Home Page
 
Home Page
 
Home Page
 
ENGLAND TEAM TRIALS
Youth Trials 2010
9th - 10th January 2010
Players Lounge - Newcastle Under Lyme

Round 1

1 RICHARD HANEY (R3) 1 v 3 LIAM WATERWORTH (R2)
2 MARK LUNN (Retrialist) 3 v 2 JOSH JUHASZ (R1)
3 RYAN SMITH (R6) 3 v 2 DANIEL BYRNE (R5)
4 GARRY RAYMENT (R7) 1 v 3 RICHARD LOWTHER (R4)
5 GLEN HANNIBAL (R4) 3 v 0 ASHLEY ACTON (R7)
6 LUKE MILLS (R5) 3 v 0 JOE MATTHEWS (R1)
7 SAM BULLER (R1) 2 v 3 CHRIS WELLS (R4)
8 DARREN SMITHIES (R2) 1 v 3 REECE TOWNSEND (R3)
9 RYAN KILLIAN (R3) 2 v 3 JAMES WILLIS (R5)
10 KANE WILSON-SKINNER (R3) 3 v 1 BRADLEY WILLIAMS (R4)
11 KYLE SELMAN (R6) 0 v Bye ADAM TOMS (R7)
12 GAVIN WEBB (R7) 2 v 3 JORDAN WATSON (R1)
13 BEN CLARK (R4) 3 v 0 ANTHONY BUTTERY (R5)
14 CALLUM SINGLETON (R5) 0 v 3 IAN SMITH (R3)
15 NIALL BALMER (R1) 3 v 0 MARTIN FLANNERY (R2)
16 SAM HIRST (R2) 3 v 0 STEPHEN WROE (R1)
17 JAY O'HARA (R3) 0 v 3 SAM REYNOLDS (Region2)
18 TOM SMITH (Retrialist) 0 v Bye CRAIG ROOKER (R3)
19 LIAM THOMAS (R6) 1 v 3 BRADLEY SEGAL (R2)
20 MICHAEL HOPE (R7) 2 v 3 DAN HARRIS (R1)
21 KINGSLEY PECK (R4) 3 v 2 ALEX MATTHEWS (R5)
22 LUKE BARNES (R5) 3 v 0 TOMMY-RAY LEWIS (R4)
23 PAUL EASTBURY (R1) 0 v Bye ADAM BASSOO (R7)
24 ANDREW PATCHETT (R2) 3 v 0 AIDEN HODGE (R6)
25 ADAM OSBORNE (R3) 1 v 3 GARETH FORD (R6)
26 KEIRAN REED (R1) 1 v 3 LUKE BOWRY (R7)
27 CHRIS WYNN (R6) 3 v 2 LESLIE GIBBS (R1)
28 JORDAN O'CONNOR (R7) 3 v 2 AARON DAVIES (R2)
29 TOM CHURCH (R4) 3 v 0 CALLUM PRINCE (R3)
30 STEVE MARTIN (R5) 3 v 2 JACK GALLOWAY (R7)
31 JAKE NEWLOVE (R1) 0 v Bye CHRISTOPHER HAYWOOD (R4)
32 RYAN GILBERT (R2) 3 v 0 RYAN FULLTHORPE (R5)
 

Round 2

Won 1

1 LIAM WATERWORTH (R2) 1 v 3 RYAN SMITH (R6)
2 MARK LUNN (Retrialist) 3 v 0 RICHARD LOWTHER (R4)
3 GLEN HANNIBAL (R4) 3 v 2 CHRIS WELLS (R4)
4 LUKE MILLS (R5) 0 v 3 REECE TOWNSEND (R3)
5 JAMES WILLIS (R5) 3 v 2 ADAM TOMS (R7)
6 KANE WILSON-SKINNER (R3) 3 v 1 JORDAN WATSON (R1)
7 BEN CLARK (R4) 3 v 1 NIALL BALMER (R1)
8 IAN SMITH (R3) 2 v 3 SAM HIRST (R2)
9 SAM REYNOLDS (Region2) 2 v 3 BRADLEY SEGAL (R2)
10 CRAIG ROOKER (R3) 1 v 3 DAN HARRIS (R1)
11 KINGSLEY PECK (R4) 3 v 0 ADAM BASSOO (R7)
12 LUKE BARNES (R5) 3 v 1 ANDREW PATCHETT (R2)
13 GARETH FORD (R6) 2 v 3 CHRIS WYNN (R6)
14 LUKE BOWRY (R7) 0 v 3 JORDAN O'CONNOR (R7)
15 TOM CHURCH (R4) 2 v 3 CHRISTOPHER HAYWOOD (R4)
16 STEVE MARTIN (R5) 3 v 0 RYAN GILBERT (R2)
 

Lost 1

17 RICHARD HANEY (R3) 3 v 2 DANIEL BYRNE (R5)
18 JOSH JUHASZ (R1) 3 v 1 GARRY RAYMENT (R7)
19 ASHLEY ACTON (R7) 3 v 2 SAM BULLER (R1)
20 JOE MATTHEWS (R1) 2 v 3 DARREN SMITHIES (R2)
21 RYAN KILLIAN (R3) 3 v 0 KYLE SELMAN (R6)
22 BRADLEY WILLIAMS (R4) 0 v 3 GAVIN WEBB (R7)
23 ANTHONY BUTTERY (R5) 0 v 3 MARTIN FLANNERY (R2)
24 CALLUM SINGLETON (R5) 3 v 1 STEPHEN WROE (R1)
25 JAY O'HARA (R3) 3 v 0 LIAM THOMAS (R6)
26 TOM SMITH (Retrialist) 0 v 3 MICHAEL HOPE (R7)
27 ALEX MATTHEWS (R5) 3 v 0 PAUL EASTBURY (R1)
28 TOMMY-RAY LEWIS (R4) 0 v 3 AIDEN HODGE (R6)
29 ADAM OSBORNE (R3) 1 v 3 LESLIE GIBBS (R1)
30 KEIRAN REED (R1) 0 v 3 AARON DAVIES (R2)
31 CALLUM PRINCE (R3) 3 v 0 JAKE NEWLOVE (R1)
32 JACK GALLOWAY (R7) 1 v 3 RYAN FULLTHORPE (R5)
 

Round 3

Won 2

1 RYAN SMITH (R6) 1 v 3 GLEN HANNIBAL (R4)
2 MARK LUNN (Retrialist) 1 v 3 REECE TOWNSEND (R3)
3 JAMES WILLIS (R5) 0 v 3 BEN CLARK (R4)
4 KANE WILSON-SKINNER (R3) 0 v 3 SAM HIRST (R2)
5 BRADLEY SEGAL (R2) 3 v 1 KINGSLEY PECK (R4)
6 DAN HARRIS (R1) 3 v 1 LUKE BARNES (R5)
7 CHRIS WYNN (R6) 1 v 3 CHRISTOPHER HAYWOOD (R4)
8 JORDAN O'CONNOR (R7) 3 v 1 STEVE MARTIN (R5)
 

Lost 2

1 DANIEL BYRNE (R5) 1 v 3 SAM BULLER (R1)
2 GARRY RAYMENT (R7) 3 v 1 JOE MATTHEWS (R1)
3 KYLE SELMAN (R6) 0 v 3 ANTHONY BUTTERY (R5)
4 BRADLEY WILLIAMS (R4) 1 v 3 STEPHEN WROE (R1)
5 LIAM THOMAS (R6) 3 v 0 PAUL EASTBURY (R1)
6 TOM SMITH (Retrialist) 0 v 3 TOMMY-RAY LEWIS (R4)
7 ADAM OSBORNE (R3) 3 v 0 JAKE NEWLOVE (R1)
8 KEIRAN REED (R1) 1 v 3 JACK GALLOWAY (R7)
 

Won 1 Lost 1

1 LIAM WATERWORTH (R2) 3 v 2 JAY O'HARA (R3)
2 RICHARD LOWTHER (R4) 3 v 2 MICHAEL HOPE (R7)
3 CHRIS WELLS (R4) 3 v 2 ALEX MATTHEWS (R5)
4 LUKE MILLS (R5) 1 v 3 AIDEN HODGE (R6)
5 ADAM TOMS (R7) 3 v 1 LESLIE GIBBS (R1)
6 JORDAN WATSON (R1) 3 v 2 AARON DAVIES (R2)
7 NIALL BALMER (R1) 3 v 2 CALLUM PRINCE (R3)
8 IAN SMITH (R3) 3 v 0 RYAN FULLTHORPE (R5)
9 SAM REYNOLDS (Region2) 3 v 1 RICHARD HANEY (R3)
10 CRAIG ROOKER (R3) 3 v 2 JOSH JUHASZ (R1)
11 ADAM BASSOO (R7) 1 v 3 ASHLEY ACTON (R7)
12 ANDREW PATCHETT (R2) 3 v 1 DARREN SMITHIES (R2)
13 GARETH FORD (R6) 0 v 3 RYAN KILLIAN (R3)
14 LUKE BOWRY (R7) 3 v 2 GAVIN WEBB (R7)
15 TOM CHURCH (R4) 3 v 0 MARTIN FLANNERY (R2)
16 RYAN GILBERT (R2) 0 v 3 CALLUM SINGLETON (R5)
 

Round 4

Won 3

W3
1 GLEN HANNIBAL (R4) 3 v 2 BEN CLARK (R4)
2 REECE TOWNSEND (R3) 3 v 1 SAM HIRST (R2)
3 BRADLEY SEGAL (R2) 0 v 3 CHRISTOPHER HAYWOOD (R4)
4 DAN HARRIS (R1) 3 v 0 JORDAN O'CONNOR (R7)
 

Won 2 Lost 1

1 RYAN SMITH (R6) 1 v 3 JORDAN WATSON (R1)
2 JAMES WILLIS (R5) 1 v 3 IAN SMITH (R3)
3 KINGSLEY PECK (R4) 3 v 2 CRAIG ROOKER (R3)
4 CHRIS WYNN (R6) 2 v 3 ANDREW PATCHETT (R2)
5 LIAM WATERWORTH (R2) 3 v 0 LUKE BOWRY (R7)
6 CHRIS WELLS (R4) 0 v 3 CALLUM SINGLETON (R5)
7 ADAM TOMS (R7) 1 v 3 MARK LUNN (Retrialist)
8 NIALL BALMER (R1) 0 v 3 KANE WILSON-SKINNER (R3)
9 SAM REYNOLDS (Region2) 3 v 2 LUKE BARNES (R5)
10 ASHLEY ACTON (R7) 3 v 1 STEVE MARTIN (R5)
11 RYAN KILLIAN (R3) 3 v 2 RICHARD LOWTHER (R4)
12 TOM CHURCH (R4) 3 v 1 AIDEN HODGE (R6)
 

Won 1 Lost 2

1 SAM BULLER (R1) 1 v 3 AARON DAVIES (R2)
2 ANTHONY BUTTERY (R5) 3 v 0 RYAN FULLTHORPE (R5)
3 LIAM THOMAS (R6) 3 v 1 JOSH JUHASZ (R1)
4 ADAM OSBORNE (R3) 3 v 1 DARREN SMITHIES (R2)
5 JAY O'HARA (R3) 3 v 0 GAVIN WEBB (R7)
6 ALEX MATTHEWS (R5) 0 v 3 RYAN GILBERT (R2)
7 LESLIE GIBBS (R1) 3 v 2 GARRY RAYMENT (R7)
8 CALLUM PRINCE (R3) 1 v 3 STEPHEN WROE (R1)
9 RICHARD HANEY (R3) 3 v 2 TOMMY-RAY LEWIS (R4)
10 ADAM BASSOO (R7) 2 v 3 JACK GALLOWAY (R7)
11 GARETH FORD (R6) 2 v 3 MICHAEL HOPE (R7)
12 MARTIN FLANNERY (R2) 3 v 2 LUKE MILLS (R5)
 

Round 5

Won 4

1 GLEN HANNIBAL (R4) 3 v 0 CHRISTOPHER HAYWOOD (R4)
2 REECE TOWNSEND (R3) 3 v 2 DAN HARRIS (R1)
 

Won 3 Lost 1

1 BEN CLARK (R4) 2 v 3 BRADLEY SEGAL (R2)
2 SAM HIRST (R2) 3 v 2 TOM CHURCH (R4)
3 JORDAN WATSON (R1) 3 v 2 JORDAN O'CONNOR (R7)
4 IAN SMITH (R3) 1 v 3 KINGSLEY PECK (R4)
5 LIAM WATERWORTH (R2) 3 v 1 ANDREW PATCHETT (R2)
6 CALLUM SINGLETON (R5) 3 v 1 MARK LUNN (Retrialist)
7 SAM REYNOLDS (Region2) 0 v 3 KANE WILSON-SKINNER (R3)
8 ASHLEY ACTON (R7) 1 v 3 RYAN KILLIAN (R3)
 

Won 2 Lost 2

1 RYAN SMITH (R6) 2 v 3 ADAM OSBORNE (R3)
2 CRAIG ROOKER (R3) 3 v 1 STEPHEN WROE (R1)
3 LUKE BOWRY (R7) 3 v 1 RYAN GILBERT (R2)
4 ADAM TOMS (R7) 1 v 3 JACK GALLOWAY (R7)
5 LUKE BARNES (R5) 3 v 2 JAMES WILLIS (R5)
6 RICHARD LOWTHER (R4) 3 v 1 MARTIN FLANNERY (R2)
7 AARON DAVIES (R2) 3 v 0 CHRIS WYNN (R6)
8 LIAM THOMAS (R6) 1 v 3 NIALL BALMER (R1)
9 JAY O'HARA (R3) 3 v 1 STEVE MARTIN (R5)
10 LESLIE GIBBS (R1) 3 v 2 CHRIS WELLS (R4)
11 RICHARD HANEY (R3) 3 v 2 MICHAEL HOPE (R7)
12 AIDEN HODGE (R6) 3 v 0 ANTHONY BUTTERY (R5)
 

Round 6

Won 5

1 GLEN HANNIBAL (R4) 0 v 3 REECE TOWNSEND (R3)
 

Won 4 Lost 1

1 CHRISTOPHER HAYWOOD (R4) 2 v 3 RYAN KILLIAN (R3)
2 BRADLEY SEGAL (R2) 3 v 0 DAN HARRIS (R1)
3 JORDAN WATSON (R1) 3 v 2 CALLUM SINGLETON (R5)
4 KANE WILSON-SKINNER (R3) 1 v 3 KINGSLEY PECK (R4)
5 LIAM WATERWORTH (R2) 3 v 1 SAM HIRST (R2)
 

Won 3 Lost 2

1 BEN CLARK (R4) 3 v 0 JACK GALLOWAY (R7)
2 JORDAN O'CONNOR (R7) 3 v 2 IAN SMITH (R3)
3 ANDREW PATCHETT (R2) 0 v 3 NIALL BALMER (R1)
4 SAM REYNOLDS (Region2) 1 v 3 LESLIE GIBBS (R1)
5 ADAM OSBORNE (R3) 3 v 2 AIDEN HODGE (R6)
6 LUKE BOWRY (R7) 2 v 3 TOM CHURCH (R4)
7 LUKE BARNES (R5) 0 v 3 RICHARD LOWTHER (R4)
8 AARON DAVIES (R2) 1 v 3 MARK LUNN (Retrialist)
9 JAY O'HARA (R3) 3 v 1 ASHLEY ACTON (R7)
10 RICHARD HANEY (R3) 3 v 1 CRAIG ROOKER (R3)
 

Round 7

Won 5 Lost 1

1 GLEN HANNIBAL (R4) 1 v 3 LIAM WATERWORTH (R2)
2 BRADLEY SEGAL (R2) 1 v 3 JORDAN WATSON (R1)
3 KINGSLEY PECK (R4) 3 v 2 RYAN KILLIAN (R3)
 

Won 4 Lost 2

15 players go into round robin stage, five groups of three
 

Final Play-Offs

Play-Off (Won 5 Lost 2 and Five Winners from Round Robin)

1 CALLUM SINGLETON (R5) 1 v 3 KANE WILSON-SKINNER (R3)
2 SAM HIRST (R2) 3 v 2 JAY O'HARA (R3)
3 MARK LUNN (Retrialist) 1 v 3 GLEN HANNIBAL (R4)
4 BRADLEY SEGAL (R2) 1 v 3 RYAN KILLIAN (R3)
 

Play-Off for Last Two Places

1 MARK LUNN (Retrialist) 3 v 0 JAY O'HARA (R3)
2 CALLUM SINGLETON (R5) 3 v 1 BRADLEY SEGAL (R2)
 

Qualified

1REECE TOWNSEND (Region 3)
2LIAM WATERWORTH (Region 2)
3JORDAN WATSON (Region 1)
4KINGSLEY PECK (Region 4)
5KANE WILSON-SKINNER (Region 3)
6SAM HIRST (Region 2)
7GLEN HANNIBAL (Region 4)
8RYAN KILLIAN (Region 3)
9MARK LUNN (Retrialist)
10CALLUM SINGLETON (Region 5)
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.