Home Page
Home Page
Home Page
 
WORLD CHAMPIONSHIPS 2004
Junior Qualifiers
The Qualifiers

Steve Petty ....................... Jack Whelan
ROUND ONE
Joe Bryanton Norfolk 4 v 0 Bye  
Michael Barron South Yorks 4 v 0 Aaran Lawley Hants
Phil Heyworth Greater Manchester 0 v 4 Shane Owen West Midlands
Karl Sutton Suffolk 4 v 1 Lee Nelson Sussex
Frankie Fairweather Norfolk 4 v 0 Bye  
William Thomas Herefordshire 4 v 3 Dan Sidhu West Midlands
Aaron Lane Herts 3 v 4 Timothy Ripkey Norfolk
Robert Truelove Herts 4 v 0 Bye  
Shane Cavanagh Cheshire 2 v 4 Matt Mason West Midlands
Daniel Wray Norfolk 3 v 4 Jason Thrower Suffolk
Shaun Edwards Humberside 4 v 1 Craig Vincent West Midlands
Robert Butterworth Warks 4 v 2 Daryll Truelove Lancs.
Bye   0 v 4 Nigel Clarke Herts
Steve Petty Surrey 4 v 0 Bye  
Martin Griffin Herts 4 v 0 Bye  
Todd Esherwood Norfolk 4 v 0 Zuhair Yousseff London
Christopher Haywood Beds 0 v 4 Mark Jones Suffolk
Grant Massey Lancs. 4 v 0 Ross Hepburn Suffolk
Scott Surridge Worcestershire 4 v 0 Louis Clarke Dorset
Bye   0 v 4 Perry Gillett Herts
Mitchell Gunfield Essex 0 v 4 Alan Lucas Herts
Bye   0 v 4 William Bracken Norfolk
Daniel Morris West Midlands 0 v 4 Ashley Cox Bristol
Lee Bradley Notts 4 v 3 Mathew Morgan Derbys.
Bye   0 v 4 Harry Irwin Leicestershire
James Rasmussen West Midlands 4 v 0 Jamie Saczak Oxon
Thomas Foster Greater Manchester 4 v 0 Bye  
Maurice Chandler Norfolk 4 v 0 Bye  
Lewis Sealy Herts 4 v 1 Shawn Preece Herefordshire
Jamie Clarke Suffolk 3 v 4 Richard Humbage West Midlands
Luke Mills Warks 0 v 4 Jack Whelan Notts
Bye   0 v 4 James Bowery Surrey
ROUND TWO
Joe Bryanton 1 v 4 Michael Barron
Shane Owen 4 v 3 Karl Sutton
Frankie Fairweather 2 v 4 William Thomas
Timothy Ripkey 4 v 2 Robert Truelove
Matt Mason 4 v 3 Jason Thrower
Shaun Edwards 2 v 4 Robert Butterworth
Nigel Clarke 2 v 4 Steve Petty
Martin Griffin 4 v 2 Todd Esherwood
Mark Jones 4 v 3 Grant Massey
Scott Surridge 4 v 1 Perry Gillett
Alan Lucas 2 v 4 William Bracken
Ashley Cox 0 v 4 Lee Bradley
Harry Irwin 3 v 4 James Rasmussen
Thomas Foster 1 v 4 Maurice Chandler
Lewis Sealy 4 v 2 Richard Humbage
Jack Whelan 4 v 0 James Bowery
LAST 16
Michael Barron 4 v 3 Shane Owen
William Thomas 2 v 4 Timothy Ripkey
Matt Mason 4 v 1 Robert Butterworth
Steve Petty 4 v 2 Martin Griffin
Mark Jones 4 v 1 Scott Surridge
William Bracken 1 v 4 Lee Bradley
James Rasmussen 4 v 2 Maurice Chandler
Lewis Sealy 2 v 4 Jack Whelan
QUARTER FINAL
Michael Barron 5 v 2 Timothy Ripkey
Matt Mason 2 v 5 Steve Petty
Mark Jones 1 v 5 Lee Bradley
James Rasmussen 3 v 5 Jack Whelan
SEMI FINAL
Michael Barron 2 v 5 Steve Petty
Lee Bradley 4 v 5 Jack Whelan
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2017 English Pool Association. All rights reserved.