Home Page
 
Home Page
 
Home Page

Champion of Champions - 2016

Group 1 P W D F A Pts      
Midland A 2 2 0 19 8 4 The Sheps 3-11 Rileys (Nhampton)
Rileys (Nhampton) 2 1 0 16 11 2 Midland A 11-3 The Sheps
The Sheps 2 0 0 6 22 0 Rileys (Nhampton) 5-8 Midland A
Group 2 P W D F A Pts      
Players 2 1 1 18 7 3 Players 11-3 ECSSC A
Blind Bastards 2 0 1 11 14 1 Blind Bastards 7-7 ECSSC A
ECSSC A 2 0 1 10 18 1 Players 7-4 Blind Bastards
Group 3 P W D F A Pts      
Honkers 2 0 2 14 14 2 Greyfriars A 7-7 Honkers
Greyfriars A 2 0 2 14 14 2 Wigmore Meaders 7-7 Greyfriars A
Wigmore Meaders 2 0 2 14 14 2 Honkers 7-7 Wigmore Meaders
Group 4 P W D F A Pts      
Cambridge SC A 2 2 0 19 4 4 Royal Oak A 3-11 Cambridge SC A
Bulls Head 2 1 0 13 10 2 Bulls Head 12-2 Royal Oak A
Royal Oak A 2 0 0 5 23 0 Cambridge SC A 8-1 Bulls Head
Group 5 P W D F A Pts      
A Touch of Class 2 2 0 18 6 4 Sportsman Dishers 12-2 Rathmore (L)
Sportsman Dishers 2 1 0 14 10 2 A Touch of Class 10-4 Rathmore (L)
Rathmore (L) 2 0 0 6 22 0 Sportsman Dishers 2-8 A Touch of Class
Group 6 P W D F A Pts      
Manor 2 2 0 18 8 4 Manor 10-4 Bull A
147 B 2 1 0 14 12 2 147 B 10-4 Bull A
Bull A 2 0 0 8 20 0 Manor 8-4 147 B
Group 7 P W D F A Pts      
Poets 8 Ball 2 1 1 15 13 3 Club 147 A 7-7 Bellegrove
Club 147 A 2 0 2 14 14 2 Poets 8 Ball 8-6 Bellegrove
Bellegrove 2 0 1 13 15 1 Club 147 A 7-7 Poets 8 Ball
Group 8 P W D F A Pts      
Southdown Arry's 2 1 1 19 6 3 Bourne S.C. 5-9 O'Connors
O'Connors 2 1 0 13 12 2 Southdown Arry's 12-2 Bourne S.C.
Bourne S.C. 2 0 0 7 21 0 O'Connors 4-7 Southdown Arry's
Group 9 P W D F A Pts      
The Cuemasters 2 1 1 17 10 3 The Cuemasters 10-4 MSC Dukes
Cheers FC 2 1 0 14 13 2 Cheers FC 8-6 MSC Dukes
MSC Dukes 2 0 0 10 18 0 The Cuemasters 7-6 Cheers FC
Group 10 P W D F A Pts      
Dodds Devils 2 1 1 17 5 3 Riley Bee's 4-10 Dodds Devils
George & Dragon 2 1 0 10 12 2 George & Dragon 9-5 Riley Bee's
Riley Bee's 2 0 0 9 19 0 Dodds Devils 7-1 George & Dragon
Group 11 P W D F A Pts      
RAFA Club A 2 2 0 17 11 4 Crown A 2-12 Dodds Cobra's
Dodds Cobra's 2 1 0 18 10 2 RAFA Club A 9-5 Crown A
Crown A 2 0 0 7 21 0 Dodds Cobra's 6-8 RAFA Club A
Group 12 P W D F A Pts      
B.Scallywags 2 1 0 15 6 2 B.Scallywags 9-5 FC Stallions
FC Stallions 2 1 0 13 15 2 Racks WOFTAM 6-8 FC Stallions
Racks WOFTAM 2 0 0 7 14 0 B.Scallywags 6-1 Racks WOFTAM
Group 13 P W D F A Pts      
Rileys Potters 2 2 0 16 12 4 Rileys Potters 8-6 Bumbles D
Bumbles D 2 1 0 14 14 2 Grapes 6-8 Bumbles D
Grapes 2 0 0 12 16 0 Rileys Potters 8-6 Grapes
Group 14 P W D F A Pts      
Colchester 2 1 1 18 10 3 White Horse 8-6 Fountain A
White Horse 2 1 1 15 13 3 Colchester 11-3 Fountain A
Fountain A 2 0 0 9 19 0 White Horse 7-7 Colchester
Group 15 P W D F A Pts      
Basford Hall MW 2 1 1 15 12 3 Pewter Pot 6-8 Basford Hall MW
Pewter Pot 2 0 1 13 15 1 Alma Aces 7-7 Pewter Pot
Alma Aces 2 0 1 13 14 1 Basford Hall MW 7-6 Alma Aces
Group 16 P W D F A Pts      
Frames 4 U 2 1 1 19 4 3 Frames 4 U 12-2 Fox & Hound
Fox & Hound 2 0 1 9 19 1 Stumble Inn 7-7 Fox & Hound
Stumble Inn 2 0 1 9 14 1 Frames 4 U 7-2 Stumble Inn
Group 17 P W D F A Pts      
D.Monkey Badgers 2 1 0 15 6 2 Harlow Stow 2-12 D.Monkey Badgers
Harlow Stow 2 1 0 13 15 2 Battersea 3-11 Harlow Stow
Battersea 2 0 0 7 14 0 D.Monkey Badgers 3-4 Battersea
Group 18 P W D F A Pts      
Rileys A (Notts) 2 1 1 16 8 3 Rileys A (Notts) 9-5 Duke of York
Ballbags 2 1 0 11 13 2 Ballbags 8-6 Duke of York
Duke of York 2 0 0 11 17 0 Rileys A (Notts) 7-3 Ballbags
Group 19 P W D F A Pts      
Top Q Untouchables 2 1 0 15 13 2 Top Q Untouchables 6-8 The Arrow
Team Rileys 2 1 0 14 14 2 Team Rileys 5-9 Top Q Untouchables
The Arrow 2 1 0 13 15 2 The Arrow 5-9 Team Rileys
Group 20 P W D F A Pts      
Beacon Badgers 2 2 0 17 10 4 SAS Elite 10-4 Clawless
SAS Elite 2 1 0 15 12 2 Beacon Badgers 9-5 Clawless
Clawless 2 0 0 9 19 0 SAS Elite 5-8 Beacon Badgers
Group 21 P W D F A Pts      
Sun Valley 2 1 1 18 5 3 Pool Runnings 6-8 DSC A
DSC A 2 1 0 10 13 2 Sun Valley 11-3 Pool Runnings
Pool Runnings 2 0 0 9 19 0 DSC A 2-7 Sun Valley
Group 22 P W D F A Pts      
Hancocks Lot 2 2 0 18 10 4 Hancocks Lot 10-4 Tulip Lions
Dinnington Players 2 1 0 17 11 2 Dinnington Players 11-3 Tulip Lions
Tulip Lions 2 0 0 7 21 0 Hancocks Lot 8-6 Dinnington Players
Group 23 P W D F A Pts      
Queen Charlotte 2 2 0 19 9 4 Chatham AA 5-9 Queen Charlotte
Chatham AA 2 1 0 14 14 2 The POW 5-9 Chatham AA
The POW 2 0 0 9 19 0 Queen Charlotte 10-4 The POW
Group 24 P W D F A Pts      
Jordans JPL 1 2 2 0 19 6 4 Jordans JPL 1 11-3 Top Q Berts
HETA 2 1 0 14 11 2 HETA 11-3 Top Q Berts
Top Q Berts 2 0 0 6 22 0 Jordans JPL 1 8-3 HETA
Group 25 P W D F A Pts      
Franks 2 1 1 18 6 3 Franks 11-3 Frames Rack Pack
Frames Rack Pack 2 1 0 11 17 2 8 Ball Ninja's 6-8 Frames Rack Pack
8 Ball Ninja's 2 0 0 9 15 0 Franks 7-3 8 Ball Ninja's
Group 26 P W D F A Pts      
Racks Cippenham 2 1 0 15 12 2 Racks Cippenham 10-4 Raiders
Raiders 2 1 0 13 15 2 O''Donoghues C 5-9 Raiders
O''Donoghues C 2 1 0 13 14 2 Racks Cippenham 5-8 O''Donoghues C
Group 27 P W D F A Pts      
Special K 2 2 0 18 10 4 Brockham Bandits 2-12 Gt Hockham Eagle B
Gt Hockham Eagle B 2 1 0 18 10 2 Special K 10-4 Brockham Bandits
Brockham Bandits 2 0 0 6 22 0 Gt Hockham Eagle B 6-8 Special K
Group 28 P W D F A Pts      
Court Jesters 2 1 1 16 12 3 Court Jesters 7-7 Diss Cue Club A
Diss Cue Club A 2 0 1 9 13 1 Compton Club 5-9 Court Jesters
Compton Club 2 0 0 11 11 0 Diss Cue Club A 2-6 Compton Club
Group 29 P W D F A Pts      
Grapes ABC 2 1 1 17 9 3 Court GUAB 9-5 Kings Arms B
Court GUAB 2 1 0 14 12 2 Grapes ABC 10-4 Kings Arms B
Kings Arms B 2 0 0 9 19 0 Court GUAB 5-7 Grapes ABC
Group 30 P W D F A Pts      
Anthill Mob 2 1 1 15 9 3 Quinns Muppets 7-7 AMC Fokkers
AMC Fokkers 2 0 1 13 15 1 Anthill Mob 8-6 AMC Fokkers
Quinns Muppets 2 0 1 10 14 1 Quinns Muppets 3-7 Anthill Mob
Group 31 P W D F A Pts      
Maple Leaf 2 1 1 16 9 3 Maple Leaf 9-5 HPT HXY
Club Young Uns 2 1 0 12 13 2 Club Young Uns 8-6 HPT HXY
HPT HXY 2 0 0 11 17 0 Maple Leaf 7-4 Club Young Uns
Group 32 P W D F A Pts      
Aldrington Z 2 1 1 17 7 3 Old Oak 4-10 Aldrington Z
Stumble Elite 2 1 0 11 13 2 Stumble Elite 8-6 Old Oak
Old Oak 2 0 0 10 18 0 Aldrington Z 7-3 Stumble Elite

Generated by RedsealSW version 1.2.41 on 13/11/2016 at 10:09

 

 

WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Terms & Conditions | Privacy Notice | Contact Us
 
© 2004 - 2019 English Pool Association. All rights reserved.