Home Page
Home Page
Home Page
 
ENGLAND TEAM TRIALS
Mens Trials 2008
ROUND 1
LIAM STANLEY (Region 3) 1 v 3 ARFAN DAD (Region 2)
CLINT I'ANSON (Retrialists) 1 v 3 ALISTAIR BAILIE (Region 1)
BEN FLACK (Region 6) 3 v 0 TIM WILLIAMSON (Region 5)
JASON NORRIS (Region 7) 3 v 1 STEVE ADAMS (Region 4)
STEVE KANE (Region 4) 2 v 3 SEAN HALLIGAN (Region 7)
STACEY VINE (Region 5) 2 v 3 DAVE WILLIAMS (Region 6)
SIMON BAKER (Region 1) 1 v 3 DEAN WISHER (Retrialists)
STEVE MOORES (Region 2) 1 v 3 GARETH DAVIES (Region 3)
GAVIN LOMAX (Region 3) 3 v 2 ALLAN BAKER (Region 5)
BYE1 (Retrialists) 0 v 3 DANNY MILLER (Region 4)
JAMIE GRAHAM (Region 6) 3 v 2 SEFTON PAYNE (Region 7)
TOM KENNEDY (Region 7) 3 v 1 KEN EDWARDS (Region 6)
STUART REARDON (Region 4) 2 v 3 NICK DAVEY (Retrialists)
GRAHAM BERRUTO (Region 5) 3 v 2 DAVID OXTOBY (Region 3)
LEE STAFFORD (Region 1) 0 v 3 KEVIN HOLLAND (Region 2)
JAMES UTTLEY (Region 2) 2 v 3 JASON WATSON (Region 1)
PAUL DUNKEY (Region 3) 2 v 3 PAUL COX (Retrialists)
NEIL TOMS (Retrialists) 3 v 0 LEE ROSS (Region 3)
JEZ GRAHAM (Region 6) 1 v 3 CHRIS MELLING (Region 2)
ROBERT MCGOWAN (Region 7) 2 v 3 KEVIN RAINBOW (Region 1)
SIMON DODWELL (Region 4) 1 v 3 NATHAN WILLIAMS (Region 5)
CRAIG HAYNES (Region 5) 3 v 2 ALAN SHIELDS (Region 4)
CHRIS GILL (Region 1) 1 v 3 FRANKIE STRIVENS (Region 7)
FRED BACKHOUSE (Region 2) 2 v 3 PAUL ELLIOTT (Region 6)
JAMES CROXTON (Region 3) 2 v 3 NEIL FORD (Region 6)
BYE2 (Retrialists) 0 v 3 IAN HUBBARD (Region 7)
NICK DODD (Region 6) 2 v 3 DAVE HARROP (Region 1)
RICHARD LAMBERT (Region 7) 3 v 1 STEVE GOUGH (Region 2)
PAUL THRAXTON (Region 4) 2 v 3 RYAN COPE (Region 3)
ROBERT HINES (Region 5) 1 v 3 STEVE ROBERTSHAW (Retrialists)
MARK SINGLETON (Region 1) 3 v 0 DARREN PRICE (Region 4)
NATHAN BRIDGES (Region 2) 1 v 3 MARK MCGAULEY (Region 5)
ROUND 2
Winners Round 1        
ARFAN DAD (Region 2) 0 v 3 BEN FLACK (Region 6)
ALISTAIR BAILIE (Region 1) 3 v 1 JASON NORRIS (Region 7)
SEAN HALLIGAN (Region 7) 0 v 3 DEAN WISHER (Retrialists)
DAVE WILLIAMS (Region 6) 3 v 1 GARETH DAVIES (Region 3)
GAVIN LOMAX (Region 3) 0 v 3 JAMIE GRAHAM (Region 6)
DANNY MILLER (Region 4) 2 v 3 TOM KENNEDY (Region 7)
NICK DAVEY (Retrialists) 2 v 3 KEVIN HOLLAND (Region 2)
GRAHAM BERRUTO (Region 5) 3 v 2 JASON WATSON (Region 1)
PAUL COX (Retrialists) 2 v 3 CHRIS MELLING (Region 2)
NEIL TOMS (Retrialists) 3 v 2 KEVIN RAINBOW (Region 1)
NATHAN WILLIAMS (Region 5) 1 v 3 FRANKIE STRIVENS (Region 7)
CRAIG HAYNES (Region 5) 1 v 3 PAUL ELLIOTT (Region 6)
NEIL FORD (Region 6) 0 v 3 DAVE HARROP (Region 1)
IAN HUBBARD (Region 7) 3 v 0 RICHARD LAMBERT (Region 7)
RYAN COPE (Region 3) 3 v 1 MARK SINGLETON (Region 1)
STEVE ROBERTSHAW (Retrialists) 2 v 3 MARK MCGAULEY (Region 5)
Losers Round 1        
LIAM STANLEY (Region 3) 3 v 2 TIM WILLIAMSON (Region 5)
CLINT I'ANSON (Retrialists) 1 v 3 STEVE ADAMS (Region 4)
STEVE KANE (Region 4) 3 v 2 SIMON BAKER (Region 1)
STACEY VINE (Region 5) 3 v 1 STEVE MOORES (Region 2)
ALLAN BAKER (Region 5) 2 v 3 SEFTON PAYNE (Region 7)
BYE1 (Retrialists) 0 v 3 KEN EDWARDS (Region 6)
STUART REARDON (Region 4) 0 v 3 LEE STAFFORD (Region 1)
DAVID OXTOBY (Region 3) 1 v 3 JAMES UTTLEY (Region 2)
PAUL DUNKEY (Region 3) 1 v 3 JEZ GRAHAM (Region 6)
LEE ROSS (Region 3) 3 v 1 ROBERT MCGOWAN (Region 7)
SIMON DODWELL (Region 4) 2 v 3 CHRIS GILL (Region 1)
ALAN SHIELDS (Region 4) 0 v 3 FRED BACKHOUSE (Region 2)
JAMES CROXTON (Region 3) 3 v 0 NICK DODD (Region 6)
BYE2 (Retrialists) 0 v 3 STEVE GOUGH (Region 2)
PAUL THRAXTON (Region 4) 1 v 3 DARREN PRICE (Region 4)
ROBERT HINES (Region 5) 0 v 3 NATHAN BRIDGES (Region 2)
ROUND 3
2 Wins        
BEN FLACK (Region 6) 2 v 3 DEAN WISHER (Retrialists)
ALISTAIR BAILIE (Region 1) 3 v 1 DAVE WILLIAMS (Region 6)
JAMIE GRAHAM (Region 6) 2 v 3 KEVIN HOLLAND (Region 2)
TOM KENNEDY (Region 7) 3 v 1 GRAHAM BERRUTO (Region 5)
CHRIS MELLING (Region 2) 3 v 0 FRANKIE STRIVENS (Region 7)
NEIL TOMS (Retrialists) 3 v 2 PAUL ELLIOTT (Region 6)
DAVE HARROP (Region 1) 2 v 3 RYAN COPE (Region 3)
IAN HUBBARD (Region 7) 3 v 0 MARK MCGAULEY (Region 5)
2 Losses        
TIM WILLIAMSON (Region 5) 3 v 0 SIMON BAKER (Region 1)
CLINT I'ANSON (Retrialists) 3 v 2 STEVE MOORES (Region 2)
ALLAN BAKER (Region 5) 0 v 3 STUART REARDON (Region 4)
BYE1 (Retrialists) 0 v 3 DAVID OXTOBY (Region 3)
PAUL DUNKEY (Region 3) 3 v 1 SIMON DODWELL (Region 4)
ROBERT MCGOWAN (Region 7) 1 v 3 ALAN SHIELDS (Region 4)
NICK DODD (Region 6) 3 v 1 PAUL THRAXTON (Region 4)
BYE2 (Retrialists) 0 v 3 ROBERT HINES (Region 5)
1 Win 1 Loss        
ARFAN DAD (Region 2) 3 v 2 JEZ GRAHAM (Region 6)
JASON NORRIS (Region 7) 3 v 2 LEE ROSS (Region 3)
SEAN HALLIGAN (Region 7) 3 v 1 CHRIS GILL (Region 1)
GARETH DAVIES (Region 3) 2 v 3 FRED BACKHOUSE (Region 2)
GAVIN LOMAX (Region 3) 3 v 2 JAMES CROXTON (Region 3)
DANNY MILLER (Region 4) 2 v 3 STEVE GOUGH (Region 2)
NICK DAVEY (Retrialists) 3 v 1 DARREN PRICE (Region 4)
JASON WATSON (Region 1) 3 v 1 NATHAN BRIDGES (Region 2)
PAUL COX (Retrialists) 2 v 3 LIAM STANLEY (Region 3)
KEVIN RAINBOW (Region 1) 3 v 0 STEVE ADAMS (Region 4)
NATHAN WILLIAMS (Region 5) 0 v 3 STEVE KANE (Region 4)
CRAIG HAYNES (Region 5) 3 v 2 STACEY VINE (Region 5)
NEIL FORD (Region 6) 3 v 1 SEFTON PAYNE (Region 7)
RICHARD LAMBERT (Region 7) 2 v 3 KEN EDWARDS (Region 6)
MARK SINGLETON (Region 1) 3 v 2 LEE STAFFORD (Region 1)
STEVE ROBERTSHAW (Retrialists) 3 v 1 JAMES UTTLEY (Region 2)
ROUND 4
3 Wins        
DEAN WISHER (Retrialists) 0 v 3 KEVIN HOLLAND (Region 2)
ALISTAIR BAILIE (Region 1) 3 v 0 TOM KENNEDY (Region 7)
CHRIS MELLING (Region 2) 3 v 0 RYAN COPE (Region 3)
NEIL TOMS (Retrialists) 3 v 1 IAN HUBBARD (Region 7)
2 Wins 1 Loss        
BEN FLACK (Region 6) 1 v 3 STEVE GOUGH (Region 2)
JAMIE GRAHAM (Region 6) 2 v 3 JASON WATSON (Region 1)
FRANKIE STRIVENS (Region 7) 0 v 3 KEVIN RAINBOW (Region 1)
DAVE HARROP (Region 1) 3 v 2 CRAIG HAYNES (Region 5)
ARFAN DAD (Region 2) 3 v 1 KEN EDWARDS (Region 6)
SEAN HALLIGAN (Region 7) 2 v 3 STEVE ROBERTSHAW (Retrialists)
GAVIN LOMAX (Region 3) 3 v 0 DAVE WILLIAMS (Region 6)
NICK DAVEY (Retrialists) 2 v 3 GRAHAM BERRUTO (Region 5)
LIAM STANLEY (Region 3) 3 v 2 PAUL ELLIOTT (Region 6)
STEVE KANE (Region 4) 2 v 3 MARK MCGAULEY (Region 5)
NEIL FORD (Region 6) 3 v 0 JASON NORRIS (Region 7)
MARK SINGLETON (Region 1) 3 v 1 FRED BACKHOUSE (Region 2)
1 Win 2 Losses        
TIM WILLIAMSON (Region 5) 2 v 3 DANNY MILLER (Region 4)
STUART REARDON (Region 4) 3 v 0 NATHAN BRIDGES (Region 2)
PAUL DUNKEY (Region 3) 3 v 0 STEVE ADAMS (Region 4)
NICK DODD (Region 6) 3 v 1 STACEY VINE (Region 5)
JEZ GRAHAM (Region 6) 1 v 3 RICHARD LAMBERT (Region 7)
CHRIS GILL (Region 1) 3 v 1 JAMES UTTLEY (Region 2)
JAMES CROXTON (Region 3) 3 v 1 CLINT I'ANSON (Retrialists)
DARREN PRICE (Region 4) 1 v 3 DAVID OXTOBY (Region 3)
PAUL COX (Retrialists) 2 v 3 ALAN SHIELDS (Region 4)
NATHAN WILLIAMS (Region 5) 3 v 2 ROBERT HINES (Region 5)
SEFTON PAYNE (Region 7) 3 v 2 LEE ROSS (Region 3)
LEE STAFFORD (Region 1) 1 v 3 GARETH DAVIES (Region 3)
ROUND 5
4 Wins        
KEVIN HOLLAND (Region 2) 1 v 3 CHRIS MELLING (Region 2)
ALISTAIR BAILIE (Region 1) 2 v 3 NEIL TOMS (Retrialists)
3 Wins 1 Loss        
DEAN WISHER (Retrialists) 3 v 0 RYAN COPE (Region 3)
TOM KENNEDY (Region 7) 3 v 1 MARK SINGLETON (Region 1)
STEVE GOUGH (Region 2) 2 v 3 IAN HUBBARD (Region 7)
JASON WATSON (Region 1) 0 v 3 KEVIN RAINBOW (Region 1)
ARFAN DAD (Region 2) 3 v 0 DAVE HARROP (Region 1)
STEVE ROBERTSHAW (Retrialists) 3 v 2 GAVIN LOMAX (Region 3)
LIAM STANLEY (Region 3) 3 v 1 GRAHAM BERRUTO (Region 5)
MARK MCGAULEY (Region 5) 3 v 2 NEIL FORD (Region 6)
2 Wins 2 Losses        
BEN FLACK (Region 6) 3 v 2 NICK DODD (Region 6)
FRANKIE STRIVENS (Region 7) 1 v 3 DAVID OXTOBY (Region 3)
KEN EDWARDS (Region 6) 2 v 3 CHRIS GILL (Region 1)
DAVE WILLIAMS (Region 6) 3 v 1 NATHAN WILLIAMS (Region 5)
PAUL ELLIOTT (Region 6) 1 v 3 JAMIE GRAHAM (Region 6)
JASON NORRIS (Region 7) 3 v 2 GARETH DAVIES (Region 3)
DANNY MILLER (Region 4) 3 v 1 CRAIG HAYNES (Region 5)
PAUL DUNKEY (Region 3) 0 v 3 NICK DAVEY (Retrialists)
RICHARD LAMBERT (Region 7) 3 v 0 STEVE KANE (Region 4)
JAMES CROXTON (Region 3) 2 v 3 SEAN HALLIGAN (Region 7)
ALAN SHIELDS (Region 4) 2 v 3 SEFTON PAYNE (Region 7)
FRED BACKHOUSE (Region 2) 3 v 2 STUART REARDON (Region 4)
ROUND 6
5 Wins        
CHRIS MELLING (Region 2) 3 v 2 NEIL TOMS (Retrialists)
4 Wins 1 Loss        
KEVIN HOLLAND (Region 2) 1 v 3 MARK MCGAULEY (Region 5)
DEAN WISHER (Retrialists) 3 v 2 ALISTAIR BAILIE (Region 1)
IAN HUBBARD (Region 7) 3 v 1 STEVE ROBERTSHAW (Retrialists)
LIAM STANLEY (Region 3) 3 v 1 KEVIN RAINBOW (Region 1)
ARFAN DAD (Region 2) 1 v 3 TOM KENNEDY (Region 7)
3 Wins 2 Losses        
RYAN COPE (Region 3) 1 v 3 DAVE WILLIAMS (Region 6)
STEVE GOUGH (Region 2) 2 v 3 JASON WATSON (Region 1)
DAVE HARROP (Region 1) 3 v 0 NICK DAVEY (Retrialists)
GRAHAM BERRUTO (Region 5) 0 v 3 SEAN HALLIGAN (Region 7)
BEN FLACK (Region 6) 3 v 2 FRED BACKHOUSE (Region 2)
CHRIS GILL (Region 1) 3 v 0 MARK SINGLETON (Region 1)
JAMIE GRAHAM (Region 6) 1 v 3 JASON NORRIS (Region 7)
DANNY MILLER (Region 4) 1 v 3 GAVIN LOMAX (Region 3)
RICHARD LAMBERT (Region 7) 3 v 2 NEIL FORD (Region 6)
SEFTON PAYNE (Region 7) 2 v 3 DAVID OXTOBY (Region 3)
ROUND 7
6 Wins        
CHRIS MELLING (Region 2)       Qualified
5 Wins 1 Loss        
NEIL TOMS (Retrialists) 3 v 2 DEAN WISHER (Retrialists)
TOM KENNEDY (Region 7) 2 v 3 IAN HUBBARD (Region 7)
LIAM STANLEY (Region 3) 3 v 2 MARK MCGAULEY (Region 5)
ROUND ROBIN SECTION
4 Wins 2 Losses        
KEVIN HOLLAND (Region 2)        
ALISTAIR BAILIE (Region 1)        
STEVE ROBERTSHAW (Retrialists)
KEVIN RAINBOW (Region 1)
ARFAN DAD (Region 2)
DAVE WILLIAMS (Region 6)
JASON WATSON (Region 1)
DAVE HARROP (Region 1)
SEAN HALLIGAN (Region 7)
BEN FLACK (Region 6)
CHRIS GILL (Region 1)
JASON NORRIS (Region 7)
GAVIN LOMAX (Region 3)
RICHARD LAMBERT (Region 7)
DAVID OXTOBY (Region 3)
FINAL ROUND
ALISTAIR BAILIE (Region 1)
2
v
3
DAVE HARROP (Region 1)
DAVE WILLIAMS (Region 6)
2
v
3
TOM KENNEDY (Region 7)
CHRIS GILL (Region 1)
1
v
3
DEAN WISHER (Retrialists)
BEN FLACK (Region 6)
3
v
0
MARK MCGAULEY (Region 5)

QUALIFIERS
CHRIS MELLING (Region 2)
NEIL TOMS (Retrialists)
IAN HUBBARD (Region 7)
LIAM STANLEY (Region 3)
DAVE HARROP (Region 1)
TOM KENNEDY (Region 7)
DEAN WISHER (Retrialists)
BEN FLACK (Region 6)
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.