Home Page
 
Home Page
 
Home Page
Men's A Table
1.Lancashire A1025
2.West Yorkshire A1020
3.GMC A1019
4.Cheshire A1018
5.Cumbria A106
6.Merseyside A100
Men's B Table
1.West Yorkshire B817
2.GMC B813
3.Cheshire B811
4.Lancashire B810
5.Cumbria B81
6.Merseyside B00
Ladies Table
1.Lancashire L1030
2.West Yorkshire L1021
3.Cheshire L1017
4.Lancashire B L1013
5.GMC L107
6.Cumbria L100
Men's Leading players
 1.Eric WebberCheshire A87
 2.Damien AstreGMC A81
Kris HampsonLancashire A81
 4.Ian HarleLancashire A78
Murray AitkenCumbria A78
 6.Geoff HadgettLancashire A75
 7.Dave CobyCheshire A73
 8.Chris HattonLancashire A72
 9.Simon MalamCheshire A72
10.Carl ForrestWest Yorkshire A69
11.Matt EvansGMC A69
12.David GreeneWest Yorkshire A69
Ryan DriverWest Yorkshire A69
Mark AstburyGMC A69
15.Aaron CooperLancashire A66
Ladies Leading players
 1.Tracy GrahamLancashire L96
 2.Pauline AlmondLancashire L87
 3.Kate WringeWest Yorkshire L87
Maddy WilkinsonCheshire L87
 5.Chia Yan WongCheshire L84
 6.Tracy RobinsonLancashire L81
 7.Dawn WrightCumbria L81
 8.Donna KilleenLancashire B L78
 9.Cath SlaterLancashire L75
10.Alison ParkesLancashire L75
11.Kirsty ClugsonLancashire L72
Sarah HumphreysCheshire L72
Paula LandersGMC L72
14.Christine ArmitageWest Yorkshire L72
15.Louise KearnsLancashire L69

Region 2 Adult Inter County 2016

Twitter Tweet
Playing record for Paul Ryder
(Lancashire A)
Match Venue Frame Opposition Opponent Result
1 Away 6 Cumbria B Dominic Wright(10009409) Lost
1 Away 15 Cumbria B Alan Richardson(10009261) Won
1 Away 27 Cumbria B Lee Tinkler(10014390) Won
1 Away 40 Cumbria B Jamie Sparkes(10010355) Lost
3 Home 7 Cheshire B James Reed(10000715) Won
3 Home 18 Cheshire B Nicky Hubert(10013111) Won
3 Home 29 Cheshire B Liam Herring(10014323) Lost
3 Home 40 Cheshire B Adam Jones(10014317) Won
4 Away 6 West Yorkshire B Paul Kerrigan(10014355) Won
4 Away 15 West Yorkshire B Kyle Wood(10014369) Lost
4 Away 27 West Yorkshire B Lee Doyle(10001627) Lost
4 Away 40 West Yorkshire B Warren Wheatcroft(10001642) Lost
5 Away 6 GMC B Farat Buta(10013176) Lost
5 Away 15 GMC B Paul McEvoy(10001140) Lost
6 Home 5 Cumbria B Alan Richardson(10009261) Won
6 Home 16 Cumbria B Carl Newton(10014383) Won
6 Home 27 Cumbria B Mark Best(10011670) Won
6 Home 38 Cumbria B Richard Forrester(10000807) Lost
8 Away 4 Cheshire B Simon Cope(10000653) Lost
8 Away 13 Cheshire B Roy Whyatt(10011441) Won
9 Home 6 West Yorkshire A Dave Halliday(10001658) Lost
9 Home 17 West Yorkshire A Ryan Driver(10007104) Won
9 Home 28 West Yorkshire A Andrew Mitchell(10010222) Lost
9 Home 39 West Yorkshire A Ashley Gavin(10007108) Lost
10 Home 9 GMC A Karl Clarke(10000970) Won
10 Home 20 GMC A Damien Astre(10013173) Lost
10 Home 31 GMC A Andy Coyne(10013177) Won
10 Home 42 GMC A Ste Mak(10001105) Lost
  W13-L15
RedsealSW version 3.99.2.F on 17/12/2016 at 12:11:42
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Find us on Facebook
Terms & Conditions | Privacy Notice | Contact Us
 
© 2004 - 2020 English Pool Association. All rights reserved.