Home Page
Home Page
Home Page

England Trials - 2013

ENGLAND TEAM TRIALS
Ladies Trials 2013
1 March 2013

Round 1

1 Sarah Nicklin from (Region 3) 3 v 0 Paula Smith from (Region 8)
2 Kirsty Michison from (Region 1) 0 v 3 Michelle Brown from (Region 8)
3 Teresa Samuel from (Region 6) 3 v 2 Teresa Sheridan from (Region 8)
4 Stacey Hancock from (Region 7) 3 v 1 Emma Senior from (Region 8)
5 Sue Osborn from (Region 4) 3 v 1 Jeanette Baptist from (Region 8)
6 Tina Allton from (Region 5) 3 v 2 Melanie Fernandez from (Region 8)
7 Rena Marsden from (Region 1) 3 v 0 0 from (Retrialists)
8 Alison Parkes from (Region 2) 3 v 0 0 from (Region 3)
9 Kirsty Sheppard from (Region 3) 3 v 1 Jo Coulson from (Region 5)
10 Liesa Conlin from (Retrialists) 0 v 3 Lucie Allen from (Region 4)
11 Sarah Wait from (Region 6) 3 v 1 Julie Hitchen from (Region 7)
12 Karen Riches from (Region 7) 3 v 1 Deborah Chudley from (Region 6)
13 Sally Anne Burgess from (Region 4) 2 v 3 Sarah Cox from (Region 5)
14 Michaela Lester from (Region 5) 3 v 2 Jenny Wilding from (Region 3)
15 Kate Wringe from (Region 1) 3 v 0 Christine Armitage from (Region 2)
16 Michelle Southern from (Region 2) 0 v 3 Lisa MacDonald from (Region 1)
17 Leanne Cragg from (Region 3) 3 v 2 Julie Mackintosh from (Region 8)
18 Liz Disney from (Retrialists) 3 v 1 Hayley Lundberg from (Region 3)
19 Stacey Hancock from (Region 6) 0 v 3 Tina Bennett from (Region 2)
20 Aimee Firkins from (Region 7) 3 v 2 Dawn Paylor from (Region 1)
21 Lynne Pinches from (Region 4) 3 v 1 Sarah Brackley from (Region 5)
22 Hazel Dabrowski from (Region 5) 3 v 2 Hazel Miller from (Region 4)
23 Lindsey Rigg from (Region 1) 2 v 2 Heather Hounsome from (Region 7)
24 Joanne Taylor from (Region 2) 2 v 3 Sophie Gibbs from (Region 6)
25 Nicola Comrie from (Region 3) 3 v 0 Carol Stephens from (Region 6)
26 Sue Fletcher from (Retrialists) 2 v 3 Claire Dormer from (Region 7)
27 Michelle Grundy from (Region 6) 3 v 1 Cheryl Quinn from (Region 1)
28 Jan Spinner from (Region 7) 3 v 0 Jane Mitchell from (Region 2)
29 Teresa Scott from (Region 4) 3 v 0 Lisa Fryer from (Region 3)
30 Lisa Hanley from (Region 5) 1 v 3 Sharon Lunn from (Retrialists)
31 Anne-Louise Arkle from (Region 1) 3 v 0 Julie Gaul from (Region 4)
32 Tracy Graham from (Region 2) 1 v 3 Dawn Zimbalatti from (Region 5)
 

Round 2

Won 1

1 Sarah Nicklin from (Region 3) 3 v 1 Teresa Samuel from (Region 6)
2 Michelle Brown from (Region 8) 3 v 2 Stacey Hancock from (Region 7)
3 Sue Osborn from (Region 4) 3 v 0 Rena Marsden from (Region 1)
4 Tina Allton from (Region 5) 3 v 1 Alison Parkes from (Region 2)
5 Kirsty Sheppard from (Region 3) 1 v 3 Sarah Wait from (Region 6)
6 Lucie Allen from (Region 4) 1 v 3 Karen Riches from (Region 7)
7 Sarah Cox from (Region 5) 2 v 3 Kate Wringe from (Region 1)
8 Michaela Lester from (Region 5) 3 v 1 Lisa MacDonald from (Region 1)
9 Leanne Cragg from (Region 3) 3 v 0 Tina Bennett from (Region 2)
10 Liz Disney from (Retrialists) 3 v 2 Aimee Firkins from (Region 7)
11 Lynne Pinches from (Region 4) 3 v 1 Heather Hounsome from (Region 7)
12 Hazel Dabrowski from (Region 5) 0 v 3 Sophie Gibbs from (Region 6)
13 Nicola Comrie from (Region 3) 2 v 3 Michelle Grundy from (Region 6)
14 Claire Dormer from (Region 7) 1 v 3 Jan Spinner from (Region 7)
15 Teresa Scott from (Region 4) 1 v 3 Anne-Louise Arkle from (Region 1)
16 Sharon Lunn from (Retrialists) 3 v 1 Dawn Zimbalatti from (Region 5)
 

Lost 1

17 Paula Smith from (Region 8) 1 v 3 Teresa Sheridan from (Region 8)
18 Kirsty Michison from (Region 1) 0 v 3 Emma Senior from (Region 8)
19 Jeanette Baptist from (Region 8) 3 v 0 0 from (Retrialists)
20 Melanie Fernandez from (Region 8) 3 v 1 0 from (Region 3)
21 Jo Coulson from (Region 5) 3 v 2 Julie Hitchen from (Region 7)
22 Liesa Conlin from (Retrialists) 3 v 0 Deborah Chudley from (Region 6)
23 Sally Anne Burgess from (Region 4) 3 v 1 Christine Armitage from (Region 2)
24 Jenny Wilding from (Region 3) 0 v 3 Michelle Southern from (Region 2)
25 Julie Mackintosh from (Region 8) 2 v 3 Stacey Hancock from (Region 6)
26 Hayley Lundberg from (Region 3) 0 v 3 Dawn Paylor from (Region 1)
27 Sarah Brackley from (Region 5) 1 v 3 Lindsey Rigg from (Region 1)
28 Hazel Miller from (Region 4) 2 v 3 Joanne Taylor from (Region 2)
29 Carol Stephens from (Region 6) 3 v 0 Cheryl Quinn from (Region 1)
30 Sue Fletcher from (Retrialists) 3 v 2 Jane Mitchell from (Region 2)
31 Lisa Fryer from (Region 3) 0 v 3 Julie Gaul from (Region 4)
32 Lisa Hanley from (Region 5) 0 v 3 Tracy Graham from (Region 2)
 

Round 3

Won 2

1 Sarah Nicklin from (Region 3) 3 v 1 Sue Osborn from (Region 4)
2 Michelle Brown from (Region 8) 2 v 3 Tina Allton from (Region 5)
3 Sarah Wait from (Region 6) 1 v 3 Kate Wringe from (Region 1)
4 Karen Riches from (Region 7) 2 v 3 Michaela Lester from (Region 5)
5 Leanne Cragg from (Region 3) 3 v 1 Lynne Pinches from (Region 4)
6 Liz Disney from (Retrialists) 2 v 3 Sophie Gibbs from (Region 6)
7 Michelle Grundy from (Region 6) 2 v 3 Anne-Louise Arkle from (Region 1)
8 Jan Spinner from (Region 7) 0 v 3 Sharon Lunn from (Retrialists)
 

Lost 2

1 Paula Smith from (Region 8) 3 v 0 0 from (Retrialists)
2 Kirsty Michison from (Region 1) 3 v 0 0 from (Region 3)
3 Julie Hitchen from (Region 7) 1 v 3 Christine Armitage from (Region 2)
4 Deborah Chudley from (Region 6) 1 v 3 Jenny Wilding from (Region 3)
5 Julie Mackintosh from (Region 8) 3 v 0 Sarah Brackley from (Region 5)
6 Hayley Lundberg from (Region 3) 3 v 1 Hazel Miller from (Region 4)
7 Cheryl Quinn from (Region 1) 0 v 3 Lisa Fryer from (Region 3)
8 Jane Mitchell from (Region 2) 3 v 0 Lisa Hanley from (Region 5)
 

Won 1 Lost 1

1 Teresa Samuel from (Region 6) 1 v 3 Stacey Hancock from (Region 6)
2 Stacey Hancock from (Region 7) 0 v 3 Dawn Paylor from (Region 1)
3 Rena Marsden from (Region 1) 1 v 3 Lindsey Rigg from (Region 1)
4 Alison Parkes from (Region 2) 3 v 1 Joanne Taylor from (Region 2)
5 Kirsty Sheppard from (Region 3) 3 v 2 Carol Stephens from (Region 6)
6 Lucie Allen from (Region 4) 3 v 2 Sue Fletcher from (Retrialists)
7 Sarah Cox from (Region 5) 3 v 1 Julie Gaul from (Region 4)
8 Lisa MacDonald from (Region 1) 3 v 2 Tracy Graham from (Region 2)
9 Tina Bennett from (Region 2) 3 v 2 Teresa Sheridan from (Region 8)
10 Aimee Firkins from (Region 7) 0 v 3 Emma Senior from (Region 8)
11 Heather Hounsome from (Region 7) 1 v 3 Jeanette Baptist from (Region 8)
12 Hazel Dabrowski from (Region 5) 0 v 3 Melanie Fernandez from (Region 8)
13 Nicola Comrie from (Region 3) 3 v 2 Jo Coulson from (Region 5)
14 Claire Dormer from (Region 7) 0 v 3 Liesa Conlin from (Retrialists)
15 Teresa Scott from (Region 4) 1 v 3 Sally Anne Burgess from (Region 4)
16 Dawn Zimbalatti from (Region 5) 3 v 1 Michelle Southern from (Region 2)

Round 4

Won 3

1 Sarah Nicklin from (Region 3) 3 v 1 Kate Wringe from (Region 1)
2 Tina Allton from (Region 5) 1 v 3 Michaela Lester from (Region 5)
3 Leanne Cragg from (Region 3) 2 v 3 Anne-Louise Arkle from (Region 1)
4 Sophie Gibbs from (Region 6) 3 v 2 Sharon Lunn from (Retrialists)
 

Won 2 Lost 1

1 Sue Osborn from (Region 4) 0 v 3 Lucie Allen from (Region 4)
2 Sarah Wait from (Region 6) 3 v 0 Lisa MacDonald from (Region 1)
3 Lynne Pinches from (Region 4) 1 v 3 Emma Senior from (Region 8)
4 Michelle Grundy from (Region 6) 3 v 2 Melanie Fernandez from (Region 8)
5 Stacey Hancock from (Region 6) 1 v 3 Liesa Conlin from (Retrialists)
6 Lindsey Rigg from (Region 1) 3 v 0 Dawn Zimbalatti from (Region 5)
7 Kirsty Sheppard from (Region 3) 1 v 3 Michelle Brown from (Region 8)
8 Sarah Cox from (Region 5) 2 v 3 Karen Riches from (Region 7)
9 Tina Bennett from (Region 2) 1 v 3 Liz Disney from (Retrialists)
10 Jeanette Baptist from (Region 8) 3 v 0 Jan Spinner from (Region 7)
11 Nicola Comrie from (Region 3) 3 v 2 Dawn Paylor from (Region 1)
12 Sally Anne Burgess from (Region 4) 3 v 1 Alison Parkes from (Region 2)
 

Won 1 Lost 2

1 Paula Smith from (Region 8) 1 v 3 Sue Fletcher from (Retrialists)
2 Christine Armitage from (Region 2) 0 v 3 Tracy Graham from (Region 2)
3 Julie Mackintosh from (Region 8) 2 v 3 Aimee Firkins from (Region 7)
4 Lisa Fryer from (Region 3) 3 v 1 Hazel Dabrowski from (Region 5)
5 Teresa Samuel from (Region 6) 3 v 0 Claire Dormer from (Region 7)
6 Rena Marsden from (Region 1) 3 v 1 Michelle Southern from (Region 2)
7 Carol Stephens from (Region 6) 3 v 2 Kirsty Michison from (Region 1)
8 Julie Gaul from (Region 4) 2 v 3 Jenny Wilding from (Region 3)
9 Teresa Sheridan from (Region 8) 3 v 1 Hayley Lundberg from (Region 3)
10 Heather Hounsome from (Region 7) 3 v 0 Jane Mitchell from (Region 2)
11 Jo Coulson from (Region 5) 1 v 3 Stacey Hancock from (Region 7)
12 Teresa Scott from (Region 4) 3 v 2 Joanne Taylor from (Region 2)
 

Round 5

Won 4

1 Sarah Nicklin from (Region 3) 1 v 3 Anne-Louise Arkle from (Region 1)
2 Michaela Lester from (Region 5) 3 v 1 Sophie Gibbs from (Region 6)
 

Won 3 Lost 1

1 Kate Wringe from (Region 1) 1 v 3 Karen Riches from (Region 7)
2 Tina Allton from (Region 5) 3 v 1 Sally Anne Burgess from (Region 4)
3 Lucie Allen from (Region 4) 3 v 0 Emma Senior from (Region 8)
4 Sarah Wait from (Region 6) 1 v 3 Sharon Lunn from (Retrialists)
5 Liesa Conlin from (Retrialists) 1 v 3 Michelle Brown from (Region 8)
6 Lindsey Rigg from (Region 1) 1 v 3 Michelle Grundy from (Region 6)
7 Liz Disney from (Retrialists) 2 v 3 Nicola Comrie from (Region 3)
8 Jeanette Baptist from (Region 8) 3 v 1 Leanne Cragg from (Region 3)
 

Won 2 Lost 2

1 Sue Osborn from (Region 4) 3 v 0 Lisa Fryer from (Region 3)
2 Lynne Pinches from (Region 4) 3 v 0 Jenny Wilding from (Region 3)
3 Stacey Hancock from (Region 6) 3 v 2 Rena Marsden from (Region 1)
4 Kirsty Sheppard from (Region 3) 3 v 0 Heather Hounsome from (Region 7)
5 Tina Bennett from (Region 2) 3 v 2 Lisa MacDonald from (Region 1)
6 Dawn Paylor from (Region 1) 3 v 1 Teresa Scott from (Region 4)
7 Sue Fletcher from (Retrialists) 3 v 1 Melanie Fernandez from (Region 8)
8 Aimee Firkins from (Region 7) 3 v 0 Sarah Cox from (Region 5)
9 Teresa Samuel from (Region 6) 3 v 1 Jan Spinner from (Region 7)
10 Carol Stephens from (Region 6) 3 v 1 Dawn Zimbalatti from (Region 5)
11 Teresa Sheridan from (Region 8) 3 v 2 Alison Parkes from (Region 2)
12 Stacey Hancock from (Region 7) 3 v 1 Tracy Graham from (Region 2)
 

Round 6

Won 5

1 Anne-Louise Arkle from (Region 1) 3 v 1 Michaela Lester from (Region 5)
 

Won 4 Lost 1

1 Sarah Nicklin from (Region 3) 3 v 0 Jeanette Baptist from (Region 8)
2 Karen Riches from (Region 7) 0 v 3 Sophie Gibbs from (Region 6)
3 Lucie Allen from (Region 4) 1 v 3 Michelle Grundy from (Region 6)
4 Tina Allton from (Region 5) 3 v 0 Sharon Lunn from (Retrialists)
5 Michelle Brown from (Region 8) 2 v 3 Nicola Comrie from (Region 3)
 

Won 3 Lost 2

1 Kate Wringe from (Region 1) 3 v 0 Kirsty Sheppard from (Region 3)
2 Emma Senior from (Region 8) 3 v 0 Sarah Wait from (Region 6)
3 Liesa Conlin from (Retrialists) 2 v 3 Aimee Firkins from (Region 7)
4 Liz Disney from (Retrialists) 0 v 3 Carol Stephens from (Region 6)
5 Sue Osborn from (Region 4) 3 v 1 Stacey Hancock from (Region 7)
6 Stacey Hancock from (Region 6) 3 v 0 Sally Anne Burgess from (Region 4)
7 Tina Bennett from (Region 2) 3 v 0 Dawn Paylor from (Region 1)
8 Sue Fletcher from (Retrialists) 3 v 2 Lindsey Rigg from (Region 1)
9 Teresa Samuel from (Region 6) 3 v 1 Leanne Cragg from (Region 3)
10 Teresa Sheridan from (Region 8) 3 v 0 Lynne Pinches from (Region 4)
 

Round 7

Won 5 Lost 1

1 Michaela Lester from (Region 5) 3 v 2 Michelle Grundy from (Region 6)
2 Nicola Comrie from (Region 3) 3 v 2 Sophie Gibbs from (Region 6)
3 Tina Allton from (Region 5) 2 v 3 Sarah Nicklin from (Region 3)
 

Won 4 Lost 2

15 players go into round robin stage, five groups of three
 

Final Play-Offs

Play-Off (Won 5 Lost 2 and Five Winners Round Robin)

1 Sharon Lunn from (Retrialists) 3 v 2 Kate Wringe from (Region 1)
2 Sophie Gibbs from (Region 6) 0 v 3 Emma Senior from (Region 8)
3 Sue Fletcher from (Retrialists) 2 v 3 Tina Allton from (Region 5)
4 Sue Osborn from (Region 4) 3 v 2 Michelle Grundy from (Region 6)
 

Qualified

1 Anne-Louise Arkle from (Region 1)
2 Michaela Lester from (Region 5)
3 Nicola Comrie from (Region 3)
4 Sarah Nicklin from (Region 3)
5 Sharon Lunn from (Retrialists)
6 Emma Senior from (Region 8)
7 Tina Allton from (Region 5)
8 Sue Osborn from (Region 4)

 

WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.