MARK THRUSSELL (Region 4)
STEVE MULLAN (Region 5) 3 v 1 STEVE KANE (Region 4)
DANIEL DARLINGTON (Region 6) 3 v 1 CARL ROWE (Region 3)
ANDY BREEN (Retrialists) 3 v 1 DEAN COLE (Region 7)
SIMON ROSS (Region 2) 2 v 3 SHAUN CALLAGHER (Region 3)
PAUL HORNER (Region 1) 1 v 3 ALAN DOWERS (Region 5)
DAVE WILLIAMS (Retrialists) 3 v 2 SHANE HALL (Region 5)
ANDY BARNETT (Retrialists) 1 v 3 KEITH BREWER (Retrialists)
DAVYD EVANS (Region 5) 2 v 3 JAMES GRIFFIN (Region 4)
STEVE BELL (Region 5) 0 v 3 GARETH HIBBOTT (Region 2)
JAMIE GRAHAM (Region 6) 2 v 3 RICHARD LAMBERT (Region 7)
LEE HOWITT (Retrialists) 3 v 1 PETER MULLANEY (Region 4)
MARTIN VAHEY (Region 4) 2 v 3 STEVE THOMPSON (Region 1)
BAYDON JACKSON (Retrialists) 3 v 1 PHILIP MALAM (Region 2)
ROUND 4
PAUL ELLIOTT (Region 6) 1 v 3 NEIL TOMS (Region 4)
EDDIE BARKER (Region 7) 2 v 3 DARREN SUCHLEY (Region 7)
JEZ GRAHAM (Region 6) 3 v 1 DANNY MILLER (Region 4)
DEAN WISHER (Region 7) 3 v 1 TONY PYNE (Region 2)
 
DAMIAN CAMPSEY (Region 7) 1 v 3 ANDY BREEN (Retrialists)
MATT COOKE (Region 5) 3 v 0 ALAN DOWERS (Region 5)
DAVE HARROP (Region 1) 3 v 1 KEITH BREWER (Retrialists)
BEN FLACK (Region 6) 0 v 3 GARETH HIBBOTT (Region 2)
NEIL JONES (Region 3) 0 v 3 LEE HOWITT (Retrialists)
MARK THRUSSELL (Region 4) 3 v 1 BAYDON JACKSON (Retrialists)
DANIEL DARLINGTON (Region 6) 0 v 3 NEIL DAVEY (Region 3)
SHAUN CALLAGHER (Region 3) 3 v 2 SCOTT WILLERS (Region 5)
DAVE WILLIAMS (Retrialists) 3 v 0 JASON MILES (Region 6)
JAMES GRIFFIN (Region 4) 2 v 3 MARTIN DAVIES (Region 2)
RICHARD LAMBERT (Region 7) 1 v 3 KEVIN RAINBOW (Region 1)
STEVE THOMPSON (Region 1) 1 v 3 STEVE MULLAN (Region 5)
 
DAZ JENNINGS (Region 1) 3 v 1 DEAN COLE (Region 7)
ANDY WILSON (Region 3) 3 v 1 PAUL HORNER (Region 1)
JASON NORRIS (Region 7) 1 v 3 ANDY BARNETT (Retrialists)
TONY KAY (Region 1) 3 v 1 STEVE BELL (Region 5)
ADAM DAVIS (Region 3) 3 v 1 PETER MULLANEY (Region 4)
PHILL HARRISON (Retrialists) 3 v 0 PHILIP MALAM (Region 2)
CARL ROWE (Region 3) 3 v 2 STEPHEN WHATLEY (Region 6)
SIMON ROSS (Region 2) 1 v 3 STEVE ROBERTSHAW (Region 3)
SHANE HALL (Region 5) 3 v 1 DAVE PREECE (Region 2)
DAVYD EVANS (Region 5) 1 v 3 LEE CHALLIS (Region 5)
JAMIE GRAHAM (Region 6) 3 v 0 LEE STAFFORD (Region 1)
MARTIN VAHEY (Region 4) 0 v 3 STEVE KANE (Region 4)
ROUND 5
NEIL TOMS (Region 4) 1 v 3 JEZ GRAHAM (Region 6)
DARREN SUCHLEY (Region 7) 0 v 3 DEAN WISHER (Region 7)
 
PAUL ELLIOTT (Region 6) 2 v 3 STEVE MULLAN (Region 5)
EDDIE BARKER (Region 7) 3 v 1 DANNY MILLER (Region 4)
ANDY BREEN (Retrialists) 2 v 3 TONY PYNE (Region 2)
MATT COOKE (Region 5) 0 v 3 DAVE HARROP (Region 1)
LEE HOWITT (Retrialists) 3 v 1 GARETH HIBBOTT (Region 2)
MARK THRUSSELL (Region 4) 0 v 3 NEIL DAVEY (Region 3)
DAVE WILLIAMS (Retrialists) 3 v 2 SHAUN CALLAGHER (Region 3)
MARTIN DAVIES (Region 2) 1 v 3 KEVIN RAINBOW (Region 1)
 
DAMIAN CAMPSEY (Region 7) 3 v 0 TONY KAY (Region 1)
KEITH BREWER (Retrialists) 3 v 2 STEVE ROBERTSHAW (Region 3)
NEIL JONES (Region 3) 0 v 3 PHILL HARRISON (Retrialists)
DANIEL DARLINGTON (Region 6) 1 v 3 LEE CHALLIS (Region 5)
JASON MILES (Region 6) 2 v 3 STEVE KANE (Region 4)
RICHARD LAMBERT (Region 7) 3 v 1 ALAN DOWERS (Region 5)
DAZ JENNINGS (Region 1) 2 v 3 BEN FLACK (Region 6)
ANDY BARNETT (Retrialists) 1 v 3 BAYDON JACKSON (Retrialists)
ADAM DAVIS (Region 3) 3 v 1 SCOTT WILLERS (Region 5)
CARL ROWE (Region 3) 3 v 2 JAMES GRIFFIN (Region 4)
SHANE HALL (Region 5) 3 v 2 STEVE THOMPSON (Region 1)
JAMIE GRAHAM (Region 6) 2 v 3 ANDY WILSON (Region 3)
ROUND 6
JEZ GRAHAM (Region 6) 0 v 3 DEAN WISHER (Region 7)
 
NEIL TOMS (Region 4) 3 v 2 KEVIN RAINBOW (Region 1)
STEVE MULLAN (Region 5) 0 v 3 DAVE HARROP (Region 1)
TONY PYNE (Region 2) 1 v 3 NEIL DAVEY (Region 3)
DAVE WILLIAMS (Retrialists) 1 v 3 EDDIE BARKER (Region 7)
LEE HOWITT (Retrialists) 0 v 3 DARREN SUCHLEY (Region 7)
 
PAUL ELLIOTT (Region 6) 3 v 0 LEE CHALLIS (Region 5)
ANDY BREEN (Retrialists) 3 v 0 RICHARD LAMBERT (Region 7)
GARETH HIBBOTT (Region 2) 1 v 3 BAYDON JACKSON (Retrialists)
SHAUN CALLAGHER (Region 3) 3 v 1 CARL ROWE (Region 3)
DAMIAN CAMPSEY (Region 7) 0 v 3 ANDY WILSON (Region 3)
PHILL HARRISON (Retrialists) 1 v 3 DANNY MILLER (Region 4)
STEVE KANE (Region 4) 0 v 3 MATT COOKE (Region 5)
BEN FLACK (Region 6) 3 v 2 MARK THRUSSELL (Region 4)
ADAM DAVIS (Region 3) 2 v 3 MARTIN DAVIES (Region 2)
SHANE HALL (Region 5) 1 v 3 KEITH BREWER (Retrialists)
ROUND 7
DEAN WISHER (Region 7)       Qualified
 
JEZ GRAHAM (Region 6) 1 v 3 DARREN SUCHLEY (Region 7)
DAVE HARROP (Region 1) 1 v 3 NEIL DAVEY (Region 3)
EDDIE BARKER (Region 7) 2 v 3 NEIL TOMS (Region 4)
ROUND ROBIN
KEVIN RAINBOW (Region 1)        
STEVE MULLAN (Region 5)       WON
TONY PYNE (Region 2)        
DAVE WILLIAMS (Retrialists)        
LEE HOWITT (Retrialists)        
PAUL ELLIOTT (Region 6)       WON
ANDY BREEN (Retrialists)       WON
BAYDON JACKSON (Retrialists)       WON
SHAUN CALLAGHER (Region 3)        
ANDY WILSON (Region 3)        
DANNY MILLER (Region 4)        
MATT COOKE (Region 5)        
BEN FLACK (Region 6)        
MARTIN DAVIES (Region 2)        
KEITH BREWER (Retrialists)       WON
ROUND 8
EDDIE BARKER (Region 7) 0 V 3 STEVE MULLAN (Region 5)
PAUL ELLIOTT (Region 6) 2 V 3 KEITH BREWER (Retrialists)
BAYDON JACKSON (Retrialists) 3 V 0 DAVE HARROP (Region 1)
ANDY BREEN (Retrialists) 1 V 3 JEZ GRAHAM (Region 6)
QUALIFIERS

DEAN WISHER


DARREN SUCHLEY


NEIL DAVEY

NEIL TOMS

STEVE MULLAN

KEITH BREWER

BAYDEN JACKSON

JEZ GRAHAM
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.