Home Page
 
Home Page
 
Home Page
Men's A Table
1.Leicestershire A1030
2.Humberside A1019
3.South Yorkshire A1011
4.Lincolnshire A1010
5.Nottinghamshire A1010
6.Derbyshire A105
Men's B Table
1.Humberside B1021
2.Leicestershire B1021
3.South Yorkshire B1018
4.Derbyshire B1015
5.Lincolnshire B1012
6.Nottinghamshire B103
Ladies Table
1.Leicestershire L1025
2.South Yorkshire L1024
3.Nottinghamshire L1015
4.Derbyshire L1015
5.Lincolnshire L106
6.Humberside L103
Men's Leading players
 1.Reece TownsendLeicestershire A90
 2.Kane Wilson-SkinnerLeicestershire A84
 3.Steve RobertshawLeicestershire A81
 4.Ashley UnderwoodHumberside A78
 5.Matt SteeperHumberside A78
Gary WillisLincolnshire A78
 7.Josh KaneLeicestershire A72
 8.Liam StanleyNottinghamshire A72
Danny DaviesLeicestershire A72
Craig SmithLeicestershire A72
11.Bobby FentonNottinghamshire A69
12.Phil MarriottLeicestershire A66
13.Rick MurtenLincolnshire A65
14.Ryan MilsonHumberside A63
Sam ClarkeDerbyshire A63
Ladies Leading players
 1.Melanie FernandezDerbyshire L96
 2.Sonya ChapmanHumberside L87
 3.Kerry GriffithsNottinghamshire L87
 4.Sharon LunnSouth Yorkshire L84
 5.Jeanette BaptistSouth Yorkshire L84
Louisa TaylorLeicestershire L84
Leanne WakefieldLincolnshire L84
 8.Teresa BlairLeicestershire L81
Amy WilsonDerbyshire L81
Joanna HobdayLincolnshire L81
11.Lisa MacdonaldSouth Yorkshire L78
12.Norma GreenSouth Yorkshire L75
13.Samantha BiddlecombeLeicestershire L72
14.Paula SmithNottinghamshire L72
15.Karen AlexanderDerbyshire L69

Region 8 Adult Inter County 2016

Twitter Tweet
Playing record for Paul Jackson
(Humberside B)
Match Venue Frame Opposition Opponent Result
1 Away 9 Leicestershire B Neale Bassford(10006176) Lost
1 Away 18 Leicestershire B Oliver Wileman(10006285) Lost
2 Home 8 Nottinghamshire B Gary Wood(10010719) Won
2 Home 19 Nottinghamshire B Sam Williams(10010713) Won
2 Home 30 Nottinghamshire B John Harvey(10012820) Lost
2 Home 41 Nottinghamshire B Lawrence Jaunzems(10012830) Won
3 Away 1 South Yorkshire B Josh Yates(10006416) Won
3 Away 16 South Yorkshire B Rob Calderwood(10013989) Won
3 Away 24 South Yorkshire B Martyn Flute(10007673) Won
3 Away 39 South Yorkshire B Steve Carr(10007709) Lost
4 Away 11 Derbyshire A Michael Rouse(10006583) Lost
4 Away 20 Derbyshire A Jon Shapland(10006578) Won
4 Away 29 Derbyshire A David Oxtoby(10006474) Lost
4 Away 38 Derbyshire A Ben Bennett(10010702) Won
6 Away 7 Lincolnshire B Simon Baxter(10006711) Won
6 Away 22 Lincolnshire B John Lord(10006705) Won
6 Away 32 Lincolnshire B Paddy Prince(10006747) Won
6 Away 41 Lincolnshire B Ian Brunt(10014082) Lost
7 Home 4 Derbyshire B Paul Ogden(10009059) Lost
7 Home 15 Derbyshire B Lewis Campbell(10013412) Lost
7 Home 26 Derbyshire B Arun Bhatt(10009098) Lost
7 Home 37 Derbyshire B Danny Gough(10009082) Won
9 Away 3 Nottinghamshire B Craig Chilton(10012823) Won
9 Away 12 Nottinghamshire B Allen Shaw(10006051) Lost
9 Away 26 Nottinghamshire B Gary Wood(10010719) Won
9 Away 35 Nottinghamshire B Wayne Mayes(10012809) Won
10 Home 7 Leicestershire B Martin Hinchliffe(10006218) Won
10 Home 18 Leicestershire B Regan Boyle(10006184) Won
10 Home 29 Leicestershire B Oliver Wileman(10006285) Won
10 Home 40 Leicestershire B Guy Fraser(10011809) Won
  W19-L11
RedsealSW version 3.98.34.F on 13/11/2016 at 17:24:45
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Find us on Facebook
Terms & Conditions | Privacy Notice | Contact Us
 
© 2004 - 2020 English Pool Association. All rights reserved.