Home Page
Home Page
Home Page
 
ENGLAND TEAM TRIALS
Ladies Trials 2009
ROUND 1
LEANNE CRAGG (Region 3) 3 v 2 SUSAN PILLING (Region 2)
SUSAN FLETCHER (Retrialists) 3 v 1 LINDA BRATSBY (Region 1)
STACEY BUNNEY (Region 6) 3 v 0 VAL KREUZBERG (Region 5)
JULIE FANE (Region 7) 3 v 1 BECKIE WATKINS (Region 4)
ELIZABETH DISNEY (Region 4) 3 v 0 LISA PEEK (Region 7)
ALI WILKINS (Region 5) 3 v 0 HAYLEY MARKS (Region 6)
ANNE-LOUISE EATON (Region 1) 3 v 0 BYE (Retrialists)
CHRISTINE ARMITAGE (Region 2) 2 v 3 CHRIS KIRK (Region 3)
EMMA SENIOR (Region 3) 1 v 3 LISA REYNOLDS (Region 5)
BYE (Retrialists) 0 v 3 NIKI BAYES (Region 4)
RACHEL TUCKER (Region 6) 3 v 0 LAUREN STRIVENS (Region 7)
CANDY WRIGHT (Region 7) 3 v 0 TRACI HOLMES (Region 6)
SARAH MAISEY (Region 4) 3 v 0 BYE (Retrialists)
LYNDSEY COOK (Region 5) 2 v 3 PAULA SMITH (Region 3)
RENA MARSDEN (Region 1) 3 v 0 TRACY JACKSON (Region 2)
DEBBIE JOHNSON (Region 2) 3 v 1 PAM McIVOR (Region 1)
DEBBIE BURCHELL (Region 3) 3 v 1 LEAH WILLETT (Retrialists)
SARAH NICKLIN (Retrialists) 3 v 1 ANDREA SMITH (Region 3)
MICHELLE TONEY (Region 6) 1 v 3 TRACY ROBINSON (Region 2)
SARAH SMITH (Region 7) 0 v 3 KATE WRINGE (Region 1)
HOLLY CANN (Region 4) 3 v 1 CHRIS JONES (Region 5)
HAZEL DABROWSKI (Region 5) 3 v 1 JULIE MACKINTOSH (Region 4)
ILENE McCARTHY (Region 1) 1 v 3 AMANDA WARNES (Region 7)
MARGARET MCMILLAN (Region 2) 3 v 0 S. GIBBS-NICHOLS (Region 6)
SARAH DAY (Region 3) 1 v 3 LUCY WALKER (Region 6)
JO COE (Retrialists) 1 v 3 AMY BEAUCHAMP (Region 7)
LUCY ROGERSON (Region 6) 2 v 3 LISA MacDONALD (Region 1)
VANESSA LEDGER (Region 7) 0 v 3 JEANETTE BAPTIST (Region 2)
SUE OSBORN (Region 4) 1 v 3 THERESA SHERIDAN (Region 3)
MICHAELA LESTER (Region 5) 2 v 3 MICHELLE BROWN (Retrialists)
HELEN LITTLEWOOD (Region 1) 3 v 1 LYNNE PINCHES (Region 4)
PAULINE ALMOND (Region 2) 3 v 1 LORRAINE OWEN (Region 5)
ROUND 2
Winners        
LEANNE CRAGG (Region 3) 3 v 0 STACEY BUNNEY (Region 6)
SUSAN FLETCHER (Retrialists) 3 v 1 JULIE FANE (Region 7)
ELIZABETH DISNEY (Region 4) 1 v 3 ANNE-LOUISE EATON (Region 1)
ALI WILKINS (Region 5) 3 v 0 CHRIS KIRK (Region 3)
LISA REYNOLDS (Region 5) 3 v 2 RACHEL TUCKER (Region 6)
NIKI BAYES (Region 4) 3 v 0 CANDY WRIGHT (Region 7)
SARAH MAISEY (Region 4) 0 v 3 RENA MARSDEN (Region 1)
PAULA SMITH (Region 3) 3 v 2 DEBBIE JOHNSON (Region 2)
DEBBIE BURCHELL (Region 3) 3 v 0 TRACY ROBINSON (Region 2)
SARAH NICKLIN (Retrialists) 3 v 0 KATE WRINGE (Region 1)
HOLLY CANN (Region 4) 3 v 1 AMANDA WARNES (Region 7)
HAZEL DABROWSKI (Region 5) 3 v 0 MARGARET MCMILLAN (Region 2)
LUCY WALKER (Region 6) 3 v 2 LISA MacDONALD (Region 1)
AMY BEAUCHAMP (Region 7) 2 v 3 JEANETTE BAPTIST (Region 2)
THERESA SHERIDAN (Region 3) 0 v 3 HELEN LITTLEWOOD (Region 1)
MICHELLE BROWN (Retrialists) 1 v 3 PAULINE ALMOND (Region 2)
Losers        
SUSAN PILLING (Region 2) 3 v 1 VAL KREUZBERG (Region 5)
LINDA BRATSBY (Region 1) 3 v 2 BECKIE WATKINS (Region 4)
LISA PEEK (Region 7) 3 v 0 BYE (Retrialists)
HAYLEY MARKS (Region 6) 0 v 3 CHRISTINE ARMITAGE (Region 2)
EMMA SENIOR (Region 3) 0 v 3 LAUREN STRIVENS (Region 7)
BYE (Retrialists) 0 v 3 TRACI HOLMES (Region 6)
BYE (Retrialists) 0 v 3 TRACY JACKSON (Region 2)
LYNDSEY COOK (Region 5) 3 v 0 PAM McIVOR (Region 1)
LEAH WILLETT (Retrialists) 3 v 2 MICHELLE TONEY (Region 6)
ANDREA SMITH (Region 3) 3 v 0 SARAH SMITH (Region 7)
CHRIS JONES (Region 5) 3 v 0 ILENE McCARTHY (Region 1)
JULIE MACKINTOSH (Region 4) 3 v 1 S. GIBBS-NICHOLS (Region 6)
SARAH DAY (Region 3) 3 v 1 LUCY ROGERSON (Region 6)
JO COE (Retrialists) 2 v 3 VANESSA LEDGER (Region 7)
SUE OSBORN (Region 4) 1 v 3 LYNNE PINCHES (Region 4)
MICHAELA LESTER (Region 5) 1 v 3 LORRAINE OWEN (Region 5)
ROUND 3
2 Wins        
LEANNE CRAGG (Region 3) 3 v 1 ANNE-LOUISE EATON (Region 1)
SUSAN FLETCHER (Retrialists) 3 v 1 ALI WILKINS (Region 5)
LISA REYNOLDS (Region 5) 3 v 1 RENA MARSDEN (Region 1)
NIKI BAYES (Region 4) 3 v 0 PAULA SMITH (Region 3)
DEBBIE BURCHELL (Region 3) 3 v 1 HOLLY CANN (Region 4)
SARAH NICKLIN (Retrialists) 3 v 1 HAZEL DABROWSKI (Region 5)
LUCY WALKER (Region 6) 2 v 3 HELEN LITTLEWOOD (Region 1)
JEANETTE BAPTIST (Region 2) 3 v 1 PAULINE ALMOND (Region 2)
2 losses        
VAL KREUZBERG (Region 5) 3 v 0 BYE (Retrialists)
BECKIE WATKINS (Region 4) 3 v 0 HAYLEY MARKS (Region 6)
EMMA SENIOR (Region 3) 3 v 0 BYE (Retrialists)
BYE (Retrialists) 0 v 3 PAM McIVOR (Region 1)
MICHELLE TONEY (Region 6) 2 v 3 ILENE McCARTHY (Region 1)
SARAH SMITH (Region 7) 2 v 3 S. GIBBS-NICHOLS (Region 6)
LUCY ROGERSON (Region 6) 2 v 3 SUE OSBORN (Region 4)
JO COE (Retrialists) 1 v 3 MICHAELA LESTER (Region 5)
1 win 1 Loss        
STACEY BUNNEY (Region 6) 1 v 3 LEAH WILLETT (Retrialists)
JULIE FANE (Region 7) 3 v 2 ANDREA SMITH (Region 3)
ELIZABETH DISNEY (Region 4) 3 v 1 CHRIS JONES (Region 5)
CHRIS KIRK (Region 3) 0 v 3 JULIE MACKINTOSH (Region 4)
RACHEL TUCKER (Region 6) 2 v 3 SARAH DAY (Region 3)
CANDY WRIGHT (Region 7) 3 v 1 VANESSA LEDGER (Region 7)
SARAH MAISEY (Region 4) 2 v 3 LYNNE PINCHES (Region 4)
DEBBIE JOHNSON (Region 2) 3 v 2 LORRAINE OWEN (Region 5)
TRACY ROBINSON (Region 2) 3 v 1 SUSAN PILLING (Region 2)
KATE WRINGE (Region 1) 1 v 3 LINDA BRATSBY (Region 1)
AMANDA WARNES (Region 7) 3 v 0 LISA PEEK (Region 7)
MARGARET MCMILLAN (Region 2) 1 v 3 CHRISTINE ARMITAGE (Region 2)
LISA MacDONALD (Region 1) 3 v 0 LAUREN STRIVENS (Region 7)
AMY BEAUCHAMP (Region 7) 3 v 0 TRACI HOLMES (Region 6)
THERESA SHERIDAN (Region 3) 3 v 1 TRACY JACKSON (Region 2)
MICHELLE BROWN (Retrialists) 3 v 0 LYNDSEY COOK (Region 5)
ROUND 4
3 Wins        
LEANNE CRAGG (Region 3) 0 v 3 LISA REYNOLDS (Region 5)
SUSAN FLETCHER (Retrialists) 3 v 2 NIKI BAYES (Region 4)
DEBBIE BURCHELL (Region 3) 3 v 2 HELEN LITTLEWOOD (Region 1)
SARAH NICKLIN (Retrialists) 2 v 3 JEANETTE BAPTIST (Region 2)
2 Wins 1 Loss        
ANNE-LOUISE EATON (Region 1) 0 v 3 CANDY WRIGHT (Region 7)
RENA MARSDEN (Region 1) 3 v 1 DEBBIE JOHNSON (Region 2)
HOLLY CANN (Region 4) 1 v 3 LINDA BRATSBY (Region 1)
LUCY WALKER (Region 6) 3 v 2 CHRISTINE ARMITAGE (Region 2)
LEAH WILLETT (Retrialists) 2 v 3 AMY BEAUCHAMP (Region 7)
ELIZABETH DISNEY (Region 4) 0 v 3 MICHELLE BROWN (Retrialists)
SARAH DAY (Region 3) 0 v 3 ALI WILKINS (Region 5)
LYNNE PINCHES (Region 4) 1 v 3 PAULA SMITH (Region 3)
TRACY ROBINSON (Region 2) 2 v 3 HAZEL DABROWSKI (Region 5)
AMANDA WARNES (Region 7) 2 v 3 PAULINE ALMOND (Region 2)
LISA MacDONALD (Region 1) 3 v 0 JULIE FANE (Region 7)
THERESA SHERIDAN (Region 3) 2 v 3 JULIE MACKINTOSH (Region 4)
1 Win 2 Losses        
VAL KREUZBERG (Region 5) 1 v 3 VANESSA LEDGER (Region 7)
EMMA SENIOR (Region 3) 0 v 3 LORRAINE OWEN (Region 5)
ILENE McCARTHY (Region 1) 0 v 3 KATE WRINGE (Region 1)
SUE OSBORN (Region 4) 3 v 0 MARGARET MCMILLAN (Region 2)
STACEY BUNNEY (Region 6) 3 v 1 TRACI HOLMES (Region 6)
CHRIS JONES (Region 5) 3 v 1 LYNDSEY COOK (Region 5)
RACHEL TUCKER (Region 6) 3 v 0 BECKIE WATKINS (Region 4)
SARAH MAISEY (Region 4) 2 v 3 PAM McIVOR (Region 1)
SUSAN PILLING (Region 2) 3 v 0 S. GIBBS-NICHOLS (Region 6)
LISA PEEK (Region 7) 0 v 3 MICHAELA LESTER (Region 5)
LAUREN STRIVENS (Region 7) 3 v 0 ANDREA SMITH (Region 3)
TRACY JACKSON (Region 2) 0 v 3 CHRIS KIRK (Region 3)
ROUND 5
4 Wins        
LISA REYNOLDS (Region 5) 3 v 1 DEBBIE BURCHELL (Region 3)
SUSAN FLETCHER (Retrialists) 1 v 3 JEANETTE BAPTIST (Region 2)
3 Wins 1 Loss        
LEANNE CRAGG (Region 3) 1 v 3 HELEN LITTLEWOOD (Region 1)
NIKI BAYES (Region 4) 3 v 0 JULIE MACKINTOSH (Region 4)
CANDY WRIGHT (Region 7) 3 v 1 SARAH NICKLIN (Retrialists)
RENA MARSDEN (Region 1) 2 v 3 LINDA BRATSBY (Region 1)
AMY BEAUCHAMP (Region 7) 3 v 1 LUCY WALKER (Region 6)
MICHELLE BROWN (Retrialists) 3 v 0 ALI WILKINS (Region 5)
HAZEL DABROWSKI (Region 5) 3 v 1 PAULA SMITH (Region 3)
PAULINE ALMOND (Region 2) 3 v 1 LISA MacDONALD (Region 1)
2 Wins 2 Losses        
ANNE-LOUISE EATON (Region 1) 2 v 3 SUE OSBORN (Region 4)
HOLLY CANN (Region 4) 3 v 2 PAM McIVOR (Region 1)
LEAH WILLETT (Retrialists) 3 v 1 CHRIS JONES (Region 5)
SARAH DAY (Region 3) 3 v 2 MICHAELA LESTER (Region 5)
TRACY ROBINSON (Region 2) 3 v 1 DEBBIE JOHNSON (Region 2)
JULIE FANE (Region 7) 3 v 2 CHRIS KIRK (Region 3)
VANESSA LEDGER (Region 7) 3 v 1 CHRISTINE ARMITAGE (Region 2)
KATE WRINGE (Region 1) 3 v 2 LYNNE PINCHES (Region 4)
STACEY BUNNEY (Region 6) 2 v 3 AMANDA WARNES (Region 7)
RACHEL TUCKER (Region 6) 1 v 3 ELIZABETH DISNEY (Region 4)
SUSAN PILLING (Region 2) 3 v 1 THERESA SHERIDAN (Region 3)
LAUREN STRIVENS (Region 7) 3 v 0 LORRAINE OWEN (Region 5)
ROUND 6
5 Wins        
LISA REYNOLDS (Region 5) 3 v 1 JEANETTE BAPTIST (Region 2)
4 Wins 1 Loss        
DEBBIE BURCHELL (Region 3) 3 v 1 PAULINE ALMOND (Region 2)
HELEN LITTLEWOOD (Region 1) 3 v 2 SUSAN FLETCHER (Retrialists)
CANDY WRIGHT (Region 7) 0 v 3 MICHELLE BROWN (Retrialists)
HAZEL DABROWSKI (Region 5) 3 v 2 LINDA BRATSBY (Region 1)
AMY BEAUCHAMP (Region 7) 2 v 3 NIKI BAYES (Region 4)
3 Wins 2 Losses        
LEANNE CRAGG (Region 3) 3 v 1 SARAH DAY (Region 3)
SARAH NICKLIN (Retrialists) 3 v 1 RENA MARSDEN (Region 1)
LUCY WALKER (Region 6) 0 v 3 KATE WRINGE (Region 1)
PAULA SMITH (Region 3) 3 v 1 ELIZABETH DISNEY (Region 4)
SUE OSBORN (Region 4) 3 v 1 LAUREN STRIVENS (Region 7)
LEAH WILLETT (Retrialists) 3 v 1 JULIE MACKINTOSH (Region 4)
TRACY ROBINSON (Region 2) 0 v 3 JULIE FANE (Region 7)
VANESSA LEDGER (Region 7) 1 v 3 ALI WILKINS (Region 5)
AMANDA WARNES (Region 7) 3 v 2 LISA MacDONALD (Region 1)
SUSAN PILLING (Region 2) 3 v 2 HOLLY CANN (Region 4)
ROUND 7
6 Wins        
LISA REYNOLDS (Region 5)       Qualified
5 Wins 1 Loss        
JEANETTE BAPTIST (Region 2) 1 v 3 HELEN LITTLEWOOD (Region 1)
NIKI BAYES (Region 4) 1 v 3 MICHELLE BROWN (Retrialists)
HAZEL DABROWSKI (Region 5) 0 v 3 DEBBIE BURCHELL (Region 3)
ROUND ROBIN SECTION
4 Wins 2 Losses        
PAULINE ALMOND (Region 2)        
SUSAN FLETCHER (Retrialists)        
CANDY WRIGHT (Region 7)        
LINDA BRATSBY (Region 1)        
AMY BEAUCHAMP (Region 7)        
LEANNE CRAGG (Region 3)        
SARAH NICKLIN (Retrialists)        
KATE WRINGE (Region 1)        
PAULA SMITH (Region 3)        
SUE OSBORN (Region 4)        
LEAH WILLETT (Retrialists)        
JULIE FANE (Region 7)        
ALI WILKINS (Region 5)        
AMANDA WARNES (Region 7)        
SUSAN PILLING (Region 2)        
FINAL ROUNDS
CANDY WRIGHT (Region 7) 3 v 2 LEAH WILLETT (Retrialists)
JEANETTE BAPTIST (Region 2) 1 v 3 NIKI BAYES (Region 4)
KATE WRINGE (Region 1) 3 v 2 HAZEL DABROWSKI (Region 5)
SARAH NICKLIN (Retrialists) 2 v 3 AMANDA WARNES (Region 7)
QUALIFIERS
LISA REYNOLDS (Region 5)
HELEN LITTLEWOOD from (Region 1)
MICHELLE BROWN (Retrialists)
DEBBIE BURCHELL (Region 3)
CANDY WRIGHT (Region 7)
NIKI BAYES (Region 4)
KATE WRINGE (Region 1)
AMANDA WARNES (Region 7)
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2017 English Pool Association. All rights reserved.