Home Page
Home Page
Home Page
 
WORLD CHAMPIONSHIPS 2004
Mens Qualifiers

Players who have given ID card numbers must show their ID picture card and current 2004 year card when registering.

A dress code is in operation. Please read your acceptance letter.

Players who do not adhere to the dress code will be required to change, and lose 1 frame for each 10 mins away from the table.

Players who are late to the table when called will lose 1 frame for each 10 minute period from the time the match is announced.

ROUND 4
FRIDAY 16th April 2004
ALL MATCHES BEST OF 9 FRAMES
1 DARREN HOPE (PETERBOROUGH) 5 v 3 CARL BUTLER (WEDNESBURY)
2 BRIAN CARROLL (BICESTER) 2 v 5 PAUL BROOKS (LONDON)
3 JAROD GRIFFITHS (STOURBRIDGE) 5 v 3 PHILIP BUFTON (IRONBRIDGE)
4 LEE BRIDGE (CHORLEY) 2 v 5 EDDIE BARKER (CHESHAM)
5 MARTIN HAZELL (DONCASTER) 5 v 3 MARK BICKERTON (DURSLEY)
6 TOM HUDSON (WORCESTER) 3 v 5 GARY McLEOD (MANSFIELD)
7 MARK SEAMAN (RUSHDEN) 5 v 1 TRISTAN CHAPLIN (HALSTEAD)
8 DEAN REEVE (GODALMING) 2 v 5 IAN KETTEL (LORDSWOOD)
9 PHIL MALLAM (CREWE) 5 v 2 NICK DAVEY (SOUTHPORT)
10 ROBERT JUDE (NOTTINGHAM) 5 v 2 NEIL RAYBONE (WILLENHALL)
11 SHAUN CALLACHER (GRANTHAM) 3 v 5 SPENCER JONES (GREAT YARMOUTH)
12 PAUL ROGERS (SHEERNESS) 3 v 5 DEL REDMOND (BURY)
13 MARTIN LAMBERT (EPSOM) 0 v 5 STEVE FORSHAW (SOUTHPORT)
14 TIM SINGH (COVENTRY) 5 v 1 DAMIAN MILNES (CHORLEY)
15 DEAN COLE (CHATHAM) 5 v 3 WAYNE BEDFORD (BRIERLEY HILL)
16 MATT HIGHWAY (WALSALL) 0 v 5 NICKY PARNELL (PETERBOROUGH)
17 PAUL DUNKEY (BRIERLEY HILL) 5 v 1 AARON LACEY (GREAT YARMOUTH)
18 KEVIN ELLIS (NORWICH) 3 v 5 PAUL DOBSON (PALFREY WALSALL)
19 ANDY BINGHAM (MANSFIELD) 0 v 5 MARTIN DAVIES (BARROW IN FURNESS)
20 DAVE JACKSON (SOUTHPORT) 3 v 5 CHRIS HINCHLIFFE (DONCASTER)
21 ROBERT TITCHNER (BRINGHAM COMMON) 5 v 0 VINCENT T LEY (SHEFFIELD)
22 ANDY COLLETT (HITCHIN) 3 v 5 MICHAEL COOKE (WOKING)
23 GARETH HIBBOTT (SOUTHPORT) 3 v 5 MATTHEW GOODALE (SPALDING)
24 PAUL SEDMAN (NEWPORT PAGNELL) 2 v 5 DANNY MILLER (STEVENAGE)
25 PHIL CULLINGFORD (IPSWICH) 3 v 5 ROB CHILTON (DUDLEY)
26 SCOTT J HIGGINS (MANSFIELD) 5 v 2 CARL CLACK (WYMONDHAM)
27 ROBERT UZZELL (WINDSOR) 2 v 5 DEAN STACY (SCUNTHORPE)
28 GRAHAM HEWLETT (WESTON SUPER MARE) 2 v 5 JAMIE KITCHEN (CHATHAM)
29 GEOFF HARRISON (WIGAN) 1 v 5 MATT COOKE (NUNEATON)
30 JOHN HINDLEY (SCUNTHORPE) 4 v 5 ADRIAN IBBOTTSON (BARNSLEY)
31 MICHAEL READER (BASINGSTOKE) 5 v 1 RUSSELL McGRADY (CHORLEY)
32 MORRAY DOLAN (COTTESMORE GREEN) 5 v 1 STEPHEN HEENAN (SOMERCOTES)
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2017 English Pool Association. All rights reserved.