Home Page
Home Page
Home Page
 
ENGLAND TEAM TRIALS
Under 21's Trials 2009
ROUND 1
CRAIG LAKIN (Region 3) 3 v 0 0 (Region 2)
DANIEL MOORE (Retrialists) 3 v 2 CRAIG McCREE (Region 1)
REBECCA COCKS (Region 6) 0 v 3 LEWIS BLAND (Region 5)
JACK POPLE (Region 7) 3 v 1 MICHAEL KENT (Region 4)
JAMIE STOKES (Region 4) 1 v 3 STEVE PETTY (Region 7)
JAMIE HOBBY (Region 5) 3 v 0 0 (Region 6)
CALLUM TAYLOR (Region 1) 3 v 0 0 (Retrialists)
SHANE WINFIELD (Region 2) 3 v 2 LEWIS FIELD (Region 3)
SCOTT SMITH (Region 3) 1 v 3 TOM RINGROSE (Region 5)
SHAUN SMITH (Retrialists) 3 v 0 PERRY GILLETT (Region 4)
VANESSA SCOTT (Region 6) 0 v 3 GEORGE REEVES (Region 7)
LIAM PEARSON (Region 7) 3 v 0 0 (Region 6)
LUKE WASSELL (Region 4) 3 v 0 0 (Retrialists)
ZACH TAYLOR (Region 5) 3 v 0 LIAM MOORE (Region 3)
PAUL HOLIDAY (Region 1) 3 v 0 0 (Region 2)
ANDREW BRIERLEY (Region 2) 2 v 3 KARL KRETOWICZ (Region 1)
ANDY CRAGG (Region 3) 3 v 2 JAMES CHARVILLE (Retrialists)
JACK DAINES (Retrialists) 1 v 3 HARRY IRWIN (Region 3)
ADAM ROBERTSON (Region 6) 1 v 3 TIMOTHY ROBERTS (Region 2)
JOSEPH PRINCE (Region 7) 3 v 2 DOMINIC GEE (Region 1)
JOHN CHAPMAN (Region 4) 3 v 0 MARTIN RAY (Region 5)
NICK BAILLIE (Region 5) 3 v 0 ANDREW COOK (Region 4)
PETER WOODS (Region 1) 0 v 3 ADAM COPPEN (Region 7)
PAUL McGUIRE (Region 2) 3 v 0 0 (Region 6)
JACK WHELAN (Region 3) 3 v 1 SHANE THOMPSON (Region 6)
DAN BRAZIL (Retrialists) 1 v 3 SHANE McQUINN (Region 7)
LEE LAGOR (Region 6) 3 v 0 ANDREW TOBIN (Region 1)
ANDREW RIGBY (Region 7) 2 v 3 STUART GREGORY (Region 2)
JAY BULLENT (Region 4) 1 v 3 MARK BUCKLEY (Region 3)
JACK HOGAN (Region 5) 2 v 3 JOE CUNNINGHAM (Retrialists)
KEVIN SMITH (Region 1) 3 v 1 MICHAEL LAMBE (Region 4)
CRAIG DAY (Region 2) 2 v 3 LIAM ENNIS (Region 5)
ROUND 2
Winners        
CRAIG LAKIN (Region 3) 3 v 2 LEWIS BLAND (Region 5)
DANIEL MOORE (Retrialists) 2 v 3 JACK POPLE (Region 7)
STEVE PETTY (Region 7) 2 v 3 CALLUM TAYLOR (Region 1)
JAMIE HOBBY (Region 5) 3 v 0 SHANE WINFIELD (Region 2)
TOM RINGROSE (Region 5) 3 v 1 GEORGE REEVES (Region 7)
SHAUN SMITH (Retrialists) 0 v 3 LIAM PEARSON (Region 7)
LUKE WASSELL (Region 4) 2 v 3 PAUL HOLIDAY (Region 1)
ZACH TAYLOR (Region 5) 2 v 3 KARL KRETOWICZ (Region 1)
ANDY CRAGG (Region 3) 3 v 1 TIMOTHY ROBERTS (Region 2)
HARRY IRWIN (Region 3) 2 v 3 JOSEPH PRINCE (Region 7)
JOHN CHAPMAN (Region 4) 2 v 3 ADAM COPPEN (Region 7)
NICK BAILLIE (Region 5) 3 v 2 PAUL McGUIRE (Region 2)
JACK WHELAN (Region 3) 3 v 0 LEE LAGOR (Region 6)
SHANE McQUINN (Region 7) 0 v 3 STUART GREGORY (Region 2)
MARK BUCKLEY (Region 3) 3 v 0 KEVIN SMITH (Region 1)
JOE CUNNINGHAM (Retrialists) 0 v 3 LIAM ENNIS (Region 5)
Losers        
0 (Region 2) 0 v 3 REBECCA COCKS (Region 6)
CRAIG McCREE (Region 1) 3 v 0 MICHAEL KENT (Region 4)
JAMIE STOKES (Region 4) 3 v 0 0 (Retrialists)
0 (Region 6) 0 v 3 LEWIS FIELD (Region 3)
SCOTT SMITH (Region 3) 3 v 0 VANESSA SCOTT (Region 6)
PERRY GILLETT (Region 4) 3 v 0 0 (Region 6)
0 (Retrialists) 3 v 0 0 (Region 2)
LIAM MOORE (Region 3) 2 v 3 ANDREW BRIERLEY (Region 2)
JAMES CHARVILLE (Retrialists) 3 v 0 ADAM ROBERTSON (Region 6)
JACK DAINES (Retrialists) 1 v 3 DOMINIC GEE (Region 1)
MARTIN RAY (Region 5) 3 v 0 PETER WOODS (Region 1)
ANDREW COOK (Region 4) 3 v 0 0 (Region 6)
SHANE THOMPSON (Region 6) 3 v 1 ANDREW TOBIN (Region 1)
DAN BRAZIL (Retrialists) 3 v 1 ANDREW RIGBY (Region 7)
JAY BULLENT (Region 4) 0 v 3 MICHAEL LAMBE (Region 4)
JACK HOGAN (Region 5) 1 v 3 CRAIG DAY (Region 2)
ROUND 3
2 Wins        
CRAIG LAKIN (Region 3) 3 v 1 CALLUM TAYLOR (Region 1)
JACK POPLE (Region 7) 3 v 1 JAMIE HOBBY (Region 5)
TOM RINGROSE (Region 5) 3 v 2 PAUL HOLIDAY (Region 1)
LIAM PEARSON (Region 7) 1 v 3 KARL KRETOWICZ (Region 1)
ANDY CRAGG (Region 3) 1 v 3 ADAM COPPEN (Region 7)
JOSEPH PRINCE (Region 7) 3 v 2 NICK BAILLIE (Region 5)
JACK WHELAN (Region 3) 1 v 3 MARK BUCKLEY (Region 3)
STUART GREGORY (Region 2) 3 v 2 LIAM ENNIS (Region 5)
1 Win 2 Losses        
0 (Region 2) 3 v 0 0 (Retrialists)
MICHAEL KENT (Region 4) 3 v 0 0 (Region 6)
VANESSA SCOTT (Region 6) 3 v 0 0 (Region 2)
0 (Region 6) 0 v 3 LIAM MOORE (Region 3)
ADAM ROBERTSON (Region 6) 3 v 0 PETER WOODS (Region 1)
JACK DAINES (Retrialists) 3 v 0 0 (Region 6)
ANDREW TOBIN (Region 1) 2 v 3 JAY BULLENT (Region 4)
ANDREW RIGBY (Region 7) 3 v 0 JACK HOGAN (Region 5)
2 Losses        
LEWIS BLAND (Region 5) 3 v 1 JAMES CHARVILLE (Retrialists)
DANIEL MOORE (Retrialists) 3 v 1 DOMINIC GEE (Region 1)
STEVE PETTY (Region 7) 3 v 2 MARTIN RAY (Region 5)
SHANE WINFIELD (Region 2) 0 v 3 ANDREW COOK (Region 4)
GEORGE REEVES (Region 7) 3 v 1 SHANE THOMPSON (Region 6)
SHAUN SMITH (Retrialists) 3 v 2 DAN BRAZIL (Retrialists)
LUKE WASSELL (Region 4) 3 v 1 MICHAEL LAMBE (Region 4)
ZACH TAYLOR (Region 5) 3 v 0 CRAIG DAY (Region 2)
TIMOTHY ROBERTS (Region 2) 3 v 0 REBECCA COCKS (Region 6)
HARRY IRWIN (Region 3) 3 v 0 CRAIG McCREE (Region 1)
JOHN CHAPMAN (Region 4) 0 v 3 JAMIE STOKES (Region 4)
PAUL McGUIRE (Region 2) 3 v 1 LEWIS FIELD (Region 3)
LEE LAGOR (Region 6) 2 v 3 SCOTT SMITH (Region 3)
SHANE McQUINN (Region 7) 1 v 3 PERRY GILLETT (Region 4)
KEVIN SMITH (Region 1) 3 v 0 0 (Retrialists)
JOE CUNNINGHAM (Retrialists) 1 v 3 ANDREW BRIERLEY (Region 2)
ROUND 4
3 Wins        
CRAIG LAKIN (Region 3) 3 v 2 TOM RINGROSE (Region 5)
JACK POPLE (Region 7) 0 v 3 KARL KRETOWICZ (Region 1)
ADAM COPPEN (Region 7) 2 v 3 MARK BUCKLEY (Region 3)
JOSEPH PRINCE (Region 7) 1 v 3 STUART GREGORY (Region 2)
2 Wins 1 Loss        
CALLUM TAYLOR (Region 1) 3 v 2 SHAUN SMITH (Retrialists)
PAUL HOLIDAY (Region 1) 3 v 0 ZACH TAYLOR (Region 5)
ANDY CRAGG (Region 3) 0 v 3 HARRY IRWIN (Region 3)
JACK WHELAN (Region 3) 3 v 0 PAUL McGUIRE (Region 2)
LEWIS BLAND (Region 5) 3 v 1 PERRY GILLETT (Region 4)
STEVE PETTY (Region 7) 3 v 1 ANDREW BRIERLEY (Region 2)
GEORGE REEVES (Region 7) 3 v 1 JAMIE HOBBY (Region 5)
LUKE WASSELL (Region 4) 2 v 3 LIAM PEARSON (Region 7)
TIMOTHY ROBERTS (Region 2) 0 v 3 NICK BAILLIE (Region 5)
JAMIE STOKES (Region 4) 3 v 1 LIAM ENNIS (Region 5)
SCOTT SMITH (Region 3) 3 v 0 DANIEL MOORE (Retrialists)
KEVIN SMITH (Region 1) 0 v 3 ANDREW COOK (Region 4)
1 Win 2 Losses        
0 (Region 2) 0 v 3 DAN BRAZIL (Retrialists)
VANESSA SCOTT (Region 6) 0 v 3 CRAIG DAY (Region 2)
ADAM ROBERTSON (Region 6) 3 v 0 CRAIG McCREE (Region 1)
JAY BULLENT (Region 4) 3 v 2 LEWIS FIELD (Region 3)
JAMES CHARVILLE (Retrialists) 3 v 0 SHANE McQUINN (Region 7)
MARTIN RAY (Region 5) 3 v 1 JOE CUNNINGHAM (Retrialists)
SHANE THOMPSON (Region 6) 3 v 0 MICHAEL KENT (Region 4)
MICHAEL LAMBE (Region 4) 3 v 0 LIAM MOORE (Region 3)
REBECCA COCKS (Region 6) 1 v 3 JACK DAINES (Retrialists)
JOHN CHAPMAN (Region 4) 3 v 2 ANDREW RIGBY (Region 7)
LEE LAGOR (Region 6) 1 v 3 DOMINIC GEE (Region 1)
0 (Retrialists) 0 v 3 SHANE WINFIELD (Region 2)
ROUND 5
4 Wins        
CRAIG LAKIN (Region 3) 3 v 1 MARK BUCKLEY (Region 3)
KARL KRETOWICZ (Region 1) 0 v 3 STUART GREGORY (Region 2)
3 Wins 1 Loss        
TOM RINGROSE (Region 5) 2 v 3 ADAM COPPEN (Region 7)
JACK POPLE (Region 7) 3 v 0 ANDREW COOK (Region 4)
CALLUM TAYLOR (Region 1) 1 v 3 JOSEPH PRINCE (Region 7)
PAUL HOLIDAY (Region 1) 3 v 2 HARRY IRWIN (Region 3)
LEWIS BLAND (Region 5) 1 v 3 JACK WHELAN (Region 3)
STEVE PETTY (Region 7) 3 v 0 GEORGE REEVES (Region 7)
NICK BAILLIE (Region 5) 3 v 1 LIAM PEARSON (Region 7)
JAMIE STOKES (Region 4) 1 v 3 SCOTT SMITH (Region 3)
2 Wins 2 Losses        
SHAUN SMITH (Retrialists) 3 v 0 JAY BULLENT (Region 4)
ANDY CRAGG (Region 3) 3 v 0 MICHAEL LAMBE (Region 4)
PERRY GILLETT (Region 4) 3 v 2 MARTIN RAY (Region 5)
JAMIE HOBBY (Region 5) 3 v 1 JOHN CHAPMAN (Region 4)
TIMOTHY ROBERTS (Region 2) 3 v 2 ZACH TAYLOR (Region 5)
DANIEL MOORE (Retrialists) 3 v 2 SHANE WINFIELD (Region 2)
DAN BRAZIL (Retrialists) 3 v 0 PAUL McGUIRE (Region 2)
ADAM ROBERTSON (Region 6) 2 v 3 LUKE WASSELL (Region 4)
JAMES CHARVILLE (Retrialists) 1 v 3 LIAM ENNIS (Region 5)
SHANE THOMPSON (Region 6) 3 v 1 ANDREW BRIERLEY (Region 2)
JACK DAINES (Retrialists) 0 v 3 KEVIN SMITH (Region 1)
DOMINIC GEE (Region 1) 2 v 3 CRAIG DAY (Region 2)
ROUND 6
5 Wins        
CRAIG LAKIN (Region 3) 3 v 0 STUART GREGORY (Region 2)
4 Wins 1 Loss        
MARK BUCKLEY (Region 3) 0 v 3 SCOTT SMITH (Region 3)
ADAM COPPEN (Region 7) 3 v 1 KARL KRETOWICZ (Region 1)
JOSEPH PRINCE (Region 7) 2 v 3 STEVE PETTY (Region 7)
NICK BAILLIE (Region 5) 2 v 3 PAUL HOLIDAY (Region 1)
JACK WHELAN (Region 3) 3 v 2 JACK POPLE (Region 7)
3 Wins 2 Losses        
TOM RINGROSE (Region 5) 1 v 3 JAMIE HOBBY (Region 5)
CALLUM TAYLOR (Region 1) 1 v 3 HARRY IRWIN (Region 3)
LEWIS BLAND (Region 5) 3 v 1 LUKE WASSELL (Region 4)
LIAM PEARSON (Region 7) 3 v 1 SHANE THOMPSON (Region 6)
SHAUN SMITH (Retrialists) 3 v 2 CRAIG DAY (Region 2)
PERRY GILLETT (Region 4) 3 v 2 JAMIE STOKES (Region 4)
TIMOTHY ROBERTS (Region 2) 1 v 3 DANIEL MOORE (Retrialists)
DAN BRAZIL (Retrialists) 3 v 1 GEORGE REEVES (Region 7)
LIAM ENNIS (Region 5) 3 v 0 ANDREW COOK (Region 4)
KEVIN SMITH (Region 1) 0 v 3 ANDY CRAGG (Region 3)
ROUND 7
6 Wins        
CRAIG LAKIN (Region 3)       Qualified
5 Wins 1 Loss        
STUART GREGORY (Region 2) 0 v 3 ADAM COPPEN (Region 7)
JACK WHELAN (Region 3) 2 v 3 STEVE PETTY (Region 7)
PAUL HOLIDAY (Region 1) 0 v 3 SCOTT SMITH (Region 3)
ROUND ROBIN SECTION
4 Wins 2 Losses        
MARK BUCKLEY (Region 3)        
KARL KRETOWICZ (Region 1)        
JOSEPH PRINCE (Region 7)        
NICK BAILLIE (Region 5)        
JACK POPLE (Region 7)        
JAMIE HOBBY (Region 5)        
HARRY IRWIN (Region 3)        
LEWIS BLAND (Region 5)        
LIAM PEARSON (Region 7)        
SHAUN SMITH (Retrialists)        
PERRY GILLETT (Region 4)        
DANIEL MOORE (Retrialists)        
DAN BRAZIL (Retrialists)        
LIAM ENNIS (Region 5)        
ANDY CRAGG (Region 3)        
FINAL ROUNDS
MARK BUCKLEY (Region 3) 3 v 1 NICK BAILLIE (Region 5)
JACK WHELAN (Region 3) 2 v 3 DAN BRAZIL (Retrialists)
JAMIE HOBBY (Region 5) 3 v 1 STUART GREGORY (Region 2)
JOSEPH PRINCE (Region 7) 0 v 3 PAUL HOLIDAY (Region 1)
QUALIFIERS
CRAIG LAKIN (Region 3)
ADAM COPPEN (Region 7)
STEVE PETTY (Region 7)
SCOTT SMITH (Region 3)
MARK BUCKLEY (Region 3)
DAN BRAZIL (Retrialists)
JAMIE HOBBY (Region 5)
PAUL HOLIDAY (Region 1)
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2017 English Pool Association. All rights reserved.