Home Page
Home Page
Home Page

England Trials - 2011

ENGLAND TEAM TRIALS
Ladies Trials 2011
4 March 2011

Round 1

1 Amy Coley from (Region 3) 3 v 0 Lyn Masser from (Region 2)
2 Liesa Conlin from (Retrialists) 3 v 1 Jeanette Baptist from (Region 1)
3 Stacey Hancock from (Region 6) 2 v 3 Lisa Reynolds from (Region 5)
4 Sue Fletcher from (Region 7) 3 v 0 Hazel Miller from (Region 4)
5 Holly Cann from (Region 4) 2 v 3 Louise Sutton from (Region 7)
6 Vicky Griffith from (Region 5) 3 v 0 Kim Collins from (Region 6)
7 Anne-Louise Arkle from (Region 1) 3 v 0 0 from (Retrialists)
8 Alison Parkes from (Region 2) 3 v 1 Lorraine Fivey from (Region 3)
9 Theresa Sheridan from (Region 3) 3 v 2 Deb Farr from (Region 5)
10 Lyndsey Roberts from (Retrialists) 3 v 0 Selina Hammer from (Region 4)
11 Marie Roskilley from (Region 6) 3 v 0 Anne Taylor from (Region 7)
12 Sarah Smith from (Region 7) 0 v 3 Rebecca Shirley from (Region 6)
13 Sally-Anne Burgess from (Region 4) 0 v 3 Sonya Chapman from (Retrialists)
14 Sarah Nicklin from (Region 5) 3 v 1 Andrea Green from (Region 3)
15 Emma Wilkinson from (Region 1) 3 v 0 Lindsay Lloyd from (Region 2)
16 Tracy Graham from (Region 2) 0 v 3 Lisa MacDonald from (Region 1)
17 Sharon Wright from (Region 3) 3 v 1 Lissa Richardson from (Retrialists)
18 Kerry Griffiths from (Retrialists) 3 v 1 Leanne Wakefield from (Region 3)
19 Teresa Samuel from (Region 6) 2 v 3 Sue Pilling from (Region 2)
20 Stacey Hancock from (Region 7) 1 v 3 Lisa Wray from (Region 1)
21 Lynne Pinches from (Region 4) 2 v 3 Jo Coe from (Region 5)
22 Kerry-Ann Hunt from (Region 5) 3 v 0 Sue Osborn from (Region 4)
23 Chris Morbey from (Region 1) 2 v 3 Helen Gurd from (Region 7)
24 Christine Armitage from (Region 2) 3 v 1 Renee Mitchell from (Region 6)
25 Leanne Cragg from (Region 3) 3 v 0 Lucy Rogerson from (Region 6)
26 Julie Fane from (Retrialists) 3 v 1 Katie Henrick from (Region 7)
27 Stacey Bunney from (Region 6) 1 v 3 Rebecca Newton from (Region 1)
28 Vanessa Ledger from (Region 7) 3 v 2 Tina Bennett from (Region 2)
29 Liz Disney from (Region 4) 3 v 2 Sharon Kaur from (Region 3)
30 Becky Lewis from (Region 5) 1 v 3 Paula Smith from (Retrialists)
31 Catherine Jones from (Region 1) 3 v 0 Becky Watkins from (Region 4)
32 Julie Whitworth from (Region 2) 3 v 2 Hazel Dabrowski from (Region 5)
 

Round 2

Won 1

1 Amy Coley from (Region 3) 2 v 3 Lisa Reynolds from (Region 5)
2 Liesa Conlin from (Retrialists) 2 v 3 Sue Fletcher from (Region 7)
3 Louise Sutton from (Region 7) 0 v 3 Anne-Louise Arkle from (Region 1)
4 Vicky Griffith from (Region 5) 3 v 0 Alison Parkes from (Region 2)
5 Theresa Sheridan from (Region 3) 0 v 3 Marie Roskilley from (Region 6)
6 Lyndsey Roberts from (Retrialists) 3 v 0 Rebecca Shirley from (Region 6)
7 Sonya Chapman from (Retrialists) 3 v 2 Emma Wilkinson from (Region 1)
8 Sarah Nicklin from (Region 5) 3 v 0 Lisa MacDonald from (Region 1)
9 Sharon Wright from (Region 3) 3 v 0 Sue Pilling from (Region 2)
10 Kerry Griffiths from (Retrialists) 3 v 2 Lisa Wray from (Region 1)
11 Jo Coe from (Region 5) 3 v 2 Helen Gurd from (Region 7)
12 Kerry-Ann Hunt from (Region 5) 3 v 0 Christine Armitage from (Region 2)
13 Leanne Cragg from (Region 3) 2 v 3 Rebecca Newton from (Region 1)
14 Julie Fane from (Retrialists) 2 v 3 Vanessa Ledger from (Region 7)
15 Liz Disney from (Region 4) 3 v 2 Catherine Jones from (Region 1)
16 Paula Smith from (Retrialists) 2 v 3 Julie Whitworth from (Region 2)
 

Lost 1

17 Lyn Masser from (Region 2) 3 v 0 Stacey Hancock from (Region 6)
18 Jeanette Baptist from (Region 1) 3 v 0 Hazel Miller from (Region 4)
19 Holly Cann from (Region 4) 3 v 0 0 from (Retrialists)
20 Kim Collins from (Region 6) 0 v 3 Lorraine Fivey from (Region 3)
21 Deb Farr from (Region 5) 1 v 3 Anne Taylor from (Region 7)
22 Selina Hammer from (Region 4) 3 v 1 Sarah Smith from (Region 7)
23 Sally-Anne Burgess from (Region 4) 2 v 3 Lindsay Lloyd from (Region 2)
24 Andrea Green from (Region 3) 0 v 3 Tracy Graham from (Region 2)
25 Lissa Richardson from (Retrialists) 1 v 3 Teresa Samuel from (Region 6)
26 Leanne Wakefield from (Region 3) 3 v 1 Stacey Hancock from (Region 7)
27 Lynne Pinches from (Region 4) 3 v 2 Chris Morbey from (Region 1)
28 Sue Osborn from (Region 4) 3 v 2 Renee Mitchell from (Region 6)
29 Lucy Rogerson from (Region 6) 0 v 3 Stacey Bunney from (Region 6)
30 Katie Henrick from (Region 7) 3 v 1 Tina Bennett from (Region 2)
31 Sharon Kaur from (Region 3) 1 v 3 Becky Watkins from (Region 4)
32 Becky Lewis from (Region 5) 3 v 2 Hazel Dabrowski from (Region 5)
 

Round 3

Won 2

1 Lisa Reynolds from (Region 5) 0 v 3 Anne-Louise Arkle from (Region 1)
2 Sue Fletcher from (Region 7) 3 v 1 Vicky Griffith from (Region 5)
3 Marie Roskilley from (Region 6) 3 v 2 Sonya Chapman from (Retrialists)
4 Lyndsey Roberts from (Retrialists) 2 v 3 Sarah Nicklin from (Region 5)
5 Sharon Wright from (Region 3) 3 v 0 Jo Coe from (Region 5)
6 Kerry Griffiths from (Retrialists) v Kerry-Ann Hunt from (Region 5)
7 Rebecca Newton from (Region 1) 0 v 3 Liz Disney from (Region 4)
8 Vanessa Ledger from (Region 7) v Julie Whitworth from (Region 2)
 

Lost 2

1 Stacey Hancock from (Region 6) 3 v 0 0 from (Retrialists)
2 Hazel Miller from (Region 4) 0 v 3 Kim Collins from (Region 6)
3 Deb Farr from (Region 5) 3 v 1 Sally-Anne Burgess from (Region 4)
4 Sarah Smith from (Region 7) 1 v 3 Andrea Green from (Region 3)
5 Lissa Richardson from (Retrialists) 3 v 2 Chris Morbey from (Region 1)
6 Stacey Hancock from (Region 7) 3 v 0 Renee Mitchell from (Region 6)
7 Lucy Rogerson from (Region 6) 2 v 3 Sharon Kaur from (Region 3)
8 Tina Bennett from (Region 2) 0 v 3 Hazel Dabrowski from (Region 5)
 

Won 1 Lost 1

1 Amy Coley from (Region 3) 3 v 2 Teresa Samuel from (Region 6)
2 Liesa Conlin from (Retrialists) 3 v 0 Leanne Wakefield from (Region 3)
3 Louise Sutton from (Region 7) 1 v 3 Lynne Pinches from (Region 4)
4 Alison Parkes from (Region 2) 3 v 1 Sue Osborn from (Region 4)
5 Theresa Sheridan from (Region 3) 3 v 1 Stacey Bunney from (Region 6)
6 Rebecca Shirley from (Region 6) 2 v 3 Katie Henrick from (Region 7)
7 Emma Wilkinson from (Region 1) 3 v 1 Becky Watkins from (Region 4)
8 Lisa MacDonald from (Region 1) 3 v 1 Becky Lewis from (Region 5)
9 Sue Pilling from (Region 2) 3 v 0 Lyn Masser from (Region 2)
10 Lisa Wray from (Region 1) 0 v 3 Jeanette Baptist from (Region 1)
11 Helen Gurd from (Region 7) 3 v 1 Holly Cann from (Region 4)
12 Christine Armitage from (Region 2) 1 v 3 Lorraine Fivey from (Region 3)
13 Leanne Cragg from (Region 3) 3 v 1 Anne Taylor from (Region 7)
14 Julie Fane from (Retrialists) 0 v 3 Selina Hammer from (Region 4)
15 Catherine Jones from (Region 1) 1 v 3 Lindsay Lloyd from (Region 2)
16 Paula Smith from (Retrialists) 1 v 3 Tracy Graham from (Region 2)

Round 4

Won 3

1 Anne-Louise Arkle from (Region 1) 3 v 2 Marie Roskilley from (Region 6)
2 Sue Fletcher from (Region 7) 2 v 3 Sarah Nicklin from (Region 5)
3 Sharon Wright from (Region 3) 3 v 1 Liz Disney from (Region 4)
4 Kerry-Ann Hunt from (Region 5) 3 v 2 Vanessa Ledger from (Region 7)
 

Won 2 Lost 1

1 Lisa Reynolds from (Region 5) 0 v 3 Katie Henrick from (Region 7)
2 Sonya Chapman from (Retrialists) 2 v 3 Lisa MacDonald from (Region 1)
3 Jo Coe from (Region 5) 3 v 1 Jeanette Baptist from (Region 1)
4 Rebecca Newton from (Region 1) 0 v 3 Lorraine Fivey from (Region 3)
5 Amy Coley from (Region 3) 3 v 0 Selina Hammer from (Region 4)
6 Lynne Pinches from (Region 4) 3 v 0 Tracy Graham from (Region 2)
7 Theresa Sheridan from (Region 3) 0 v 3 Vicky Griffith from (Region 5)
8 Emma Wilkinson from (Region 1) 3 v 2 Lyndsey Roberts from (Retrialists)
9 Sue Pilling from (Region 2) 2 v 3 Kerry Griffiths from (Retrialists)
10 Helen Gurd from (Region 7) 2 v 3 Julie Whitworth from (Region 2)
11 Leanne Cragg from (Region 3) 0 v 3 Liesa Conlin from (Retrialists)
12 Lindsay Lloyd from (Region 2) 3 v 1 Alison Parkes from (Region 2)
 

Won 1 Lost 2

1 Stacey Hancock from (Region 6) 2 v 3 Rebecca Shirley from (Region 6)
2 Deb Farr from (Region 5) 3 v 1 Becky Lewis from (Region 5)
3 Lissa Richardson from (Retrialists) 1 v 3 Lisa Wray from (Region 1)
4 Sharon Kaur from (Region 3) 2 v 3 Christine Armitage from (Region 2)
5 Teresa Samuel from (Region 6) 3 v 1 Julie Fane from (Retrialists)
6 Louise Sutton from (Region 7) 1 v 3 Paula Smith from (Retrialists)
7 Stacey Bunney from (Region 6) 3 v 2 Kim Collins from (Region 6)
8 Becky Watkins from (Region 4) 0 v 3 Andrea Green from (Region 3)
9 Lyn Masser from (Region 2) 0 v 3 Stacey Hancock from (Region 7)
10 Holly Cann from (Region 4) 0 v 3 Hazel Dabrowski from (Region 5)
11 Anne Taylor from (Region 7) 0 v 3 Leanne Wakefield from (Region 3)
12 Catherine Jones from (Region 1) 3 v 1 Sue Osborn from (Region 4)
 

Round 5

Won 4

1 Anne-Louise Arkle from (Region 1) 0 v 3 Sharon Wright from (Region 3)
2 Sarah Nicklin from (Region 5) 3 v 2 Kerry-Ann Hunt from (Region 5)
 

Won 3 Lost 1

1 Marie Roskilley from (Region 6) 3 v 0 Liz Disney from (Region 4)
2 Sue Fletcher from (Region 7) 1 v 3 Lindsay Lloyd from (Region 2)
3 Katie Henrick from (Region 7) 3 v 2 Vanessa Ledger from (Region 7)
4 Lisa MacDonald from (Region 1) 3 v 0 Jo Coe from (Region 5)
5 Amy Coley from (Region 3) 3 v 0 Lorraine Fivey from (Region 3)
6 Lynne Pinches from (Region 4) 3 v 1 Vicky Griffith from (Region 5)
7 Kerry Griffiths from (Retrialists) 0 v 3 Emma Wilkinson from (Region 1)
8 Julie Whitworth from (Region 2) 2 v 3 Liesa Conlin from (Retrialists)
 

Won 2 Lost 2

1 Lisa Reynolds from (Region 5) 1 v 3 Christine Armitage from (Region 2)
2 Jeanette Baptist from (Region 1) 2 v 3 Andrea Green from (Region 3)
3 Selina Hammer from (Region 4) 0 v 3 Paula Smith from (Retrialists)
4 Theresa Sheridan from (Region 3) 2 v 3 Hazel Dabrowski from (Region 5)
5 Sue Pilling from (Region 2) 0 v 3 Sonya Chapman from (Retrialists)
6 Leanne Cragg from (Region 3) 3 v 0 Catherine Jones from (Region 1)
7 Rebecca Shirley from (Region 6) 2 v 3 Rebecca Newton from (Region 1)
8 Lisa Wray from (Region 1) 1 v 3 Lyndsey Roberts from (Retrialists)
9 Teresa Samuel from (Region 6) 3 v 2 Helen Gurd from (Region 7)
10 Stacey Bunney from (Region 6) 2 v 3 Tracy Graham from (Region 2)
11 Stacey Hancock from (Region 7) 3 v 1 Alison Parkes from (Region 2)
12 Leanne Wakefield from (Region 3) 1 v 3 Deb Farr from (Region 5)
 

Round 6

Won 5

1 Sharon Wright from (Region 3) 0 v 3 Sarah Nicklin from (Region 5)
 

Won 4 Lost 1

1 Anne-Louise Arkle from (Region 1) v Liesa Conlin from (Retrialists)
2 Marie Roskilley from (Region 6) 1 v 3 Kerry-Ann Hunt from (Region 5)
3 Katie Henrick from (Region 7) 3 v 0 Lynne Pinches from (Region 4)
4 Emma Wilkinson from (Region 1) 3 v 0 Lisa MacDonald from (Region 1)
5 Amy Coley from (Region 3) 2 v 3 Lindsay Lloyd from (Region 2)
 

Won 3 Lost 2

1 Liz Disney from (Region 4) 2 v 3 Hazel Dabrowski from (Region 5)
2 Vanessa Ledger from (Region 7) 3 v 1 Jo Coe from (Region 5)
3 Lorraine Fivey from (Region 3) 2 v 3 Lyndsey Roberts from (Retrialists)
4 Kerry Griffiths from (Retrialists) 3 v 2 Tracy Graham from (Region 2)
5 Christine Armitage from (Region 2) 2 v 3 Deb Farr from (Region 5)
6 Paula Smith from (Retrialists) 3 v 2 Sue Fletcher from (Region 7)
7 Sonya Chapman from (Retrialists) 1 v 3 Leanne Cragg from (Region 3)
8 Rebecca Newton from (Region 1) 1 v 3 Vicky Griffith from (Region 5)
9 Teresa Samuel from (Region 6) 3 v 0 Julie Whitworth from (Region 2)
10 Stacey Hancock from (Region 7) 3 v 0 Andrea Green from (Region 3)
 

Round 7

Won 5 Lost 1

1 Sharon Wright from (Region 3) 3 v 2 Kerry-Ann Hunt from (Region 5)
2 Lindsay Lloyd from (Region 2) 1 v 3 Katie Henrick from (Region 7)
3 Emma Wilkinson from (Region 1) 3 v 0 Anne-Louise Arkle from (Region 1)
 

Won 4 Lost 2

15 players go into round robin stage, five groups of three
 

Final Play-Offs

Play-Off (Won 5 Lost 2 and Five Winners Round Robin)

1 Lisa Macdonald from (Region 1) 1 v 3 Teresa Samual from (Region 6)
2 Lindsay Lloyd from (Region 2) 3 v 1 Vicki Griffith from (Region 5)
3 Leanne Crag from (Region 3) 3 v 2 Anne-Louise Arkle from (Region 1)
4 Liesa Conlin from (Region 7) 1 v 3 Kerry-Ann Hunt from (Region 5)
 

Qualified

1 Sarah Nicklin from (Region 5)
2 Sharon Wright from (Region 3)
3 Katie Henrick from (Region 7)
4 Emma Wilkinson from (Region 1)
5 Teresa Samual from (Region 6)
6 Lindsay Lloyd from (Region 2)
7 Leanne Crag from (Region 3)
8 Kerry-Ann Hunt from (Region 5)

 

WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2017 English Pool Association. All rights reserved.