Home Page
Home Page
Home Page
 
ENGLAND TEAM TRIALS
Youth Trials 2006
ROUND 1
Craig Lakin (Region 3) 3 v 1 Paul McGuire (Region 2)
Chris cooper (Region 3) 3 v 1 Thomas Croper (Region 1)
Louis Clarke (Region 6) 3 v 1 Danny Tidman (Region 5)
Nigel Clarke (Region 7) 3 v 0 Chris Patient (Region 4)
Danny Light (Region 4) 3 v 1 Dominic Ashman (Region 7)
Scott Surridge (Region 5) 3 v 0 John Liddington (Region 6)
Michael Barron (Region 1) 3 v 0 Bye (Bye)
Suneet Chavda (Region 2) 3 v 1 Danny Sidhu (Region 3)
Sean Smith (Region 3) 0 v 3 Sam Burton (Region 5)
Daniel Massey (Region 2) 0 v 3 Mark Jones (Region 4)
Ben Holley (Region 6) 3 v 0 William Ashman (Region 7)
Stefan Godden (Region 7) 1 v 3 Ross Bunney (Region 6)
Daniel Wray (Region 4) 3 v 1 Anthony Liddells (Nat Singles)
Duane Whitehouse (Region 5) 2 v 3 Ian Smith (Region 3)
Sean Scott (Region 1) 0 v 3 Robert Truelove (Region 2)
Paul Fraser (Region 2) 3 v 0 John Olejnik (Region 1)
Mark Buckley (Region 3) 3 v 2 Derek Patterson (Nat Singles)
Mark White (Region 5) 3 v 0 Amy Coley (Region 3)
John Whitty (Region 6) 1 v 3 Brett Noble (Region 2)
Jack Pople (Region 7) 3 v 1 Dominic Gee (Region 1)
Andy Parry (Region 4) 3 v 0 Jamie McGauley (Region 5)
Ben Gilbey (Region 5) 3 v 1 Daniel Langan (Region 4)
Philip Smith (Region 1) 1 v 3 Joshua Ives (Region 7)
Jack Dady (Region 2) 3 v 2 Louis Prodger (Region 6)
Danny Moore (Region 3) 1 v 3 Shaun McAteer (Region 6)
Charlotte McIver (Region 1) 1 v 3 Steve Chambers (Region 7)
Robert Kelly (Region 6) 3 v 2 Ben Clayton (Region 1)
Sam Elliott (Region 7) 0 v 3 Paul Pickering (Region 2)
Kevin Hilton (Region 4) 3 v 1 Daniel Bailey (Region 3)
Dan Morgan (Region 5) 3 v 2 Tony Turnstill (Region 4)
Jameil Younis (Region 1) 0 v 3 Luke Watkins (Region 4)
Grant Massey (Region 2) 0 v 3 Aaron Easson (Region 5)
ROUND 2
Round 1 Winners        
Craig Lakin (Region 3) 0 v 3 Louis Clarke (Region 6)
Chris cooper (Region 3) 3 v 2 Nigel Clarke (Region 7)
Danny Light (Region 4) 1 v 3 Michael Barron (Region 1)
Scott Surridge (Region 5) 3 v 2 Suneet Chavda (Region 2)
Sam Burton (Region 5) 1 v 3 Ben Holley (Region 6)
Mark Jones (Region 4) 2 v 3 Ross Bunney (Region 6)
Daniel Wray (Region 4) 3 v 2 Robert Truelove (Region 2)
Ian Smith (Region 3) 2 v 3 Paul Fraser (Region 2)
Mark Buckley (Region 3) 3 v 1 Brett Noble (Region 2)
Mark White (Region 5) 3 v 2 Jack Pople (Region 7)
Andy Parry (Region 4) 3 v 1 Joshua Ives (Region 7)
Ben Gilbey (Region 5) 2 v 3 Jack Dady (Region 2)
Shaun McAteer (Region 6) 2 v 3 Robert Kelly (Region 6)
Steve Chambers (Region 7) 1 v 3 Paul Pickering (Region 2)
Kevin Hilton (Region 4) 3 v 2 Luke Watkins (Region 4)
Dan Morgan (Region 5) 3 v 2 Aaron Easson (Region 5)
Round 1 Losers        
Paul McGuire (Region 2) 3 v 1 Danny Tidman (Region 5)
Thomas Croper (Region 1) 0 v 3 Chris Patient (Region 4)
Dominic Ashman (Region 7) 3 v 0 Bye (Bye)
John Liddington (Region 6) 0 v 3 Danny Sidhu (Region 3)
Sean Smith (Region 3) 3 v 1 William Ashman (Region 7)
Daniel Massey (Region 2) 1 v 3 Stefan Godden (Region 7)
Anthony Liddells (Nat Singles) 1 v 3 Sean Scott (Region 1)
Duane Whitehouse (Region 5) 3 v 0 John Olejnik (Region 1)
Derek Patterson (Nat Singles) 3 v 2 John Whitty (Region 6)
Amy Coley (Region 3) 3 v 1 Dominic Gee (Region 1)
Jamie McGauley (Region 5) 3 v 0 Philip Smith (Region 1)
Daniel Langan (Region 4) 1 v 3 Louis Prodger (Region 6)
Danny Moore (Region 3) 1 v 3 Ben Clayton (Region 1)
Charlotte McIver (Region 1) 3 v 1 Sam Elliott (Region 7)
Daniel Bailey (Region 3) 3 v 2 Jameil Younis (Region 1)
Tony Turnstill (Region 4) 2 v 3 Grant Massey (Region 2)
ROUND 3
2 wins        
Louis Clarke (Region 6) 2 v 3 Michael Barron (Region 1)
Chris cooper (Region 3) 1 v 3 Scott Surridge (Region 5)
Ben Holley (Region 6) 3 v 1 Daniel Wray (Region 4)
Ross Bunney (Region 6) 3 v 2 Paul Fraser (Region 2)
Mark Buckley (Region 3) 1 v 3 Andy Parry (Region 4)
Mark White (Region 5) 3 v 2 Jack Dady (Region 2)
Robert Kelly (Region 6) 3 v 1 Kevin Hilton (Region 4)
Paul Pickering (Region 2) 3 v 0 Dan Morgan (Region 5)
2 Losses        
Danny Tidman (Region 5) 3 v 0 Bye (Bye)
Thomas Croper (Region 1) 3 v 0 John Liddington (Region 6)
William Ashman (Region 7) 3 v 0 Anthony Liddells (Nat Singles)
Daniel Massey (Region 2) 3 v 0 John Olejnik (Region 1)
John Whitty (Region 6) 3 v 2 Philip Smith (Region 1)
Dominic Gee (Region 1) 3 v 1 Daniel Langan (Region 4)
Danny Moore (Region 3) 3 v 0 Jameil Younis (Region 1)
Sam Elliott (Region 7) 3 v 0 Tony Turnstill (Region 4)
1 win 1 loss        
Craig Lakin (Region 3) 3 v 1 Derek Patterson (Nat Singles)
Nigel Clarke (Region 7) 3 v 1 Amy Coley (Region 3)
Danny Light (Region 4) 1 v 3 Jamie McGauley (Region 5)
Suneet Chavda (Region 2) 2 v 3 Louis Prodger (Region 6)
Sam Burton (Region 5) 0 v 3 Ben Clayton (Region 1)
Mark Jones (Region 4) 3 v 0 Charlotte McIver (Region 1)
Robert Truelove (Region 2) 0 v 3 Daniel Bailey (Region 3)
Ian Smith (Region 3) 0 v 3 Grant Massey (Region 2)
Brett Noble (Region 2) 1 v 3 Paul McGuire (Region 2)
Jack Pople (Region 7) 3 v 2 Chris Patient (Region 4)
Joshua Ives (Region 7) 0 v 3 Dominic Ashman (Region 7)
Ben Gilbey (Region 5) 3 v 2 Danny Sidhu (Region 3)
Shaun McAteer (Region 6) 1 v 3 Sean Smith (Region 3)
Steve Chambers (Region 7) 3 v 2 Stefan Godden (Region 7)
Luke Watkins (Region 4) 2 v 3 Sean Scott (Region 1)
Aaron Easson (Region 5) 3 v 0 Duane Whitehouse (Region 5)
ROUND 4
3 wins        
Michael Barron (Region 1) 3 v 1 Ben Holley (Region 6)
Scott Surridge (Region 5) 1 v 3 Ross Bunney (Region 6)
Andy Parry (Region 4) 2 v 3 Robert Kelly (Region 6)
Mark White (Region 5) 0 v 3 Paul Pickering (Region 2)
2 wins 1 loss        
Louis Clarke (Region 6) 3 v 1 Mark Jones (Region 4)
Daniel Wray (Region 4) 1 v 3 Grant Massey (Region 2)
Mark Buckley (Region 3) 2 v 3 Jack Pople (Region 7)
Kevin Hilton (Region 4) 1 v 3 Ben Gilbey (Region 5)
Craig Lakin (Region 3) 0 v 3 Steve Chambers (Region 7)
Jamie McGauley (Region 5) 3 v 1 Aaron Easson (Region 5)
Ben Clayton (Region 1) 3 v 0 Chris cooper (Region 3)
Daniel Bailey (Region 3) 0 v 3 Paul Fraser (Region 2)
Paul McGuire (Region 2) 3 v 2 Jack Dady (Region 2)
Dominic Ashman (Region 7) 2 V 3 Dan Morgan (Region 5)
Sean Smith (Region 3) 3 v 1 Nigel Clarke (Region 7)
Sean Scott (Region 1) 1 v 3 Louis Prodger (Region 6)
1 win 2 losses        
Danny Tidman (Region 5) 3 v 1 Charlotte McIver (Region 1)
William Ashman (Region 7) 3 v 1 Ian Smith (Region 3)
John Whitty (Region 6) 3 v 1 Chris Patient (Region 4)
Danny Moore (Region 3) 3 v 1 Danny Sidhu (Region 3)
Derek Patterson (Nat Singles) 2 v 3 Stefan Godden (Region 7)
Danny Light (Region 4) 3 v 2 Duane Whitehouse (Region 5)
Sam Burton (Region 5) 2 v 3 Thomas Croper (Region 1)
Robert Truelove (Region 2) 3 v 1 Daniel Massey (Region 2)
Brett Noble (Region 2) 1 v 3 Dominic Gee (Region 1)
Joshua Ives (Region 7) 0 v 3 Sam Elliott (Region 7)
Shaun McAteer (Region 6) 3 v 0 Amy Coley (Region 3)
Luke Watkins (Region 4) 3 v 1 Suneet Chavda (Region 2)
ROUND 5
4 wins        
Michael Barron (Region 1) 3 v 1 Robert Kelly (Region 6)
Ross Bunney (Region 6) 0 v 3 Paul Pickering (Region 2)
3 wins 1 loss        
Ben Holley (Region 6) 3 v 0 Louis Prodger (Region 6)
Scott Surridge (Region 5) 3 v 0 Andy Parry (Region 4)
Louis Clarke (Region 6) 3 v 0 Mark White (Region 5)
Grant Massey (Region 2) 1 v 3 Jack Pople (Region 7)
Steve Chambers (Region 7) 1 v 3 Ben Gilbey (Region 5)
Jamie McGauley (Region 5) 0 v 3 Ben Clayton (Region 1)
Paul McGuire (Region 2) 3 v 0 Paul Fraser (Region 2)
Dan Morgan (Region 5) 1 v 3 Sean Smith (Region 3)
2 wins 2 losses        
Mark Jones (Region 4) 2 v 3 Danny Moore (Region 3)
Mark Buckley (Region 3) 3 v 0 Robert Truelove (Region 2)
Craig Lakin (Region 3) 3 v 0 Danny Light (Region 4)
Chris cooper (Region 3) 1 v 3 Sam Elliott (Region 7)
Jack Dady (Region 2) 1 v 3 Luke Watkins (Region 4)
Nigel Clarke (Region 7) 2 v 3 Daniel Wray (Region 4)
Danny Tidman (Region 5) 3 v 1 Kevin Hilton (Region 4)
John Whitty (Region 6) 2 v 3 Aaron Easson (Region 5)
Stefan Godden (Region 7) 3 v 1 Daniel Bailey (Region 3)
Thomas Croper (Region 1) 1 v 3 Dominic Ashman (Region 7)
Dominic Gee (Region 1) 3 v 0 Sean Scott (Region 1)
Shaun McAteer (Region 6) 0 v 3 William Ashman (Region 7)
ROUND 6
5 wins        
Michael Barron (Region 1) 3 v 2 Paul Pickering (Region 2)
4 wins 1 loss        
Robert Kelly (Region 6) 3 v 1 Scott Surridge (Region 5)
Ben Holley (Region 6) 1 v 3 Jack Pople (Region 7)
Louis Clarke (Region 6) 3 v 2 Ben Clayton (Region 1)
Paul McGuire (Region 2) 3 v 0 Sean Smith (Region 3)
Ben Gilbey (Region 5) 3 v 2 Ross Bunney (Region 6)
3 wins 2 losses        
Louis Prodger (Region 6) 3 v 2 Sam Elliott (Region 7)
Mark White (Region 5) 1 v 3 Daniel Wray (Region 4)
Steve Chambers (Region 7) 1 v 3 Aaron Easson (Region 5)
Paul Fraser (Region 2) 3 v 2 Dominic Ashman (Region 7)
Danny Moore (Region 3) 3 v 0 William Ashman (Region 7)
Craig Lakin (Region 3) 0 v 3 Andy Parry (Region 4)
Luke Watkins (Region 4) 0 v 3 Grant Massey (Region 2)
Danny Tidman (Region 5) 1 v 3 Jamie McGauley (Region 5)
Stefan Godden (Region 7) 3 v 0 Dan Morgan (Region 5)
Dominic Gee (Region 1) 0 v 3 Mark Buckley (Region 3)
ROUND 7
6 wins        
Michael Barron (Region 1)       Qualified
5 wins 1 loss        
Jack Pople (Region 7) 3 v 0 Louis Clarke (Region 6)
Ben Gilbey (Region 5) 0 v 3 Paul McGuire (Region 2)
Paul Pickering (Region 2) 0 v 3 Robert Kelly (Region 6)
ROUND ROBIN SECTION
4 wins 2 losses
Scott Surridge (Region 5)
Ben Holley (Region 6)
Ben Clayton (Region 1)
Sean Smith (Region 3)
Ross Bunney (Region 6)
Louis Prodger (Region 6)
Daniel Wray (Region 4)
Aaron Easson (Region 5)
Paul Fraser (Region 2)
Danny Moore (Region 3)
Andy Parry (Region 4)
Grant Massey (Region 2)
Jamie McGauley (Region 5)
Stefan Godden (Region 7)
Mark Buckley (Region 3)
FINAL ROUND
Paul Pickering (Region 2) 2 v 3 Aaron Easson (Region 5)
Scott Surridge (Region 5) 3 v 1 Mark Buckley (Region 3)
Louis Clarke (Region 6) 0 v 3 Grant Massey (Region 2)
Ben Gilbey (Region 5) 0 v 3 Andy Parry (Region 4)
QUALIFIERS

Michael Barron (Region 1)

Jack Pople (Region 7)

Paul McGuire (Region 2)

Robert Kelly (Region 6)

Aaron Easson (Region 5)

Scott Surridge (Region 5)

Grant Massey (Region 2)

Andy Parry (Region 4)
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.