Home Page
Home Page
Home Page

Interleague KO 2011

Group 1 P W D F A Pts      
Trent Trophies A 2 2 0 24 8 4 Trent Trophies A 14-4 Mid-Sussex A
N.C.P.L.E. A 2 1 0 14 18 2 N.C.P.L.E. A 10-8 Mid-Sussex A
Mid-Sussex A 2 0 0 12 24 0 Trent Trophies A 10-4 N.C.P.L.E. A
Group 2 P W D F A Pts      
Gainsborough 2 1 1 20 13 3 Clitheroe 7-11 Gainsborough
Hinckley United 2 1 0 16 17 2 Hinckley United 10-8 Clitheroe
Clitheroe 2 0 0 15 21 0 Gainsborough 9-6 Hinckley United
Group 3 P W D F A Pts      
Dunstable S.C. A 2 2 0 22 10 4 Ipswich C 10-8 N.East Norfolk P.L.
Ipswich C 2 1 0 14 18 2 Dunstable S.C. A 12-6 N.East Norfolk P.L.
N.East Norfolk P.L. 2 0 0 14 22 0 Ipswich C 4-10 Dunstable S.C. A
Group 4 P W D F A Pts      
Weston Bee'S 2 2 0 21 15 4 Stowmarket 6-12 Waterloo 2
Waterloo 2 2 1 0 20 16 2 Weston Bee'S 11-7 Stowmarket
Stowmarket 2 0 0 13 23 0 Waterloo 2 8-10 Weston Bee'S
Group 5 P W D F A Pts      
Witney Snooker 2 2 1 1 19 11 3 Witney Snooker 2 10-8 Rugby Rileys
Rugby Rileys 2 1 0 21 15 2 Central Cars 5-13 Rugby Rileys
Central Cars 2 0 0 8 22 0 Witney Snooker 2 9-3 Central Cars
Group 6 P W D F A Pts      
P.J'S Stourbridge 2 1 1 22 7 3 Weston Allstars 10-8 Lowestoft Town
Weston Allstars 2 1 0 12 17 2 P.J'S Stourbridge 13-5 Lowestoft Town
Lowestoft Town 2 0 0 13 23 0 Weston Allstars 2-9 P.J'S Stourbridge
Group 7 P W D F A Pts      
D.Cue Craft 2 1 1 22 8 3 Canterbury A 5-13 D.Cue Craft
Leeds Legends 2 1 0 15 15 2 Leeds Legends 12-6 Canterbury A
Canterbury A 2 0 0 11 25 0 D.Cue Craft 9-3 Leeds Legends
Group 8 P W D F A Pts      
Maidenhead Elite 2 2 0 21 14 4 Maidenhead Elite 11-7 Riddings
Lye & Stourbridge 2 1 0 19 16 2 Lye & Stourbridge 12-6 Riddings
Riddings 2 0 0 13 23 0 Maidenhead Elite 10-7 Lye & Stourbridge
Group 9 P W D F A Pts      
Nuneaton A 2 1 1 21 11 3 Nuneaton A 12-6 Redditch B
Redditch B 2 0 1 15 21 1 C.O.B.H.P.L. B 9-9 Redditch B
C.O.B.H.P.L. B 2 0 1 14 18 1 Nuneaton A 9-5 C.O.B.H.P.L. B
Group 10 P W D F A Pts      
Meltis Club 2 1 1 22 14 3 Afford 5-13 Meltis Club
Midland Railway 2 1 1 21 15 3 Midland Railway 12-6 Afford
Afford 2 0 0 11 25 0 Meltis Club 9-9 Midland Railway
Group 11 P W D F A Pts      
Normans Elite 2 1 1 19 14 3 Normans Elite 10-8 Preston South
Preston South 2 1 0 20 16 2 Romney Marsh A 6-12 Preston South
Romney Marsh A 2 0 0 12 21 0 Normans Elite 9-6 Romney Marsh A
Group 12 P W D F A Pts      
Wolverhampton Wed 2 2 0 24 11 4 Northwich B 4-14 Wolverhampton Wed
Lord Nelson A 2 1 0 22 13 2 Lord Nelson A 15-3 Northwich B
Northwich B 2 0 0 7 29 0 Wolverhampton Wed 10-7 Lord Nelson A
Group 13 P W D F A Pts      
Surrey Warriors 2 1 1 20 14 3 Surrey Warriors 11-7 South Norfolk
Worthing L.A. 2 1 0 17 17 2 Worthing L.A. 10-8 South Norfolk
South Norfolk 2 0 0 15 21 0 Surrey Warriors 9-7 Worthing L.A.
Group 14 P W D F A Pts      
C.O.B.H.P.L. A 2 1 1 19 17 3 Cannock Chase 10-8 Walsall
Cannock Chase 2 1 0 18 18 2 C.O.B.H.P.L. A 9-9 Walsall
Walsall 2 0 1 17 19 1 Cannock Chase 8-10 C.O.B.H.P.L. A
Group 15 P W D F A Pts      
City Of Leicester 2 1 0 20 4 2 Notts Supreme 4-14 City Of Leicester
Notts Supreme 2 1 0 16 20 2 Dunstable S.C. C 6-12 Notts Supreme
Dunstable S.C. C 2 0 0 6 18 0 City Of Leicester 6-0 Dunstable S.C. C
Group 16 P W D F A Pts      
Waterloo 2 1 1 22 6 3 Bracknell & Ascot B 5-13 Waterloo
Kiddy Corn Exchange 2 1 0 13 15 2 Kiddy Corn Exchange 12-6 Bracknell & Ascot B
Bracknell & Ascot B 2 0 0 11 25 0 Waterloo 9-1 Kiddy Corn Exchange
Group 17 P W D F A Pts      
Dawley 2 2 0 22 14 4 Norwich A 12-6 Belle Vue Patriots
Norwich A 2 1 0 20 16 2 Dawley 12-6 Belle Vue Patriots
Belle Vue Patriots 2 0 0 12 24 0 Norwich A 8-10 Dawley
Group 18 P W D F A Pts      
Colchester 2 1 1 22 11 3 Waterloo 3 7-11 East Herts
East Herts 2 1 0 17 16 2 Colchester 13-5 Waterloo 3
Waterloo 3 2 0 0 12 24 0 East Herts 6-9 Colchester
Group 19 P W D F A Pts      
Wigan 2 1 0 19 17 2 Diss Wizards 7-11 Wigan
Reds 1 2 1 0 18 18 2 Reds 1 8-10 Diss Wizards
Diss Wizards 2 1 0 17 19 2 Wigan 8-10 Reds 1
Group 20 P W D F A Pts      
Milton Keynes A 2 1 0 20 13 2 Reigate A 6-12 Milton Keynes A
Reigate A 2 1 0 16 20 2 Luton Lions 8-10 Reigate A
Luton Lions 2 0 0 15 18 0 Milton Keynes A 8-7 Luton Lions
Group 21 P W D F A Pts      
C.L.H.P.L. A 2 2 0 24 8 4 Dawley B 4-14 C.L.H.P.L. A
Bracknell & Ascot A 2 1 0 15 17 2 Bracknell & Ascot A 11-7 Dawley B
Dawley B 2 0 0 11 25 0 C.L.H.P.L. A 10-4 Bracknell & Ascot A
Group 22 P W D F A Pts      
Liverleague 2 1 1 19 10 3 Horseshoe 9-9 Liverleague
S.L.K.P.A. 2 1 0 11 18 2 S.L.K.P.A. 10-8 Horseshoe
Horseshoe 2 0 1 17 19 1 Liverleague 10-1 S.L.K.P.A.
Group 23 P W D F A Pts      
Sun Valley 2 1 1 20 14 3 Sun Valley 11-7 H.& District A
Long Eaton 2 1 0 17 17 2 Long Eaton 10-8 H.& District A
H.& District A 2 0 0 15 21 0 Sun Valley 9-7 Long Eaton
Group 24 P W D F A Pts      
Nottingham A 2 1 1 23 9 3 N.E.P.L. 12-6 Ilkeston United
N.E.P.L. 2 1 0 17 15 2 Nottingham A 14-4 Ilkeston United
Ilkeston United 2 0 0 10 26 0 N.E.P.L. 5-9 Nottingham A
Group 25 P W D F A Pts      
Rochester 2 2 0 21 10 4 Littlehampton A 11-7 Kettering Town
Littlehampton A 2 1 0 14 17 2 Rochester 11-7 Kettering Town
Kettering Town 2 0 0 14 22 0 Littlehampton A 3-10 Rochester
Group 26 P W D F A Pts      
Frank Smith 2 1 1 25 5 3 Frank Smith 16-2 C.Charity
Braintree A 2 1 0 14 16 2 Braintree A 11-7 C.Charity
C.Charity 2 0 0 9 27 0 Frank Smith 9-3 Braintree A
Group 27 P W D F A Pts      
Ipswich A 2 1 1 22 14 3 Ipswich A 9-9 Tolworth
Tolworth 2 1 1 21 15 3 Afford Plaza 6-12 Tolworth
Afford Plaza 2 0 0 11 25 0 Ipswich A 13-5 Afford Plaza
Group 28 P W D F A Pts      
Battersea A 2 1 1 19 16 3 Taunton Gardeners 9-9 East Leeds
East Leeds 2 0 2 18 18 2 Battersea A 9-9 East Leeds
Taunton Gardeners 2 0 1 16 19 1 Taunton Gardeners 7-10 Battersea A
Group 29 P W D F A Pts      
Chesterfield 2 1 1 19 17 3 Leicester Lions 8-10 Chesterfield
Leicester Lions 2 1 0 18 18 2 Portsmouth Shearer 8-10 Leicester Lions
Portsmouth Shearer 2 0 1 17 19 1 Chesterfield 9-9 Portsmouth Shearer
Group 30 P W D F A Pts      
St Helens 2 1 1 19 12 3 St Helens 10-8 The Parade
The Parade 2 1 0 21 15 2 Vale Of Belvoir 5-13 The Parade
Vale Of Belvoir 2 0 0 9 22 0 St Helens 9-4 Vale Of Belvoir
Group 31 P W D F A Pts      
Godalming 2 1 1 19 16 3 Leicester Bulls 8-10 Godalming
Leicester Bulls 2 1 0 21 15 2 New Milton 5-13 Leicester Bulls
New Milton 2 0 0 13 22 0 Godalming 9-8 New Milton
Group 32 P W D F A Pts      
Barking Phoenix 2 1 1 23 8 3 Ashford B 4-14 Barking Phoenix
Halifax A 2 1 0 17 14 2 Halifax A 13-5 Ashford B
Ashford B 2 0 0 9 27 0 Barking Phoenix 9-4 Halifax A

Generated by RedsealSW version 1.2.37 on 8/10/2011 at 18:52

 

Winners - Trent Trophies A
 

Runners Up - Dinnington Cue Craft
 

Semi Finalists - Waterloo
 

Semi Finalists - Dawley
 

 

WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Statement | Contact Us
 
© 2004 - 2018 English Pool Association. All rights reserved.